Oceán mezi námi: O dojemném shledání matky a syna

Oceán mezi námi: O dojemném shledání matky a syna

Oceán mezi námi

Dojemný román o odloučení matky a syna a jejich strastiplné cestě životem i dojemném shledání po letech napsala Gill Thompson, autorka románu Dítě na nástupišti s obdobnou tématikou a dějem zasazeném do období 2. světové války. Obě knihy vydalo nakladatelství Ikar.

 

Anotace knihy:

Poutavý román inspirovaný skutečnými událostmi. Matka i její syn, rozděleni tragédií během 2.světové války, bojují o svoje znovushledání. Po leteckém náletu je v Londýně nalezena bloudící žena. Zpočátku si nepamatuje, kým je ani co se přesně stalo, vybavuje se jí matně pouze to, že ztratila něco velmi vzácného. Mezitím její syn čeká v sirotčinci a doufá, že se jeho matka vrátí. Posléze si ho jako domnělého sirotka adoptuje osamělá žena z Austrálie. Pak ale objeví tajemství jeho minulosti. Měla by mlčet? Nebo řekne pravdu a bude přitom riskovat ztrátu chlapce, který se mezitím stal součástí jejího života?

O autorce:

Gill Thompson je anglická spisovatelka, která má magisterský titul z kreativního psaní na Chichesterské univerzitě. Její debutový román, Oceán mezi námi, vyprávěl dojemný příběh matky a syna, které během války uvěznil oceán na odlišných kontinentech a kteří se zoufale snaží najít způsob, jak se znovu shledat.
Autorčin druhý román, Dítě na nástupišti, pokračuje ve zkoumání lidských emocí a nadějí vystavených těm nejtěžším zkouškám a po zásluze se stal bestsellerem. Gill žije se svou rodinou v Západním Sussexu, kde vyučuje angličtinu a provozuje blog o kreativním psaní.

Hodnocení knihy:

Kniha se skvěle čte a i když jde o veskrze průměrný román, velkým bonusem je skvěle popsaný děj na základě skutečných událostí i atmosféra, která vás při čtení konkrétních pasáží zanechá v slzách. Bavilo mě to číst a byla jsem spokojená. Navíc upoutá i krásná obálka knihy a trefný název románu. Knize nemám co vytknout, objevuje se tam i téma zneužívání dětí. 

Autor: Gill Thompson
Překlad: Jiří Jaňák
Počet stran: 312
Nakladatelství: Euromedia Group
Rok vydání: 2021
Hodnocení: 90 %

Oceán mezi námi

https://www.euromedia.cz/ocean-mezi-nami/kniha/12903/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Pouliční slavnost už nebude mezi auty. Malostranské náměstí ožije!

parko200Z dolní části Malostranského náměstí by už letos mělo zmizet parkoviště. Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques je za to ráda. Nyní je třeba řešit podobu náměstí. Těší se, že zářijová akce...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Čtěte také...

V Trenčianskych Miticiach sa jazdilo, varilo aj spievalo

west 200Na Ranči Santána v Trenčianskych Miticiach sa 9. augusta uskutočnil druhý ročník westernových pretekov a tretí ročník súťaže vo varení gulášu. S myšlienkou pretekov prišiel majiteľ ranča Pavol Adamať. „Jedným z dôvo...

Z archivu...


Literatura

Černobílé Hejno bez ptáků hýří barvami

hejno bez ptaku200Název románu Filipa Douška Hejno bez ptáků je odvozen od úvahy, zda celek je víc než součet částí. Je hejno víc než součet ptáků, kteří jej tvoří? A čím by bylo hejno bez ptáků? To však není jediné dilema a jediný par...

Divadlo

V disco-operním muzikálu Pudl a pudr představí Geisslers fantastické počátky divadla v Čechách

pudl a pudr 200Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede v neděli 25. září 2022 v Divadle VILA Štvanice pražskou premiéru autorského nově-barokního muzikálu Pudl a pudr. Představení roztančené v rytmu disco-opery je inspirováno pražskými divadelními ...

Film

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část: Dívejme se do očí zpříma

twilight saga rozbreskVe čtvrtek 15. listopadu 2012 byl uveden do 11 českých multikin nový americký film Twilight sága: Rozbřesk (2. část). V této (druhé) závěrečné části světoznámé upírské ságy (prý) už naposl...