Velké dobrodružství dívky a její odvážné kočičky

Velké dobrodružství dívky a její odvážné kočičky

Tisk

Zivot kotete perexVrnilka je živé a zvědavé mourovaté koťátko, které objevuje život na pařížských střechách. Jeho osud se ale změní, když se ho ujme desetiletá Clémence (Capucine Sainson-Fabresse).

 

Ta se rozhodne, že kočičku vezme na rodinný výlet do Vogéz. Tam potkávají nejen podivnou sousedku (Corinne Masiero) a jejího psa Ramba, ale i bílé kotě, se kterým se Vrnilka sblíží. Život na venkově vnese do Vrnilčina života nádech svobody a přírody, ale i nebezpečí života daleko od města. Jak tohle všechno ovlivní kočičku a její malou majitelku?

Jak funguje pouto dítěte a kočky?

Režisér Guillaume Maidatchevsky má bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty, což dokázal i ve svém předešlém filmu Putování se sobíkem. Ve své novince nazvané Život kotěte se zaměřuje především na pouto mezi dívkou a jejím kotětem a hledá odpověď na otázku, proč a jak to, co mezi těma dvěma vzniklo, vlastně funguje.

Zivot kotete

Zábavná koťata, nezajímavá majitelka

V prvních minutách filmu hrají hlavní roli koťata. Scény s nimi jsou netradiční a zaručeně pobaví. I poté jsou však kočky důležité. Vrnilka, která ochutná svobodu, se se svou novou kočičí přítelkyní vydávají na dobrodružnou výpravu. Během ní se z této typické bytové kočky stane divoké zvíře, které se učí respektovat zákony přírody. Tyto pasáže jsou skvěle zpracované a vynikají dechberoucí atmosférou. Další výrazný prvek představuje svérázná sousedka a její pes, kteří do filmu vnášejí neotřelý humor.

Pokud jde o Clémence, ta není nijak zajímavou postavou. Jediné, co se o ní dozvíte, je to, že má ráda svou kočičku a že se její rodiče hádají, což je dost málo. I příběh jejích rodičů a jejich rozchod jsou jen naznačené. Neví se, co se stalo ani proč, takže tato linka směruje doztracena a působí zbytečně a samoúčelně.

Stojí tedy za to film vidět? Pokud očekáváte poutavé povídání o kočkách, zřejmě se vám bude líbit. Pokud však čekáte komplexnější a provázanější příběh a vyvážené vyprávění, ve kterém všechny části do sebe dokonale zapadají, pravděpodobně budete zklamáni.

Zivot kotete plakat

ŽIVOT KOTĚTE
Původní název: Mon chat et moi, la grande aventure de Rroû Žánr: drama, rodinný Produkce a distribuce: Francie, 2023
Scénář: Guillaume Maidatchevsky
Režie: Guillaume Maidatchevsky
Předloha: Maurice Genevoix
Hudba: Julien Jaouen
Hrají: Corinne Masiero, Capucine Sainson-Fabresse
Produkce: Stéphane Milliére
Kostýmy: Marie Credou
Stopáž: 83 minut

Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: www.csfd.cz/film/1288091-zivot-kotete/prehled/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

MetaLinda: „Bola iná doba, asi aj lepšia, ako je teraz.“

Metalinda perexSkupinu MetaLinda založili v Bratislave v roku 1983 členovia skupiny Halušky a Regata Peter Sámel, Ján Lapoš, Vlado Suchán a Dušan Horecký. Ich začiatky ako uviedol Peťo Sáme

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Vykutálená parta z Madagaskaru je zpět

altČtveřice zvířecích uprchlíků z newyorské ZOO se k nám vrací ve svém třetím dobrodružství. Tentokrát je osud zavede do kasina v Monte Carlu, stanou se součástí bankrotujícího cirkusu doufajíce, že s jeho pomocí se dostanou nazpět do své milované domoviny, broo...


Literatura

Pro nás těžce představitelná čínská realita

dokonaly policejni stat200V nakladatelství Universum (Euromedia Group) vyšla kniha Dokonalý policejní stát s podtitulem Čínská digitální totalita a Výprava do děsivé budoucnosti, kde jsou lidé pod neustálým dohledem.

Divadlo

Mystický muzikál mytických rozměrů

Velka ryba 200„Můj otec mluvil po celý život o tom, že opustí své rodné městečko a vydá se do velkého města, protože nechce být velkou rybou v malém rybníku.“ Takto mluvil americký jižanský spisovatel Daniel Wallace o svém vlastním otci, který se stal tak...

Film

DVD Z NFA

nfa perexNÁRODNÍ FILMOVÝ ARCHIV záslužně vydává – zpravidla v rekonstruované podobě – klasická díla české kinematografie. Dosud převažovaly hrané filmy (např. Takový je život, Extase, Krakatit, Černý Petr, Adéla ještě nevečeřela…), vyskytly se shrnující ...