Pracujte s fantazijními obrazy

Pracujte s fantazijními obrazy

Tisk

Aktivni imaginace perexMetoda aktivní imaginace, kterou rozpracoval slavný psychiatr C. G. Jung, je praktickým zdrojem, z něhož je možné čerpat v okamžicích rozhodování, krizí či konfliktů.

 


Autoři knihy Aktivní imaginace, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál, na základě osobních zkušeností i mnohaleté psychoterapeutické praxe názorně a s pomocí řady příkladů ukazují, jak lze s toto metodou pracovat. Vyvoláním představ a jejich zápisem či výtvarným zpracováním lze podle nich klienta vyléčit z často zbytečných pocitů duševní vyprahlosti, sebepodceňování i depresí. Pomocí imaginace odhalíte část své duše, která se může projevit jako dobrý rádce a korektor vašich pocitů.

O autorech knihy
Na této knize spolupracovali tři autoři. Ang Lee Seifert je transakční analytička a autorka řady knih. Theodor Seifert byl jungiánský psychoterapeut a přednášel na Institutu C. G. Junga ve Stuttgartu. Paul Schmidt byl teolog a také jungiánský psychoterapeut a rovněž přednášel na Institutu C. G. Junga ve Stuttgartu.

Co je to imaginace a jak s ní pracovat
Kniha je rozdělená do dvanácti kapitol, v nichž podrobně rozebírá, co to ta imaginace vlastně je a dává návod, jak s ní pracovat. Uvádí také konkrétní příklady imaginací různých lidí, a tak si snadno uděláte představu o tom, jak celý proces probíhá a jaké jsou jeho výsledky. Příběhy jsou tematicky různorodé, takže je více než pravděpodobné, že zde najdete i takový, který bude připomínat vaši situaci nebo takový, se kterým se vnitřně ztotožníte.

Samozřejmostí jsou praktické tipy, které určitě využijete, pokud se rozhodnete imaginaci vyzkoušet, a odpovědi na otázky, které si nejspíš položíte. Celá kniha je nesmírně inspirující. I když se nakonec rozhodnete popisovanou metodu nevyzkoušet, najdete zde spoustu zajímavých myšlenek a podnětů, které stojí za pozornost. Ty, které vás osloví, můžete jednoduše aplikovat do svého života, a zvýšit tak jeho kvalitu.

Aktivni imaginace

AKTIVNÍ IMAGINACE
Autoři: Ang Lee Seifert, Theodor Seifert, Paul Schmidt
Originální název: Energie der Seele folgen
Překlad: Markéta Reinstein
Žánr: naučná literatura
Vydáno: Portál, 2022
Počet stran: 240

Hodnocení: 90 %

obchod.portal.cz/psychologie/aktivni-imaginace/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Dasha & Epoque Quartet a jejich album Ellaboration, to je jako diamant vybroušený do dokonalosti

dasha200Ellaboration je název nového alba zpěvačky Dashy a smyčcového Epoque Quartetu, který vydali u Supraphonu před koncem minulého roku. Jeho základ tvoří písně z repertoáru americké jazzové zpěvačky Elly Fitzgerald, které protagonisté rozvedli, tedy elaborova...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Pusťte si do zahrady trochu divočiny

divocina-v-zahrade 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Divočina v zahradě s podtitulem Inspirace pro přírodní zahradničení. Jejím autorem je profesor biologických věd Dave Goulson, ale nemusíte se vůbec bát nějaké přílišné odbornosti.


Literatura

Ollo – Země sváru

ollo zeme svaru 200V září vydalo nakladatelství Práh fantasy knihu s tajuplným názvem Ollo – Země sváru od české autorky Háty Kreisinger Komňacké. Na přebalu knihy najdeme lákadlo v podobě nápisu „Česká Hra o trůny“, bohužel epické sáze nesahá an...

Divadlo

Zábava aneb chi-chi, cha-cha, che-che

ypsilonka 200Začali jsme slovy dnes již jistě klasické pohádky. V té se snažili princeznu rozveselit učením smíchu. A smích, to má být přece zábava. A zábavu a její smysl si vzali na paškál v divadle Ypsilon prostřednictvím jednoaktového absurdního dram...

Film

Národní filmový archiv se představuje

generaceNárodní filmový archiv (dále NFA), jemuž lze zazlívat jedině to, že dosud nenakutal dějiny národní kinematografie, což se pravidelně děje nejen u našich sousedů (a na Slovensku už v druhém rozšířeném pojednání), vedle přehledných katalogů filmové tvorby...