Další kniha o zdraví z Nakladatelství KAZDA poradí, jak na cholesterol

Další kniha o zdraví z Nakladatelství KAZDA poradí, jak na cholesterol

Tisk

jak snizit cholesterol200Nakladatelství KAZDA v poslední době vydává kromě knih o přírodě nebo osobním rozvoji také ty o zdraví. Ve většině případů se jedná o útlé knihy s krátkou teoretickou a obsáhlou praktickou částí a nejinak je to v případě knihy Jak snížit cholesterol přírodní cestou.

 

Hned na úvod musím pochválit obálku v nerušivém béžovém odstínu, které vévodí několik potravin v čele se zeleninou, ovocem a rybou. Díky oranžovému kolečku se navíc dozvíme, že nás čeká 60 receptů.

V teoretické části knihy čtenáři najdou kromě úvodního slova informace o tom, co způsobuje vysoký cholesterol a dále informace o cholesterolu samotném a jeho vlivu na metabolismus. Další kapitoly se zaměřují na tepny a také snižování hladiny cholesterolu pomocí stravy a cvičení. Je dobré, že se zde nachází informace o normální hladině lipidů v krvi s tím, že jsou v českém překladu nahrazeny doporučenými hodnoty pro naši republiku.

Praxe nabízí nejprve návody na to, jak aktivně snižovat hladinu cholesterolu a jak vařit bez cholesterolu. Dozvíte se tak více o přírodních zabijácích cholesterolu, ale také o tom, jak vařit s ohledem na tuky a jaké používat oleje. Následují recepty pro každého rozdělené na snídaně, polévky, saláty a předkrmy, hlavní chody a dezerty a pečivo. V úplném závěru se nachází slovníček, zdroje, věcný rejstřík a seznam receptů.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Zjistěte, jak snížit cholesterol přírodní cestou

Líbí se mi, jak je kniha napsána lidsky a hlavně srozumitelně. Autoři na mě nepůsobili přísně, ale jejich slova dávala smysl. Například v kapitole o tom, jak aktivně snižovat hladinu cholesterolu uvádějí, že jde o trvalou změnu stravy místo přísných diet a upozorňují, že stejně jako u sportu a cvičení ani u změny stravovacích návyků nepomohou dobré úmysly, pokud nemáme realistické cíle. „Za týden se z vás nestane ani vytrvalostní sportovec, ani vegetarián, ani nadšený jedlík steaků. Naopak: čím přísnější jsou počáteční pravidla změny stravování, tím menší je pravděpodobnost, že je budete dlouhodobě dodržovat,“ píší na straně 37.

Spoustu věcí z knihy jsem znala, ale ráda jsem si je připomněla a jsem ráda, že mi mohou být recepty inspirací ke zdravějšímu jídelníčku. Třeba vás zaujmou také!

O autorech

Prof. Dr. Aloys Berg je odborníkem na klinickou patologii a rehabilitační lékařství s dalšími specializacemi v oblasti sportovní medicíny, výživy a preventivní medicíny a lipidologie. Je členem lékařské fakulty Univerzity ve Freiburgu a zabývá se tématem managementu životního stylu.  

Andrea Stensitzky-Thielemansová je dietoložka a odbornice na výživu Německé společnosti pro výživu (Deutsche Gesellschaft für Ernährung e. V.). Pracuje mimo jiné jako nezávislá odbornice na výživu na katedře výživy a sportu na univerzitě ve Freiburgu.  

Prof. Dr. Daniel König je specialistou na interní lékařství, kardiologii, endokrinologii, diabetologii, sportovní medicínu, nutriční medicínu a lipidologii. Vede oddělení výživy a sportu na Univerzitě ve Freiburgu. 

jak snizit cholesterol

Jak snížit cholesterol přírodní cestou
Autor: Aloys Berg, Andrea Stensitzky, Daniel König
Překlad: Martin Richter
Žánr: zdraví a životní styl
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2024
Počet stran: 128
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/jak-snizit-cholesterol-prirodni-cestou/?variantId=11921


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Organizátoři konference Symposium: „Letos jsme se hodně zaměřili na marketing, zdroje financování a obchod.“

symp200V Brně se bude 19. – 20. listopadu na Podnikatelské fakultě VUT konat podnikatelská konference Symposium. Ta návštěvníkům nabídne v sérii přednášek mnohé praktické informace. Přednášky upozorní na počítačové úskalí mladých podnikatelů, pomohou s přípra...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Aury a jak jim porozumět

auryVidění aury asi úplně nezvládá každý z nás, ale přesto je možné auru nacítit. Stačí jen vnímat, s jakou energií kdo vchází do místnosti, komu byste se za šera v parku raději vyhnuli, anebo proč je vám tak dobře v přítomnosti nějakého konkrétního člověka. Někdo bar...


Literatura

Temná místa na mapě i v duši

srdce temnoty (2)Pustit se do hodnocení krátké novely Josepha Conrada Srdce temnoty je v dnešní době už trochu oříšek. Co nového se ještě dá o více než sto let staré knížce napsat, co už by nevyslovil někdo před vámi? A z...

Divadlo

V Pointě vyšla knižně ztracená divadelní komedie Ženy a sluhové španělského dramatika Lope de Vegy

zeny-a-sluhove200V online nakladatelství Pointa vyšla knižně veršovaná nadčasová divadelní komedie Ženy a sluhové o milostném trojúhelníku z pera mistra slova světoznámého španělského autora Lope de Vegy.

...

Film

Temná a zdařilá minisérie Pustina vyšla na DVD

pustina perexV letošním „masarykovském“ šílenství na Českých lvech mohlo klidně zaniknout, že se předávala i cena za Nejlepší dramatický televizní seriál, kterou si odnesli tvůrci osmidílné série s názvem Pustina. Tu vyprodukovala televizní stanice HBO a ...