Kapela Billy Barman zahrala i zahriala
Banner

Kapela Billy Barman zahrala i zahriala

IMG 0939Fléda je známa svojou častou propagáciou slovenských a českých mladých hudobných formácií a z tých súčasných volí vždy tých najlepších. Preto jarné prebúdzanie zahájila energickými Slovákmi Billy Barman.

 

Billy Barman od dôb svojho vzniku radikálne zmenil štýl hudby i obliekania. Ak si ich niekto pamätá v oblekoch s nagelovanými vlasmi začesanými dozadu, tieto časy už minuli. S ich prerodom sa prerodila aj hudba v nový, pomalší, menej „skákavý“ štýl. Nedá sa zrejme charakterizovať ako temnejší, ale je v ňom väčšie napätie a menšia hravosť. Ako poznamenal Juraj Podmanický: „Čím sme starší, tým je všetko pomalšie.“ Možno pomalšie ale neznamená hneď horšie, musíme si zvykať.

IMG 0949


Kapela na koncerte zahrala i zmes nových trackov, ktoré si stále užívajú svoju nálepku novinky. Medzi takéto novinky patrí i Mladým chýba vojna, ktorý mimochodom vyhral kategóriu Singel roka na nedávnych Radio_Head Awards Rádia FM.


Napriek tomu, že publikum sa skladalo zväčša so slovenských fanúšikov (a základňa Slovákov v Brne nie je vôbec malá), dokázali si vytvoriť atmosféru ako na menšom letnom festivale. Kapela začala novšími hitmi, no dav sa väčšinou šetril až na staršie Na laze oremovom, Stano, či Introvert.

Komu neznelo ešte pár hodín po koncerte „Eeeeej, ja dobre viem, že vám nebudem chýbať eeeeeej, do rytmu telom neviem hýbať...“, tak asi zmeškal najsilnejšie momenty koncertu.

Díky Billy Barman, tešíme sa na Vás jednoznačne na Pohode a Grape festivale!

www.fleda.cz
www.billybarman.sk


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Banner

Rozhovor

Kultura je červená sametová opona a otevřené piano

Tana krockovaVymyslela jsem si fiktivního redaktora, který mi položil pár otázek, jejichž cílem je prozradit o mně pár informací. Jmenuje se Alfréd Lebeda a je to děsný pohodář. Během našeho rozhovoru kouří doutník, popíjí fair...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Co má společného román Paní Dallowayová Virginie Woolfové s oscarovým snímkem Hodiny?

virginie 1902Klasika Virginie Woolfové vždy láká k přečtení. Dokonalý styl, skvělé popisné pasáže, psychologie postav. Každodennost, introspekce. Její Paní Dallowayová je kniha, která se nachází v mnoha kniho...

Divadlo

Ďáblice – po čertech povedená inscenace

dablice perexPoslední premiéra letošní divadelní sezóny přivedla na prkna Městského divadla ve Zlíně Ďáblici. One woman a two men show, kterou na jevišti rozehráli Hana Tomáš Briešťanská, Zdeněk Julina a Zdeněk Lambor.

Film

Lorax: Děti, chraňte přírodu!
ImagePředstavte si městečko, kde je vše dokonalé, barevné, krásné… ale také umělé. Zvířata, květiny, stromy nevyjímaje. Místo živých stromů si lidé na zahrady pořizují náhražky, které mohou dálkově ovládat a podle nálady si měnit jejich barvu. Co k...