Největší a nejstabilnější český veletrh starožitností ANTIQUE slaví jubilejní padesátku

Největší a nejstabilnější český veletrh starožitností ANTIQUE slaví jubilejní padesátku

Tisk

antique 200Zájem o starožitnosti všeho druhu neustále roste a jaro 2024 symbolizuje pro veletrh starožitností ANTIQUE zlatý milník – krásné jubilejní 50. otevření. Je to jedinečná příležitost k prozkoumání aktuálních trendů na trhu s užitým uměním. Vzhledem k oslavě jubilea se nabídka stává ještě lákavější. Návštěvníci jsou zváni 18. – 21. dubna 2024 na Novoměstskou radnici v Praze, kde se sejdou nadšenci všech úrovní, od ostřílených sběratelů až po nováčky.

 

Veletrh nabídne to nejlepší z rukou renomovaných prodejců z Čech a Moravy. Tématem letošního ročníku jsou Skryté hodnoty starožitností – UDRŽITELNOST. Každý si zde přijde na své, ať už hledá nové kousky do sbírky, touží vhodně investovat, nebo vdechnout historické kouzlo svému domovu. Prodej bude zahrnovat to nejlepší z nabídky šperků, skla, porcelánu, keramiky, sběratelských mincí a bankovek, uměleckých obrazů, sošek, starožitných hodin, nábytku a dalších zajímavostí včetně historických zbraní. “Veletrh ANTIQUE vnímám jako oslavu našeho řemesla a oceňuji vysoké standardy, které si drží po dlouhá léta. I to je důvod, proč nebudeme chybět ani na tomto jubilejním ročníku,” vysvětluje Martin Cinolter, majitel rodinného starožitnictví Antique Cinolter, které působí na českém trhu od roku 1991.

antique1

Veletrh ANTIQUE je svého druhu jediný v České republice a stal se již tradicí. Pořádá ho Asociace starožitníků, a to dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Členy asociace nejsou jenom obchodníci se starožitnostmi, ale též majitelé soukromých galerií, antikvariátů, uměleckých aukčních síní, restaurátoři a soudní znalci. Pevné zásady asociace dodávají této akci na důvěryhodnosti a prestiži. I tomu největšímu laikovi poskytne akce jasný obraz o českém trhu se starožitnostmi, včetně základní orientace v jejich cenách.

antique plakat

Návštěvní hodiny:
18. – 20. 4. 2024 | 10:00 – 19:00
21. 4. 2024 | 10:00 – 17:00
Vstupné na den: 140 Kč
Důchodci a studenti: 90 Kč
VIP vstup po dobu všech 4 dní: 220 Kč

Více informací naleznete na: www.iantique.cz nebo https://antiquesprague.cz/cs/.


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Macháčkem u příležitosti podzimního turné MIG 21 s názvem „Šňůra Tour“

200rozMIG 21 vyráží na tradiční podzimní turné. Rozhovor s Jiřím Macháčkem Vám přinášíme i na našich stránkách.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Kam nutně museli i panovníci – Muzeum nočníků

“I císařpán tam chodil pěšky.“ Ano, řeč je o záchodech, toaletách a nočnících. Pokud trávíte na oné místnosti dost času a rádi si v ní čtete, protože nikde jinde na to nemáte klid, neváhejte a zavítejte do originálního muzea nočníků a WC. Najdete ho ned...


Literatura

Poupátka a jizvy na dětské duši

Poupátka

Tyhle jizvy na dětské duši jen tak nezmizí. Zneklidňující román nositelky Ceny Jiřího Ortena. Divadlo umí okouzlit. Ví to i jedenáctiletá Františka, která se po škole víc než dom...

Divadlo

Derniéra kultovního muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť z Plzně už 22. května streamem!

muzikal josef 200Velkolepá a zábavná muzikálová show pro všechny generace z autorské dílny Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť dobyla doslova celý svět!!! Muzikál s podtitulem Bible v rytmu rokenrolu vznikl na m...

Film

Severský filmový čtvrtek vyprodala islandská komedie

kralovska cesta 200První čtvrtek v srpnu patřil pravidelnému setkání u promítání severského filmu. Skandinávský dům společně s Komorním kinem Evald tentokrát přichystaly pro návštěvníky dramatickou komedii Královská cesta, která nás zavedla do malé k...