Kreativní Velikonoce s vůní přírody

Kreativní Velikonoce s vůní přírody

Tisk

TVOJESVICKA 200Svátky jara, Velikonoce, jsou za dveřmi. Patří k těm nejvýznamnějších z celého roku a letos připadají na duben. Proto je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, jakou výzdobu tentokrát zvolíme. Přivítejte jaro u vás doma už teď, nemusíte nechávat zdobení na poslední chvíli.

 

 

Typickou velikonoční dekoraci představují vajíčka, symbol nového začátku. Nejen, že je dáváme koledníků, ale hezky si jimi můžeme ozdobit obývák či jídelnu. Pokud máte rádi přírodní materiály, velikonoční atmosféru krásně doladíte dřevěnými vajíčky od TVOJE SVÍČKA. Použijte je přírodní nebo dobarvěte podle vlastní fantazie barvami či fixy, určitě to zvládnou i děti a máte o zábavu postaráno.

TVOJESVICKA vajicko 1

Další variantou může být jednoduché velikonoční aranžmá z přírodních materiálů, které hezky dotvoří zátiší na svátečním stole. Na přípravu vám bude stačit talíř či dortový podnos, na který položíte dekorační mech, větvičky a drobné kvítky. Doplňte dřevěnými vajíčky a čajovými svíčkami z včelího vosku TVOJE SVÍČKA. Svíčky nemají klasický hliníkový kalíšek, proto jsou ideální na vložení třeba do skořápek od vajíček, čímž dotvoří kouzelnou velikonoční atmosféru. Přírodní čajové svíčky neprskají, pohlcují nepříjemné pachy a blahodárně působí na vaše smysly. Hmotnost svíčky je pouhých 20 g a vydrží hořet až 8 hodin.

Možností existuje opravdu spousta a je tedy pouze na vás, kterou si vyberete. Určitě nezapomeňte zapojit do tvorby výzdoby celou rodinu, včetně dětí. Skvěle si užijete společně strávený čas, spoustu legrace a vyrobíte krásné barevné dekorace, které dodají vašemu domovu ten pravý jarní kabátek.

TVOJESVICKA velikonocni2

Více informací naleznete na tvojesvicka.cz


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Prostě jsme psali a hledali nová témata,“ vzpomíná na vznik lekavých povídek Zuby nehty Jiří Holub

Zuby nehty 200Po pěti letech opět vyšly Zuby nehty – lekavé povídky autorů sdružujících se v tvůrčí skupině Hlava nehlava. Aktuální vydání má nové ilustrace, nové dvě povídky, naopak jedna schází. I po nějaké době Zuby n...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Když v Čechách zuřily antiklerikální boje

antik200Proti vlivu římsko-katolické církve se už od 19. století, kdy doznívalo úzké sepětí mezi nejvyššími státními a církevními strukturami, vymezovali volnomyšlenkáři, bojující ze všech sil s klerikální hydrou, jejíž početné hlavy - jak naznačuje už výmluvný ...

Z archivu...


Literatura

Závisláci na diářích a milovníci Paula Coelha, pozor!

coelho odvaha 200Knižní klub v těchto dnech vydal další diář Paula Coelha tentokrát zaměřený na Odvahu. Není pochyb o tom, že jej musejí mít milovníci tohoto brazilského spisovatele, ale jistě ním nepohrdnou ani ostatní.

Divadlo

NoD: Valentýn zasáhl a bolel!

altVe dnech 29. a 30. května se v experimentálních prostorech NoD uskutečnilo na jevišti pro jednoho herce představení další inscenace v oblasti alternativního divadla. Valentýn, název hry i hlavního hrdiny strhnul emoce, zasáhl a...

Film

Kean vs. Kean

big eyes uvodkaPo dvaceti letech se Tim Burton opět pustil do natočení životopisného filmu (první Ed Wood, 1994). Tentokrát se zaměřil na malířku Margaret Kean, která proslula obrazy dětí s obrovskýma očima a které je Burton sám fanoušek a vlastní některá...