Největší padouch chce ukrást Měsíc

Největší padouch chce ukrást Měsíc

Tisk

ja padouch 200Animovaná komedie Já padouch (2010) nás dostává do malovaného sousedství, plného rozkvetlých zahrad a dobrých lidí, kde v černém vysokém domě spřádá své plány jeden velký zločinec.

 

 

Vítejte ve světě padouchů a roztomilých lidiček, kteří mají spoustu vlastních starostí. Zdá se to povědomé, ale v tomto světě se padouši nehoní za ziskem. Kradou jenom trofeje, jako třeba sochu svobody nebo obrazovku z Times Square. Takže i když se z filmu mohla stát další nudná slátanina o nespravedlnosti sobeckých lidí, dětský kabát přiměl autory zamyslet se nad tím, jak vážné téma něčím odlehčit.

Gru je padouch, který si doslova užívá, když může být zlý. Na zdech v domě má výstřižky z novin o svých zločinech, mrazící pistolí znehybňuje dlouhou frontu v kavárně, plánuje co právě ukrást a stojí mu za to dokonce i dítě na ulici, kterému udělá z balónku zvířátko a to pak propíchne špendlíkem. Slzy malého dítěte mu přináší radost, ale ne nadlouho. Jeho pomocník mu volá, že ve městě je nový zločinec, dokonce větší než on. Podařilo se mu ukrást pyramidu v Gíze!

ja padouch1

Přesně tak, stát se největším padouchem a mít jen pro sebe tu nejlepší věc, kterou každý zná, to je doslova splněný sen. Takže další Gruúv krok k tomu to ostatním dokázat, je ukrást Měsíc! Aby bylo jasno, Měsíc je malá planeta, která je jenom 6x menší než Země. A takoví padouši nejsou žádní velcí myslitelé, ani vynálezci. Takže si Gru musí ukrást zmenšovací paprsek a zajistit raketu do vesmíru.

Svět není pro zločince jako Gru ničím jiným než spoustou různých věcí, které se dají k něčemu použít. A výjimkou nejsou ani tři malé holčičky, které adoptuje, aby mu pomohly s krádeží zmenšovacího paprsku.

ja padouch2

Jenže film je hlavně o zlehčování vážných zločinů kolem nás, a tak si dívky s Gruem spíše pohrávají, než aby jim naháněl strach nebo byl jejich hrozbou. Seznamují se spolu všemožnými způsoby, až si s nimi sám začíná hrát na improvizovaném čajovém dýchánku a čte jim pohádky na dobrou noc.
Měsíc se mu nakonec daří získat, ale musel kvůli němu zradit důvěru dívek i svého pomocníka. Nedílnou součástí života každého padoucha je určitý životní styl. Upřímná radost z dominance nad ostatními lidmi. Jenže stačí celkem málo, aby si i Gru dokázal uvědomit, že tyto věci dělá hlavně ze zášti nebo zklamání. Na druhou stranu pro Grua nebyly v minulosti žádné překážky nepřekonatelné a uměl si vždy najít cestu k tomu realizovat své nejbláznivější sny. Naneštěstí na normálního člověka žádný mimořádný cíl v dnešním světě nečeká.

ja padouch plakat


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dita Pecháčková: „Mám v hlavě další kuchařku.“

kucharka dita pechackova 200Loni jsem měla možnost recenzovat kuchařku Deník Dity P., ze které dodnes čerpám inspiraci při mém kuchtění. Nedalo mi to a musela jsem se Dity zeptat na pár věcí. I přes její velkou vytíženost nak...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Pacifik Rim 2 ve znamení akce

Pacific1Vezměte Godzillu, Jurský park a Transformers. Zamíchejte v čínském kotlíku a prodáváte Pacifik Rim 2.

...

Literatura

Kam spěješ, architekturo?

architektura 200Ne, nebojte se, nepíšu žádné hloubavé pojednání o tom, jak se vyvíjí a vyvine architektura v nejbližších letech. Nejsem odborník, takže bychom byli jen u divokých teorií. V dnešním článku představíme možnosti architektury, jak je vidí au...

Divadlo

Na podzim do divadla: Laktační psychóza

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Malou Scénu ve Zlíně, která si to s koncem ještě rozmyslela a zve vás na představení Laktač...

Film

7 dní v Havaně aneb jak její obyvatelé žít umějí

7 dni v havane„Film 7 dní v Havaně“ je velmi netradičním filmem, který se bude promítat v našich kinech. Zaujme nás zejména svým poutavým pohledem na Havanu  roku 2011.  Pokud jste ještě v Havaně nebyli, anebo jste mě...