All That Remains si to přivolali sami – „Tohle asi neskončí dobře“

All That Remains si to přivolali sami – „Tohle asi neskončí dobře“

Tisk

allthatremains coverAll That Remains se dali dohromady v roce 2000 a za 15 let existence nám převedli již 7 studiových alb. Dokázali se prosadit v nesnadném světě metalcoreových hvězdiček, nebo podlehli touze po slávě a zaprodali se? Jak se vyvedl jejich nejnovější počin, to vám napoví následující recenze.

 


All That remains jsou metalcoreová grupa ze Springfieldu v Massachusetts, která sestává z těchto hudebníků: Philip Labonte – zpěv, Oli Herbert – kytara, Mike Martin – kytara, Jeanne Saganová – basa a Jason Costa – bicí.
Na kontě mají tato studiová alba: Behind Silence And Solitude (2002), This Darkened Heart (2004), The Fall of Ideals (2006), Overcome (2008), For We Are Many (2010), A War You Cannot Win (2012) a konečně The Order Of Things (24. února 2015)

all-that-remains1


Opáčko z historie kapely máme za sebou a můžeme se vrhnout na rozbor novinky. Bohužel, není moc co řešit, či chválit. Řeklo by se, že kapela není žádný nováček, má nakoncertováno, vydala řadu alb a tudíž by měli přijít s něčím dobrým a kvalitním. Bohužel se otočili směrem od metalcoreu k rocku pro rádia – tudíž pro posluchače, kteří ani neřeší, co zrovna hraje.
Všechny písničky se nesou v podobném duchu a i po několika posleších splývají v jednolitou masu. Z ní ještě tak považuji za poslouchatelnou úvodní skladbu This Probably Wont End Well:


Tím, jak jsou si jednotlivé skladby podobné, celé album poslechem unavuje – a nepomáhá ani fakt, že stopáž je poměrně dlouhá.
Ani předešlé album All That remains mě neoslovilo, proto jsem čekala, že se touto deskou dorazí vzhůru. Stal se však opak, šli ke dnu. Album bych tedy popsala nelichotivými přívlastky jako ufňukané, bez nápadu a bez špetky inovace. Mohlo by se líbit těm, kteří hledají „měkčí“ metalcore, který zavání spíš rockem. Každému, co jeho jest!

Název nosiče: The Order Of Things
Interpret: All That Remains
Žánr: rock, metalcore
Skladby: 01. This Probably Wont End Well, 02. No Knock, 03. Divide, 04. The Greatest Generation, 05. For You, 06. A Reason for me to Fight, 07. Victory Lap, 08. Pernicious, 09. Bite My Tongue, 10. Fiat Empire, 11. Tru-Kvlt_Metal, 12. Criticism and Self-Realization
Stopáž: 48:46
Vydavatelství: Razor and Tie
Hodnocení:  40 %

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Jiří Pavlovský: „Čistota půl zdraví. CREW celé.“


pavlovsky jiri 200Jiří Pavlovský
. Jméno, které by měl znát každý fanoušek ať už fantastické, nebo komiksové literatury v našich krajinách. Jiří Pavlovský byl jedním ze zakladatelů komiksového nakladatelství

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...


Literatura

Ciro Marchetti a Orákulum vizí probudí víc než smysly

orakulum vizi tarotCiro Marchetti  je autorem mnoha karetních bestsellerů a Orákulum vizí jeho vlastní tvorbou. Sám za sebe vytvořil knihu a sadu 52 karet a poprvé můžete nahlédnout přímo hodně pod pokličku jeho vlastního tvoření.  Mnohé již...

Divadlo

Premiéra muzikálu MATILDA v Brně

Matilda vizualAutor předlohy úspěšného muzikálu, Roald Dahl (1916 – 1990) původem z norské rodiny, se narodil ve Walesu a zemřel v Británii. Z jeho rozsáhlé tvorby spisovatele a dramatika zůstává do dnešní doby světově známé a inscenované dílo, právě MATILDA...

Film

Projekt Moje kino live je zpátky

Moje kino live

Již tuto sobotu 3. října se vrací projekce ve virtuálním kinosále Moje kino LIVE. Diváci tak budou moci z pohodl...