Bottled Fish vydávají druhý singl z připravované desky Dreams Lie a zvou na křest

Bottled Fish vydávají druhý singl z připravované desky Dreams Lie a zvou na křest

Tisk

Bottled Fish 200Druhou ochutnávku s názvem Dreams z připravovaného alba posílají do světa Bottled Fish.

 

 

Text Dreams přináší osobní výpověď zpěvačky - rozpad dlouhého vztahu, stěhování, obavy ze změny. Nutnost vyjití z komfortní zóny však doprovázely nadějné vyhlídky na budoucnost. Bottled Fish příběh opět obalili do výrazné rock 'n' rollové melodie.

„Víš, že to co děláš, děláš správně, i když máš strach z neznámého. Je v tom naděje na novou, lepší budoucnost. Text jsem napsala během jedné tramvajové cesty po Praze a původně se i jmenoval Tram song, jen název nikdo z kapely neocenil,“ dodává už se smíchem ke vzniku písně Shakurova.

I druhý singl vznikl, stejně jako připravované album, ve studiu Baracca Records, za mixem a masteringem stojí pianista Tomáš Jochmann, jako host byl přizván venezuelský bubeník Carlos Rodriguez.

Bottled Fish se na české scéně pohybují od roku 2019. Shakurova pochází z Kazaně, Tatarstánu, Nikita z Kazachstánu, oba se usadili v Praze před deseti lety. Během jam sessions se potkali s pianistou Antonem Saller z Ukrajiny, sestavu doplní brzy nový kytarista. Odehráli desítky klubových a festivalových koncertů. Roku 2020 vydali EP No One. Debutovou dlouhohrající desku Dreams Lie vydají Bottled Fish 6. dubna, o den později ji pokřtí v pražském prostoru Swim.

Bottled Fish1

Více informací:

bottledfish.bandcamp.com
instagram.com/bottled_fish_band


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Tajemství včerejška překvapovalo

tajemstvi-vcerejska 200V Nakladatelství Martin Koláček – E-knihy jedou vyšla v roce 2018 kniha Tajemství včerejška od Jaroslava Beneše. Stojí za to?

 

...

Divadlo

10. ročník festivalu KoresponDance láká na originální výběr ze současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Uvede projekty umělců z 11 zemí

Marije Nie CR Eva Stotz (2)Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Jeho j...

Film

Kean vs. Kean

big eyes uvodkaPo dvaceti letech se Tim Burton opět pustil do natočení životopisného filmu (první Ed Wood, 1994). Tentokrát se zaměřil na malířku Margaret Kean, která proslula obrazy dětí s obrovskýma očima a které je Burton sám fanoušek a vlastní některá...