Kniha plná protikladů
Kultura21.cz

Kniha plná protikladů

Protiklady (2)Svět kolem nás je plný protikladů, stačí se jen dívat a zkoumat je. A pokud vaše dítě ještě neví, co protiklad znamená, Kniha plná protikladů mu to jednoduše objasní, a to velice hravou formou. Na 40 stránkách společně s vaším dítětem prozkoumáte různé protiklady doplněné spoustou barevných obrázků vztahující se k nim. Kromě protikladů se v knížce můžete učit další nová slova od útlého dětského věku.

Vše, co může být křehké, rychlé, hlasité, studené, nové nebo třeba páchnoucí, také může být pevné, pomalé, tiché, horké, staré a voňavé. A říká se tomu protiklad. Vy to asi už víte, ale co vaše děti? Chcete je učit protiklady zábavnou formou? Pak si určitě pořiďte tuto skvělou knížku z dílny Albatros.

 Protiklady (3) 

Kniha plná protikladů je velká obrázková knížka plná více jak 500 věcí ke srovnání. Každá dvoustránka je plná obrázků týkajících se jednoho protikladu. Vy si tak můžete ukazovat jaké objekty se k danému protikladu vážou a třeba i zjistíte, že v očích vašich a vašeho dítěte se něco může jevit zcela odlišně. To je na té knížce to krásné. Protože, co vám může přijít malé, je pro vaše dítko naopak velké. Co vám může přijít staré, je pro vaši ratolest nové, a tak dále.

  Protiklady (4) 

Kniha plná protikladů je doporučována pro děti od 4 let, a chápu, že v tomto věku knížku dítě využije naplno a bude si třídit své znalosti a prohlubovat je. Moje dvouletá Rozálka si občas sama z knihovny tuto knížku vytáhne, a to je její součástí chvilku, a já mám radost, protože vím, že už v tomto věku jí má co naučit. Vždyť od mala, když se snažíme dítěti něco přiblížit tak používáme protiklady.

Třeba jí často vysvětluju, že miminko od tety je malé, ale ona už je velká, tak na něj musí být něžná. Že ten hrneček ze kterého pije je křehký, a proto s ním musí zacházet opatrně, aby ho nerozbila, a naopak plastová lahvička s brčkem je pevná, proto ji bereme ven, protože něco vydrží. Trouba je horká a zmzlinka, co tak ráda líže, je zase studená. Když jede na motorce, je rychlá, ale protože babička je naopak pomalá, musí na ni vždy čekat, když jsou spolu na procházce. Ty protiklady nás prostě nevědomky provádí každý den, aniž bychom si to nějak výrazně uvědomovali, a tahle knížka vás naučí si s nimi moc pěkně hrát každý den.

Takže já osobně doporučuji knížku od útlého věku na prohlížení s asistencí rodiče, protože na obrázcích se dá učit spoustu slovíček a rošiřovat tak postupně slovní zásobu.

 Protiklady (5) 

Díky znalosti protikladů se děti mohou ve světe kolem nás lépe zorientovat a vyznat se v něm. O to zajímavější a barvitější život to pro ně pak bude.

 Protiklady (6) 

Kniha plná protikladů

  • Ilustrátor: Ekaterina Gaigalova
  • Počet stran: 40
  • Věk od: 4 roky
  • Formát: 230x280 mm
  • Nakladatelství: ALBATROS
  • Mé hodnocení: 100 %

 

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Ze zahrádky rovnou na talíř

moje zahradni kucharka 200V nakladatelství CPress ve společnosti Albatros Media v květnu vyšla Moje zahradní kuchařka lákající na recepty v duchu hesla: ze zahrádky rovnou na talíř! Stojí tato barevná příručka s podtitulem Sezónní recepty za...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Whitney Houston hrála hvězdu, kterou byla

Film Osobní strážce (1992) nás už dobrých dvacet let seznamuje se zákulisím showbyznysu. Zpěvačka Rachel je zde na vrcholku kariéry, a i když se v její práci točí spousta peněz, má své osobní problémy a velmi své...