Péťa se učí mluvit
Kultura21.cz

Péťa se učí mluvit

Péťa se učí mluvit (1)

Seznamte se s Péťou! Je to malý sympatický chlapeček s veselou rodinkou, který vás i vaše nejmenší děti provede při prvních pokusech v mluvení tímto krásným leporelem. Péťovy příběhy jsou ideálním čtením pro nejmladší dětičky a děti s opožděným vývojem řeči. Soustředí se především na zvukomalebné výrazy a samohlásky, které k vyjadřování používají už roční děti


Knížka Péťa se učí mluvitnakladatelství Euromedia Group, a.s. není ledajaká knížka, jde o pevné leporelo, které jen tak nezničí nemotorné ručičky ani těch nejmenších. A v klidu si ho tak mohou prohlížet i děti samy. Kniha má jednoduchou a přehlednou formu. Přesto je tak nádherná a doplněna poutavými ilustracemi, které děti motivují, aby se o jednotlivé objekty aktivně zajímaly.

Péťa se učí mluvit (44) 

Každá dvoustránka je tematická a týká se činností, které dělá Péťa se svojí veselou rodinkou. Vy můžete společně knížku prohlížet, pojmenovávat postavy i činnosti a opakovat zvuky, které jsou na obrázcích vyjádřeny citoslovci. Navíc je vždy součástí krátký příběh, který napoví, o čem si můžete společně povídat. Ale i bez toho vás u prohlížení napadne spoustu dalších témat ke konverzaci. To vše přirozeně podporuje vývoj řeči bez nepříjemného nátlaku na malé človíčky.

 Péťa se učí mluvit (5) 

Mojí Róze jsou 2 roky, a i když je to velice aktivní dítko, které ovládá spoustu dovedností, s mluvením si dává na čas. Knížku Péťa se učí mluvit jsme zatím společně prohlížely párkrát a velice jí zaujala. Prošly jsme si 4 první příběhy detailně a vydržela se pěkně soustředit, hledala na obrázcích Péťu, mámu, tátu, mimi, pejska a další objekty, které už zná. Ty, co nezná, jsem pojmenovala já, a pomohla jí k pochopení právě citoslovci, které s danými objekty souvisí. Róza po mně hezky opakovala. Zkuste i vy touto hravou formou rozpovídat vaše dítko, určitě si s příhodami malého Péti užijete spoustu zábavy stejně jako my.

Péťa se učí mluvit (2) 

A víte co? V úvodu knížky je psáno, že jde o první část Péťových příhod, což doufám znamená, že se můžeme již brzy těšit na pokračování této povedené knížky.

Péťa se učí mluvit (3) 

 Péťa se učí mluvit

 • Originální název: Pucio uczy się mówić
 • Z polského originálu přeložila: Anna Plasová
 • Odborná redakce: PhDr. et Bc. Šárka Parmová
 • Ilustrace: Joanna Klos
 • Odpovědná redaktorka: Jana Kubínová
 • Technická redaktorka: Lenka Gregorová
 • Nakladatelství: Euromedia Group, a.s.
 • Edice: Pikola
 • Počet stránek: 40
 • Určeno: pro děti od 12 měsíců
 • Mé hodnocení: 100 % 

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Další zajímavý fantasy příběh od Holly Blackové

nejtem200Vítejte v Nejtemnější části lesa. Právě tak se jmenuje zatím poslední u nás vyšlý román od Holly Blackové. Autorka velice populární Kroniky rodu Spiderwicků přichází se zajímavým fantasy pro mladé.

...

Divadlo

MACBETH – Too Much Blood, klasika tak trochu jinak

ldy MacbethDivadelní adaptace jednoho z nejznámějších děl mistra dramatu, Williama Shakespeara, v podání českého filmového a divadelního režiséra a dramatika Davida Jařaba svou nevšedností a minimalismem, až komiksovou stručností textů a precizním zpodobn...

Film

Divoká dvojka? Spíš potřeštěná

divoka dvojka 200Skvělou komedii, u které se od srdce zasmějete, najdete poslední dobou horko těžko. Nicméně se filmaři neustále snaží takový film natočit. Reese Witherspoon v jedné z hlavních rolí by mohla být pozitivní známkou úspěchu, ale…