Máte doma milovníka dinosaurů? Pak nepřehlédněte Velkou knihu pro malé vypravěče
Kultura21.cz

Máte doma milovníka dinosaurů? Pak nepřehlédněte Velkou knihu pro malé vypravěče

velka-knizka-dinosauri-pro-male-vypravece200Dinosauři jsou dalším tématem oblíbených Velkých knih pro malé vypravěče, které v edici Ella a Max vydává nakladatelství Presco Group.

 

 

 

 

Velké knížky pro malé vypravěče se vyznačují větším formátem, lepenkovými listy jako u leporela a především krásnými ilustracemi plnými drobností. Pokaždé se na stránkách tak dá najít něco nového. Smyslem knih je podle mého názoru, že se děti zpočátku mohou jen dívat, nebo poslouchat vyprávění rodičů a později sami přicházet s nejrůznějšími příběhy.

Interaktivnímu čtení navíc nahrávají postavy nebo v tomto případě dinosauři, kteří se nachází na každé stránce. Tentokrát jde o deset druhů dinosaurů jako například karnotaurus, pteranodon, nebo steogosaurus. Většina z nich je máma s mládětem, což působí velmi roztomile. Navíc se díky tomuto prvky děti i rodiče snadno naučí základní druhy dinosaurů.

S tím ovšem pomůže především poslední stránka knihy, kde jsou očíslovány a rozepsány jednotlivé druhy dinosaurů nacházející na daných stránkách. Na většině je jejich kolem 17 a na jedné dokonce 35. Přiznávám, že ačkoliv jsem už nějaké knihy o dinosaurech četla, tak jsem o spoustě názvů těchto tvorů neměla ani tušení. A tím pádem se moc těším, až se v budoucnu doma staneme opravdovými odborníky na dinosaury.

Jednotlivé stránky knihy se kromě zobrazených tvorů příliš neliší – vybočuje jen třetí stránka, kde je zobrazeno nejvíce dinosaurů především z podvodního světa. Jinak dinosauři dovádějí v přírodě, a to až do večera, kdy se na poslední stránce ukládají ke spánku.

Velké knihy pro malé vypravěče jsou mou srdcovou záležitostí. Jsou určeny pro malé i větší děti a já na nich oceňuji především preciznost a krásné ilustrace a opravdu se těším, jak budu s knihou pracovat s dětmi.

velka-knizka-dinosauri-pro-male-vypravece

Velká kniha pro malé vypravěče Dinosauři
Autor: Max Walther
Žánr: pro děti od 3 let
Nakladatelství: Presco Group v edici ELLA & MAX
Rok vydání: 2020
Počet stran: 12
Hodnocení: 90 %

https://www.presco.cz/velka-knizka-dinosauri-pro-male-vypravece/



Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Pavel Nový: Karlova Studánka je perla a poklad

Novy perex
Karlovu Studánku navštívil držitel Českého lva, herec Pavel Nový, který  v pořadu S vámi mě baví svět… a ze mě (země) se zachvěla, zavzpomínal na českou komedii století S tebou mě baví svět. Jistě si každý z nás vybaví tři tatínky, jedoucí na...

Hledat


Literatura

Račte vstoupit do muzea dinosaurů

Dinosaurium 200Dinosaurium je nejnovějším přírůstkem do řady Račte vstoupit do muzea a za mě jde o skvělou nástavbu knihy Příběh života: Evoluce.

 

...

Divadlo

Věřte nebo ne, sbalit ženu je jednoduché

jak sbalit zenu200V rámci zlínského divadelního svátku – festivalu Setkání Stretnutie 2019 do Zlína zavítalo také Divadlo pod Palmovkou se svým manuálem Jak sbalit ženu 2.0.

...

Film

Kdo si přečte vysoce odborné filmové časopisy?

casop200Mnohé odborné časopisy, které si potrpí na přízvisko "vědecké", se honosí tím, že jsou recenzované. Nemyslí se tím, že by se na ně psaly recenze (jako je třeba tato), nýbrž že sama redakce si nechává recenzovat nabídnuté texty, aby se si tak nechala ...