Vojta Dyk podpoří koncertem domácí hospic Cesta domů

Vojta Dyk podpoří koncertem domácí hospic Cesta domů

Tisk

Cesta domů 200Oslava Světového dne hospiců proběhne v pátek 13. října v pražské La Fabrice ve společnosti Vojtěcha Dyka. Známý zpěvák a herec podpoří říjnovým koncertem činnost pražského domácího hospice Cesta domů. Zároveň upozorní na důležitost paliativní péče a důstojného závěru života dospělých i dětských pacientů.


Vojtěch má s hospicem osobní zkušenost

Služeb domácího hospice Cesta domů Vojtěch s jeho rodinou využili na začátku roku 2022. „Soudobá západní společnost není zvyklá žít se smrtí, snaží se ji vytlačovat z hlav a duší, přitom umírání je důležitá součást života. V posledních dnech odchodu mého otce z tohoto světa nám velmi pomohli pracovníci domácího hospice Cesta domů. Pokojné dny tátova důstojného odchodu na druhý břeh byly svým způsobem nejkrásnější a nejsilnější v mém životě,“ popisuje zpěvák a hudebník Vojta Dyk v podcastu. V rozhovoru s ředitelkou Cesty domů Ruth Šormovou si povídal o důležitosti rodiny, setkávání s vlastní smrtelností a činnosti domácího hospice.

 Cesta domů 1

Cesta domů pomáhá v Česku už přes 20 let

Světový den hospiců a paliativní péče upozorňuje na témata spojená s důstojným životem, a to až do jeho konce. „O lidi v závěru života pečujeme už od roku 2001, poskytujeme odbornou péči také jejich blízkým. Zároveň se snažíme přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající dospělé i dětské pacienty v České republice. A troufám si říct, že za tu dobu jsme ušli velký kus cesty. Náš tým odvádí dobrou práci, ale nepolevujeme,“ řekla ředitelka Cesty domů Ruth Šormová. 

Cesta domů 2

Jak se dostat na charitativní koncert

Koncert se uskuteční v pátek 13. října od 19.30 h v centru La Fabrika v Praze 7. Vstupenky jsou k dispozici na webu Darujme.cz, kde je lze snadno získat jako odměnu za dar Cestě domů ve výši 890 Kč. Jde o daňově uznatelný dar, dárci obdrží na začátku příštího roku potvrzení pro daňové účely.

Během večera budou představeny podzimní novinky nakladatelství Cesta domů a slavnostně uveden oblíbený kalendář DOMA na rok 2024 fotografa Štěpána Hona, jehož výtěžek podpoří Cestu domů.

Cesta domů provozuje domácí hospic na území hl. m. Prahy. Komukoliv z České republiky poskytuje poradenské služby v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající. Pacientům poskytuje v jejich vlastním prostředí zdravotní služby 24 hodin denně 7 dní v týdnu a jejich blízkým podporu v každodenní péči. Pomáhá pozůstalým v době zármutku. Zároveň se snaží o zvýšení povědomí v oblasti paliativní péče formou vzdělávání odborníků a osvětových kampaní.

cesta domu plakat
Více informací: https://www.cestadomu.cz/aktuality/vojta-dyk-pro-cestu-domu


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Pavel Nový opět zavítal do Karlovy Studánky s pořadem S tebou mě baví svět aneb ze mě se zachvěla.

pavel novy 200Zasněžený horský půvab malebné Karlovy Studánky před čtyřiceti lety zaujal filmový štáb režisérky Marie Poledňákové, která zde natočila kritiky opěvovanou komedii s názvem S tebou mě baví svět. Tento film vyhrál anketu Komedie století udělenou ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Co se dělo předtím, než slečna Peregrinová založila sirotčinec pro podivné děti

Povidky podivnych perex
Pokud  vás svou obrazotvorností omámila Riggsova trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové, případně jste se vypravili na filmový přepis (a přispěli tak k celkové návštěvnosti přesahující dvousettisícovou hranici), jist...

Divadlo

Cirkus Cirkör, Cahin Caha a Cirk La Putyka připravují pro Letní Letnou společný projekt Lacrimae

Unikátní představení, které se jindy a jinde nebude již opakovat, připravují pouze pro letošní Letní Letnou tři přední evropské soubory z oblasti nového cirkusu – Cahin Caha z Francie, Cirkus Cirkör ze Švédska a <...

Film

Halloween 2 na DVD dokazuje, že děsí i po více než třiceti letech od svého vzniku

hallow 200Hororový žánr patří už dlouhodobě k těm divácky oblíbeným, protože většina z nás se ráda bojí (ovšem jen pokud se strach nedotýká nás bezprostředně). Možná ještě oblíbenějším je jeho subžánr zvaný slasher (česky „vyvražďovačka“), který má tři velké...