Kniha filmu: velké ideje jednoduše vysvětlené

Kniha filmu: velké ideje jednoduše vysvětlené

Tisk

kniha filmu200V dubnu vyšel u nakladatelství Universum další díl z encyklopedické řady Kniha…, tentokráte Kniha filmu. Takže. Filmoví nadšenci, pozor a připravit na značkách!

 Autorský kolektiv

Tak obsáhlou knihu by nemohl mít na svědomí pouze jediný člověk, takže se muselo zapojit více autorů. Pod taktovkou Dannyho Leigha, konzultujícího editora, to byli třeba Lousi Baxter, John Farndon, Kieran Grant a Damon Wise. Vše odborníci, novináři či editoři, kteří se filmografii v té či oné podobě věnují.

Kniha filmu

Jak už to tak u této edice bývá, kniha je pečlivě a přehledně členěna na několik hlavních částí: Vizionáři (1902 - 1931), Zlatý věk v černé a bílé (1931 - 1949), Strach a úžas (1950 - 1959), Rebel rebel (1960 - 1974), Andělé a monstra (1975 - 1991), Malý svět (1992 - dodnes). Samozřejmě nechybí Předmluva, A co dál? (která nabízí další nejlepší filmy, jež v kapitolkách nebyly zahrnuty), Rejstřík a Poděkování.

Historie filmografie v kostce

Kniha rozebírá nejzásadnější díla světové kinematografie a odpovídá na otázky, které si kladou všichni milovníci filmů. Kniha filmu je nabitá nejen informacemi, ale i filmovými plakáty, všeříkající infografikou a ikonickými scénami. Rozebírá hlavní postavy, zápletky, skryté myšlenky i způsoby, jakými daný film formoval kinematografii a společnost. Věnuje se rovněž známým hercům i režisérům, kteří výrazně ovlivnili svět na stříbrném plátně.

Nezáleží na tom, jestli jste filmový nadšenec nebo jen nevíte, co si večer pustit. Díky této knize získáte inspiraci i jiný pohled na filmy, které již znáte. Připravte si mísu popcornu a pohodlně se usaďte – film začíná!

Proč si knihu přečíst?

Každý z nás si rád sedne k dobrému filmu a pokud je kinematografie vaší zálibou, tak je povinnost přečíst si tuto knihu, která nám představuje historii filmu a láká na klenoty, které nemusíme znát. Encyklopedie se hodí jak pro laiky, ale potěšeni budou i fajnšmekři do filmů, třebaže zrovna ten jejich oblíbený se do výběru knihy dostat nemusí.

Jen pro připomenutí, série Kniha vědy nám doteď nabídla tyto sympatické publikace: Kniha vědy (2015), Kniha umění (2018), Kniha psychologie (2019), Kniha mytologie (2019, Kniha filozofie (2020), Kniha ekologie (2020), Kniha biologie (2021) a v plánu je Kniha sociologie (2023) a Kniha ekonomie (2023).

kniha filmu

Název: Kniha filmu
Autor: kolektiv autorů
Původní název: The Moovie Book (2015)
Edice: Kniha…
Žánr: naučná literatura
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 352
Hodnocení: 80 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/kniha-filmu/kniha/15516/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nový bubeník Stratovarius: “Začal jsem mlátit hrnci a pánvemi, když mi bylo sedm.”


rolf pilve stratovariusNa konci června se ve finské kapele Stratovarius změnilo obsazení a baviče Jörga Michaela vystřídal mladičký Rolf Pilve. Tento šestadvacetiletý student konzervatoře není v hudbě ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Dánská road-movie „Spi, děťátko, spi“ jde až na dřeň

detatko 200Žánr road-movie máme asi obecně spojený s nějakou americkou bláznivinou, jejíž protagonisté jsou během své cesty zahaleni nejmíň v alkoholovém oparu a mají na svědomí naprosté šílenosti. Dánský příběh, poslední z řady Severské kultovní filmy, které...


Literatura

Růžový přebal neznamená „růžové čtení“

zmr 200Sladce růžová obálka s něžnými ilustracemi a název Zmrzlinové sedmé nebe, román, co napsala Abby Clementsová, jasně evokují, že půjde o pohodovou knihu. Až jsem se bála ji otevřít, aby nebyla růžová příliš. Na druhou stran...

Divadlo

Konečně je tady živé divadlo!

majitele klicu 200V Mahenově divadle v Brně se otevřelo hlediště po předlouhé době koronavirové pandemie. Na scéně divadla byla připravena docela vzácná inscenace Milana Kundery, Majitelé klíčů. Tímto spektáklem také začíná akce: Divadelní svět Brno...

Film

Slnko v sieti ovládla Čiara, tesne za ním je film Piata loď

ciara 200

Najviac nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za uplynulý rok získal film Čiara Petra Bebjaka. Ide o kriminálny triler, ktorý sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici. Získal trinásť nominácií, vrá...