Máte doma milovníka dinosaurů? Pak nepřehlédněte Velkou knihu pro malé vypravěče

Máte doma milovníka dinosaurů? Pak nepřehlédněte Velkou knihu pro malé vypravěče

velka-knizka-dinosauri-pro-male-vypravece200Dinosauři jsou dalším tématem oblíbených Velkých knih pro malé vypravěče, které v edici Ella a Max vydává nakladatelství Presco Group.

 

 

 

 

Velké knížky pro malé vypravěče se vyznačují větším formátem, lepenkovými listy jako u leporela a především krásnými ilustracemi plnými drobností. Pokaždé se na stránkách tak dá najít něco nového. Smyslem knih je podle mého názoru, že se děti zpočátku mohou jen dívat, nebo poslouchat vyprávění rodičů a později sami přicházet s nejrůznějšími příběhy.

Interaktivnímu čtení navíc nahrávají postavy nebo v tomto případě dinosauři, kteří se nachází na každé stránce. Tentokrát jde o deset druhů dinosaurů jako například karnotaurus, pteranodon, nebo steogosaurus. Většina z nich je máma s mládětem, což působí velmi roztomile. Navíc se díky tomuto prvky děti i rodiče snadno naučí základní druhy dinosaurů.

S tím ovšem pomůže především poslední stránka knihy, kde jsou očíslovány a rozepsány jednotlivé druhy dinosaurů nacházející na daných stránkách. Na většině je jejich kolem 17 a na jedné dokonce 35. Přiznávám, že ačkoliv jsem už nějaké knihy o dinosaurech četla, tak jsem o spoustě názvů těchto tvorů neměla ani tušení. A tím pádem se moc těším, až se v budoucnu doma staneme opravdovými odborníky na dinosaury.

Jednotlivé stránky knihy se kromě zobrazených tvorů příliš neliší – vybočuje jen třetí stránka, kde je zobrazeno nejvíce dinosaurů především z podvodního světa. Jinak dinosauři dovádějí v přírodě, a to až do večera, kdy se na poslední stránce ukládají ke spánku.

Velké knihy pro malé vypravěče jsou mou srdcovou záležitostí. Jsou určeny pro malé i větší děti a já na nich oceňuji především preciznost a krásné ilustrace a opravdu se těším, jak budu s knihou pracovat s dětmi.

velka-knizka-dinosauri-pro-male-vypravece

Velká kniha pro malé vypravěče Dinosauři
Autor: Max Walther
Žánr: pro děti od 3 let
Nakladatelství: Presco Group v edici ELLA & MAX
Rok vydání: 2020
Počet stran: 12
Hodnocení: 90 %

https://www.presco.cz/velka-knizka-dinosauri-pro-male-vypravece/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Fotograf Jaroslav Kučera: „Fotky jsem vystavovat samozřejmě nemohl, jejich skrytý význam by prokouknul i blbý komunista.“

fotokucera 4Sice už není listopad, který jsme zde, na Kultuře21, označili měsícem fotografie, ale na zajímavé čtení není nikdy pozdě. Pojďte s námi tedy nyní nakouknout za objektiv panu inženýrovi Jaroslavu Kučerovi a přečíst si o jeho zkušenostech. 

...

Hledat

Videorecenze knih

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Literatura

Kráska a zvíře okupují vedle kin i knihkupectví

Kraska a zvire Egmont perexJiž více než tři týdny okupuje česká kina filmová pohádka Kráska a zvíře s nepřekonatelnou Emmou Watson v hlavní roli. U této příležitosti vyšla v nakladatelství Egmont i knižní verze, která je výrazně inspirova...

Divadlo

Parchant v klobouku, víc než „konverzačka“ v BuranTeatru v Brně

BT 2Už je to skoro zvyk. Profesionální divadelní soubor, kterému se říká Burani uvádí na jevišti pravidelně nové, často provokující díla ze světového repertoáru. Tak i divadelní hra pro pět herců, Parchant v klobouku, má zde českou premiéru.

...

Film

Kinematografie a stát v českých zemích mezi roky 1895-1945

kinema 200Doposud se slovo "kinematografie" vztahovalo především na filmovou tvorbu. Teprve Ivan Klimeš se v knize Kinematografie a stát v českých zemích 1895-1945 soustředí na to, jak stát a jeho předpisy ovlivňovaly kinematografické podnikání - výrobu i ...