Best of DAFilms 2023: Nejlepší hrané a dokumentární filmy uvedené letos online

Best of DAFilms 2023: Nejlepší hrané a dokumentární filmy uvedené letos online

Tisk

BestofDAF 23Streamovací portál DAFilms uvádí svůj tradiční předvánoční program Best of DAFilms. Jeho kurátoři vybrali TOP 25 z českých i zahraničních snímků, které dafilms.cz uvedl v roce 2023. Do výběru se dostaly divácky nejsledovanější dokumenty Zkouška umění, Velké nic a Šťastně až na věky. Mezi hranými filmy jsou oceňované novinky Všechno, všude, najednou, Drive my car, Světlonoc, ale i kultovní Sedím na konári a je mi dobre z letošní rozsáhlé retrospektivy Juraje Jakubiska a Spiklenci slasti z přehlídky filmů Jana Švankmajera.

Výběrem kurátoři poukazují na širokou a pestrou nabídku české streamovací platformy, která je tu od roku 2005. Diváci se tak mohou těšit z programového speciálu sestaveného jak z oceňovaných hraných a dokumentárních snímků, tak na kultovní filmy a kino hity. „Letos do našeho filmového katalogu přibylo nejvíc novinek z oblasti hraného filmu za celou dosavadní historii. DAFilms se tak stále víc a víc posouvá k modelu „catch-all“ VOD portálu s bohatým katalogem čítajícím přes 2000 titulů, které prezentují to nejlepší z české i mezinárodní autorské tvorby, distribučních novinek i programu pro děti,“ dodává kurátor DAFilms Eugen Liška.

Všechny filmy ze speciálního programu Best of DAFilms 2023 je možné zhlédnout online nebo si je legálně stáhnout na dafilms.cz. Roční předplatné DAFilms je také možné zakoupit jako vánoční dárek až do konce roku za speciální cenu 799 Kč.

BestofDAF 23

Filmy přehlídky Best of DAFilms 2023:

Hrané:
Bod varu – r. Philip Barantini
Drive My Car – r. Rjúsuke Hamaguči
Falcon Lake – r. Charlotte Le Bon
O malých věcech – r. Denis Šafařík
Piargy – r. Ivo Trajkov
Podezřelá – r. Park Chan-Wook
Ráj: Láska – r. Ulrich Seidl

Sedím na konári a je mi dobre – r. Juraj Jakubisko
Spiklenci slasti – r. Jan Švankmajer
Světlonoc – r. Tereza Nvotová
Všechno, všude, najednou – r. Dan Kwan

Dokumentární:
Earth: Den na zázračné planetě – r. Peter Webber
Good Old Czechs – r. Tomáš Bojar (znovu online od 18. prosince)
Je nalezena tím, koho hledá – r. Petr Michal (znovu online od 15. prosince)
Kuciak: Vražda novináře – r. Matt Sarnecki
More Miko – r. Robin Kvapil
Můj otec, kníže – r. Lukas Sturm, Lila Schwarzenberg
Na prahu ráje – r. Robert C. Stone
Návštěvníci – r. Veronika Lišková
Raffael odhalen – r. Phil Grabsky
Řeka – r. Jennifer Peedom
Šťastně až na věky – r. Jana Počtová
Velké nic – r. Vít Klusák, Marika Pecháčková
Zkouška umění – r. Adéla Komrzý, Tomáš Bojar

Animovaný:
Myška a medvěd na cestách – r. Julien Chheng

Sestry z kourove sauny 1

 bit.ly/SestryZKouroveSauny_DAF


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je to stim, metoda uklidnění s velkou přidanou hodnotou originality a etičtější výroby

RheeMladá umělkyně a lingvistka Rhiana Horovská se věnuje ručním pracím. Ano, čtete správně. Plete svetry při přednáškách na fakultě a dokonce o svých počinech natáčí videa. Možná není na škodu představit tento způsob zdánlivě zapomenuté řemeslné výroby, k...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

200filmUž týden se prohání po našich kinech novinka režiséra Brada Furmana (Obhájce) se zpěvákem, hercem Justinem Timberlakem a budoucím netopýřím mužem, Benem Affleckem.

...

Literatura

Matthew Fox: Skrytá spiritualita muže

skryta200Nádherné čtení na téma: Muži přece nejsou „problémem, který je třeba vyřešit“, ale hlubokým, nevyzpytatelným tajemstvím. Jsem si jista, že kniha se bude lépe číst otevřeným mužům bažícím po pochopení svého vnitřního světa, ale i pro ženy je to zajíma...

Divadlo

Letní divadelní program pod petropavelskou katedrálou

biskupsky dvur 200Malebný kout Zelného trhu ožívá neochvějně každé léto už čtrnáct let poutavými příběhy z dílny Městského divadla Brno. I tentokrát je pro vás již připravena vskutku rozmanitá programová nabídka plná hvězd, které můžete obdivovat na letn...

Film

Štěpán Kozub se promění v Jaroslava Haška v chystaném životopisném filmu režiséra hitu Spolu

Štěpán Kozub Hasek (2)Hašek. Název nového historického filmu režiséra a scenáristy Davida Laňky jasně předznamenává jeho obsah. Tvůrci slibují netradiční životopis Jaroslava Haška, který se ponese v duchu Haškovy t...