11. ročník Festivalu argentinského filmu

11. ročník Festivalu argentinského filmu

Tisk

Cine argentino200Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v Paláci Lucerna.

 

 

Festival argentinského filmu patří již k tradičním kulturním akcím pražského podzimu. Letos se koná již po jedenácté. Po dobu své existence si vytvořil pevnou diváckou základnu, které pravidelně přináší zajímavé tituly argentinské kinematografie posledních let.

Ani v letošním ročníku není nouze o zajímavé filmy. Diváci mají možnost zhlédnout celkem pět celovečerních snímků a jeden krátký film. Festival zahájí komedie skvěle hodnoceného filmu „Film roku“ (Competencia oficial), ve které si Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa. Dále mají diváci možnost vidět film Pabla Trapera Klan (El clan) založen na skutečném příběhu, který otřásl Argentinou. Vypráví téměř neuvěřitelnou historii klanu Pucciů, zdánlivě normální rodiny, jež na ulici unášela bohaté lidi, držela je jako rukojmí za výkupné a po jeho zaplacení je zabíjela. Film Imploze (Implosión) vypráví skutečný příběh Pabla a Rodriga, kteří přežili první školní masakr ve škole v Carmen de Patagones a nyní pátrají po agresorovi, spolužákovi, který byl před 15 lety stejný teenager jako oni. Ve filmu Camila jde večer ven (Camila saldrá esta noche) se hlavní hrdinka musí vypořádat s velkými životními změnami a v prostředí nového města a školy najít svou vlastní identitu. Krátký film Divoká Rita (Rita la Salvaje) je skutečným příběhem legendární drag queen nočního života v Buenos Aires, která na vlastní kůži poznala diskriminaci v machistické společnosti. Festival zakončí film Jesús López, ve kterém ožívají naděje, sny a obavy nejistého mladého farmáře na argentinském venkově, který postupně získává identitu svého zesnulého bratrance.

Slavnostní zahájení 11. ročníku Festivalu argentinského filmu proběhne 14. října v pražském Paláci Lucerna. Prvním filmem, který diváci spatří, je letos Film roku (Competencia oficial) v hlavní roli s Penélope Cruz, Antoniem Banderasem a Oscarem Martínezem. Na otevření festivalu nebude chybět taneční vystoupení argentinského tanga v pasáži Paláce Lucerna, od 18:00 se zde představí taneční škola Studio 12.

Filmovou přehlídku pořádá Palác Lucerna spolu s Velvyslanectvím Argentinské republiky.

Generálním partnerem je Hlavní město Praha.

Partneři festivalu: csfd.cz, expats.cz, Týdeník ECHO, Hedvábna Stezka.cz, Gran Fierro, Pampas Market, Pražský Patriot.

Cine argentino

Podrobný program, ceny vstupenek a další informace o festivalu najdete na stránkách:
kino Lucerna https://www.kinolucerna.cz/
festival Cine Argentino: www.cineargentino.cz
Facebook: https://cs-cz.facebook.com/CineArgentinoPraha/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Monika Petráková: Seznamování přes internet má své výhody

monika perexV čerstvém rozhovoru s mladou spisovatelkou Monikou Petrákovou se dozvíte nejnom to, že seznamování přes internet má své výhody, ale bude vám odhaleno i tajemství hesla Jazz Dock.

 

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Jak se hudební aktivity stávaly součástí literární i filmové tvorby

Kapitoly z filosofie nove hudby perexNová kniha, kterou vydala Univerzita Karlova v nakladatelství Karolinum, nese trochu odstrašující název KAPITOLY Z FILOSOFIE NOVÉ HUDBY. Ale naštěstí nevyžaduje ani odbornou hudební průpravu, ba...


Literatura

Zachraň, co zbývá z ráje

strazci prebal 200Mystický příběh Jona Steela Strážci nese podtitul: Zachraň, co zbývá z ráje, než vládu převezme peklo. Opravdu jde o zásadní linku příběhu – mystického, bizarního, neuvěřitelného. Ač se zdá být všechno v něm přitažené za vlasy ...

Divadlo

Na podzim do divadla: Soudce v nesnázích

200 divadlo mO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Na britskou komedii můžete vyrazit do Klicperova divadla v Hradci Krá...

Film

20 let Projektu100

projekt pernyden perexProjekt 100 byl poprvé uveden do českých kin v roce 1995. Dnes již slaví 20-té výročí. Za jeho působení bylo do kiny uvedeno 179 filmů a vidělo je přes 800 tisíc diváků.