Cool Girl! – Nový český film vycházející z knižní předlohy Leny Valenové

Cool Girl! – Nový český film vycházející z knižní předlohy Leny Valenové

Tisk

Cool Girl 200Česká talentovaná YA spisovatelka Lena Valenová si plní svůj sen. Na motivy její knihy Cool Girl!, která vyšla v online nakladatelství Pointa v roce 2019, vznikl stejnojmenný film, který míří do kin již 25. května.

 

 

Ve filmu si zahrají známé influencerky. V Pointě při této příležitosti nyní vychází nové vydání knihy Cool Girl! s filmovou obálkou. Součástí vydání je i bonusový obsah z filmu, včetně fotek z natáčení a rozhovoru s hlavními herečkami.

Z pera autorky Leny Valenové na Pointě nedávno vyšlo také pokračování knihy Bohemian Royals, které odpovídá na otázku, jak by to vypadalo, kdyby na Pražském hradě nesídlil prezident, ale královská rodina. Obě knižní novinky i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

cool girl 1

Film Cool Girl!

České komediální drama Cool Girl! debutujícího režiséra Jeremyho Tichého a debutujícího producenta Roberta Cejnara vzniklo podle stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla na Pointě v roce 2019. Autorka knihy Lena Valenová se také ve spolupráci s Jeremym Tichým podílela na tvorbě scénáře.

„Filmová verze Cool Girl! se od té knižní samozřejmě v mnohém liší. Čtyři sta stran bohužel nelze namáčknout do požadovaného časového limitu celovečerního filmu. Připravila jsem tedy základ scénáře, takovou osekanou verzi knihy, ze kterého pak producenti vybrali motivy, kolem kterých se vytvořil filmový příběh. Originální interaktivní prvek s alternativními epilogy byl přitom zachován, diváci se tak můžou těšit na tři různé konce,“ říká autorka knihy, Lena Valenová.

Film vypráví příběh tří dívek, ztvárněných influencerkami Annou Šulcovou, Kristal Shine a Dominique Alagia, které se snaží prosadit v talentové soutěži Cool Girl!. Tvůrci filmu natočili tři alternativní konce s různými vítězkami soutěže, a diváci si tak budou moci vybrat, jaký konec preferují.

„Těším se, zároveň jsem nervózní. Byla jsem se podívat na natáčení a ze záběrů a z práce celého filmového štábu a herců jsem byla upřímně nadšená,“ říká Lena Valenová.

CoolGirl plakat

Kniha Cool Girl! dostane nový kabát

Na Pointě nyní vychází nové vydání knihy s filmovou obálkou. Součástí vydání je i bonusový obsah z filmu, včetně fotek z natáčení a rozhovoru s hlavními herečkami.


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Dana Kalinová: Dobrá duše pražského veletrhu Svět knihy

svet knihyO rozhovor jsme požádali paní Danu Kalinovou, dámu, která je už dlouhých devatenáct let duší pražského veletrhu Svět knihy. S ředitelkou této úspěšné akce jsme si povídali právě o zmiňovaném svátku všech českých ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Robotická figurka sjednává pořádek

altRobocop je člověk, který byl po těžkém zranění voperován do úplně nového mechanického těla. Při té příležitosti z něj udělali kulkámvzdorného, disciplinovaného… perfektního policistu, který jezdí ulicemi a zajišťuje zákon a pořádek.


Literatura

Eve Makisová: Tymiánové dopisy

tymianove dopisy 200Hledáte čtení, které bude strhující, trošku historické, trošku limonádově romantické, voňavé po dobrém jídle a na druhé straně syrové válečnou tématikou a drsností etap lidské historie, na něž se raději zapomíná? Eve Makisová vy...

Divadlo

Zabíjejte popírače klimatických změn. Švandovo divadlo chystá satirickou komedii o střetu politiky a ekoteroristů

Zabijejte popirace 200Co se stane, když se mocná síla klimatické změny střetne s nepružnými osobami z nejvyšší politiky? Ministryně životního prostředí se ocitá v největší morální krizi za svoji kariéru a koncert v australském parlamentu, který je...

Film

Příběh o literatuře, životě a vášni

Colette perexFrancie, konec 19. století. Gabrielle Colette (Keira Knightley) je obyčejná dívka z malé vesnice. Její život se ale změní, když se do ní zamiluje populární spisovatel Willy (Dominic West). Ožení se s ní, a tak se Gabrielle přestěhuje za ním do...