YAEL po singlu s Tinou představuje celé EP s názvem BAY B
Kultura21.cz

YAEL po singlu s Tinou představuje celé EP s názvem BAY B

yael 200Slovenský rapper YAEL s exotickými kořeny vydává svoje první EP s názvem BAY B. Společně s ním vychází videoklip ke skladbě Blízko a nechybí na něm ani singl Sen, na kterém zahostovala zpěvačka Tina.

 

 

Že si YAEL zaslouží své místo v hudebním světě bylo jasné už po vydání předešlých singlů, nyní to zpěvák ještě potvrzuje debutovým EP BAY B. Spolu s ním vychází videoklip k tracku Blízko, ze kterého díky přímořskému prostředí Benátek čiší letní atmosféra. Song udává hudební styl a melodický charakter celého EP.

Další z dominant alba je singl Sen. Na něm YAEL spolupracoval s renomovanou R&B zpěvačkou Tinou, která už má za sebou bez mála dvacetiletou kariéru. “Zpívat s Tinou pro mě byla super zkušenost. Vážím si toho, že Tina přijala moje pozvání. Je to perfektní zpěvačka a v neposlední řadě taky dobrá kamarádka.“ Pochvaluje si spolupráci YAEL.

O mix a master BAY B se postarala produkce dvatritridva. EP vychází pod slovenským labelem Illuminate a je dostupné v prodeji spolu se stylovým merchem na e-shopu Ruka Hore. V digitální podobě vychází 6. května. „Moc si vážím podpory všech, kteří mi pomáhali při zrodu EP a budu rád, když v budoucnu vydám celé album.“ Doplňuje na závěr YAEL, který 6. května vyráží na tour po Slovensku.

yael1

Více informací:
https://rukahore.ffm.to/yael
https://www.instagram.com/matuskolarovsky/


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti

vlastivedna knizka200Existuje hodně titulů, které se věnují problematice paměti. Některé učí různé paměťové techniky jak si zapamatovat řady čísel, jména, nezapomínat věci, jak se učit a mnoho dalších prospěšných rad, ke zlepšení paměti.

...

Divadlo

Kočka na rozpálené plechové střeše
ImageLáska, hádky, chtivost, závist, nemoc, alkohol – život? Nadčasovou divadelní hru si tentokrát rozebralo Divadlo Šumperk pod režijním vedením Petra Štindla.
...

Film

The Circle – Sdílet znamená starat se

circle perex„Vědět je dobré. Vědět všechno je lepší.“ Svět je plný neomezených možností. Žádné války, žádné nemoci. Největší high-tech společnost The Circle nezná problém, který by nedokázala vyřešit. Její technologie mají moc změnit svět.