Velká knížka na dobrou noc pro malé vypravěče

Velká knížka na dobrou noc pro malé vypravěče

Velká knížka na dobrou noc (1)Je čas jít na kutě! A před spaním se přeci vždycky vypráví pohádka. K tomu se skvěle hodí Velká knížka na dobrou noc pro malé vypravěče, kterou právě vydalo Nakladatelství Presco Group, a.s. pod značkou Ella & Max.

 

 

Velká knížka na dobrou noc pro malé vypravěče je velkou inspirací pro děti i rodiče na pohádky před spaním. Stačí ji otevřít a nechat se vést. Hned první dvojstránka nám dává první možnost výběru v podobě 5 obláčků, o čem si před spaním budeme povídat.

 Velká knížka na dobrou noc (2) 

Máte chuť povídat si o farmě plné zvířátek, kde se vše pomalu noří do klidu? Zvířátka se chystají uložit ke spánku, zatímco farmář František a jeho syn Jirka dělají ještě poslední večerní úpravy pro noční klid.

Copak asi dělají hračky v hračkářství, když se snese noc a všechno kolem usne? Každá hračka si hledá příjemné místo, kam by složila na noc hlavu. Některé hračky mají ale i v noci plné ruce práce. Víte, které to jsou?

 Velká knížka na dobrou noc (4) 

Ve městě už jsou skoro všichni ve svých domovech a uchylují se k spánku. Třeba dědeček Pavel čte svým milovaným vnoučatům pohádku na dobrou noc. Ale někteří se stále toulají po ulici. Hádejte, co tam asi dělají?

 Velká knížka na dobrou noc (3) 

Když se nad les vyhoupne měsíc, jeho obyvatelé se ponoří do spánku a nechávají si zdát o všech možných dobrodružstvích, co přes den zažili. Ale i v lese některá zvířátka ponocují. Najdeš je?

A co takový svět pohádek. Když tam dorazí noc musejí na kutě princezny, rytíři, skřítci, čarodějky, piráti, draci, mořské panny nebo obři. Kam se jednotlivé pohádkové postavy uchýlí ke svému nočnímu odpočinku?

Tohle všechno se dozvíte při prohlížení Velkou knížkou na dobrou noc pro malé vypravěče. Příběhy jsou skryté v jednotlivých dvoustránkách a je jen na vás a vašich dětech, jak si s nimi poradíte. Každý večer si můžete vyprávět ten samý příběh, který jste si vymysleli a oblíbili, a stejně tak můžete každý večer vymýšlet příběh nový. Obrázky jsou totiž velice detailně propracované a pokaždé v nich objevíte něco nového.

Hodnocení z mého pohledu je stoprocentní. Přesně tyhle knížky jsem měla nejradši já, když jsem byla malá a jsem ráda, že podobné teď můžeme prohlížet s mojí dcerou. Nejvíce jí zatím baví stránka se zvířátky na statku, protože ty má momentálně nejraději. A jelikož jsou zvířátka provázány celou knížkou, tak třeba takového pejska hledáme na každé dvoustránce, a našly jsme. Najdete ho také?

Velká knížka na dobrou noc pro malé vypravěče

Hodnocení: 100 %
Šířka: 25,8 cm
Výška: 33,6 cm
Hloubka: 0,8 cm
Gramáž: lepenka
Počet stran: 12
Vazba: leporelo
Vhodné pro: pro holky i kluky
Edice: Velká leporela
Doporučeno: 3+
Ilustrace: Alexandra Helm
Autor: Alexandra Helm 

Rozhovor

„Prostě jsme psali a hledali nová témata,“ vzpomíná na vznik lekavých povídek Zuby nehty Jiří Holub

Zuby nehty 200Po pěti letech opět vyšly Zuby nehty – lekavé povídky autorů sdružujících se v tvůrčí skupině Hlava nehlava. Aktuální vydání má nové ilustrace, nové dvě povídky, naopak jedna schází. I po nějaké době Zuby n...

Hledat


Literatura

Strašidelné povídky frčí

altHorory frčí. Čtou je rádi dospělí, nacházejí v nich oblibu děti. Strašení bylo, je a bude in. Vždyť se s ním setkáváme od mala, kdy jsme se báli o pohádkové hrdiny, kteří bojovali s příšerami, čaroději, ježibabami a jinými potvorami. Mladá fronta přis...

Divadlo

Když to nejde vydržet „Ani o den dýl“

ani o den dyl 200Ani o den dýl je název představení francouzského autora Michela Clémenta, které na začátku října vizovskému publiku představilo zájezdové divadlo SemTamFór.

 

...

Film

Mars útočí: Mají Marťani starosti?

mars utociMars útočí (1996) vznikl na sklonku „milénia“ a díky svému černému humoru se stal velmi populárním filmem. Jack Nicolson ve své hlavní roli předvádí, jaké může mít takový prezident s nájezdem mnohem vyspělejších...