Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují

Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují

Tisk

Jak se stat lidrem perexOdborník na pracovní sílu Clint Pulver vedl stovky rozhovorů se zaměstnanci různých firem, aby zjistil, co je pro ně důležité, co je ve firmě drží, naplňuje, co nesnášejí a podobně. Ve své knize „Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují“ se o získané poznatky dělí se všemi lídry, kteří chtějí pochopit, co musejí ve firmě nebo u sebe změnit. Poskytuje jim tipy, co mohou udělat, aby své zaměstnance udrželi a získali co nejvíce z jejich potenciálu.

 

Umožněte svým zaměstnancům pracovat s vášní, postarejte se o jejich potřeby a ukažte jim smysl toho, co dělají. Zaměstnanci totiž neopouštějí organizace, ale šéfy. Ale také kvůli šéfům zůstávají.

Kniha obsahuje jedenáct principů, které jsou založeny na výše uvedené myšlence. K lepšímu pochopení předkládaných skutečností slouží příklady z praxe, které autor získal v rámci vykonávání své profese. Jedním z nejsilnějších příběhů je právě ten jeho. Než se pustil do vytváření Tajného programu zaměřeného na mileniály, musel se vypořádat se skutečností, že nikdy nebude moci dělat svou vysněnou práci. Jeho touhu stát se profesionálním pilotem totiž zhatily zdravotní problémy. Období nejistoty však zdárně překlenul, do značné míry díky několika inspirativním lidem a mentorům, kteří ho na jeho životní cestě citlivě nasměrovali. Rozhodl se, že nechce život jen tak promarnit a bude dělat pouze takovou práci, kterou bude milovat, která mu bude přinášet pocit naplnění, dostatečně uspokojí jeho finanční potřeby a hlavně dá jeho životu vyšší smysl.

Tajný program zaměřený na mileniály

Pulverův Tajný program zaměřený na mileniály poskytuje zaměstnavatelům možnost poznat, jak si jejich zaměstnanci vedou a co skutečně očekávají a potřebují. Věnuje se samozřejmě mnohem širšímu generačnímu spektru. V rámci programu jsou získávány poznatky z různých pracovišť, od kanceláří přes obchody až po továrny. Proces získávání dat je jednoduchý. Spolupracující organizace dají výzkumníkům svolení vstoupit „v utajení“ na pracoviště a vydávat se za mladé lidi hledající zaměstnání. Ti pak stávajícím zaměstnancům pokládají jednoduchou otázku: „…líbí se ti tady?“ Na základě jejich mínění potom vyhodnotí stav a pomáhají organizaci objevit pozitivní a negativní trendy.

Jedenáct principů, které s vás udělají milované šéfy

Kniha obsahuje inspirativní postřehy, z nichž se mohou poučit všichni zaměstnavatelé působící na vedoucích pozicích ve firmách, v obchodě a v mnoha typech nejrůznějších organizací. Na konci každé kapitoly je několik otázek k utřídění myšlenek a úkol, díky němuž se lídři naučí lépe řídit nejen firmu, ale hlavně své okamžiky. O tom, zda je člověk opravdovým manažerem a mentorem totiž nerozhoduje jen to, že získá nějakou funkci – jsou to teprve lidé, kteří mu dají najevo, zda jej tak skutečně vnímají.

Všech jedenáct principů je prakticky rozvedeno a vnímavý čtenář se tak snadno v problematice zorientuje. Určité detaily možná nejsou použitelné paušálně pro všechny typy organizací, na druhou stranu většina z obsahu s problematikou vedení firem rezonuje. Navíc je text velmi čtivý a myšlenky podávány vřelým, prostým a snadno uchopitelným způsobem.

Jak se stat lidrem

Jak se stát lídrem, pro kterého lidé rádi pracují
Autor: Clint Pulver
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 12.08.2022
Počet stran: 216

Hodnocení: 90 %

www.grada.cz/jak-se-stat-lidrem-pro-ktereho-lide-radi-pracuji-12799/

( 1 hlas ) 


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Michal Malátný: „Nejsem od přírody zrovna optimista, ale po narození dcerky jsem si tak nějak srovnal život.“

michal malatny chinaskiSkupina Chinaski si léto užívala plnými doušky, a to především na festivalech. Mají však za sebou i dovolenou, můžeme je slyšet ve znělce k novému seriálu Ententýky a příští rok se snad dočkáme i další...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Obilninová kuchařka: Od polévek po dezerty i pro bezlepkovou dietu

OBK obalka (2)Skvělou Obilninovou kuchařku vydalo nakladatelství Smart Press. Autorem je šéfkuchař dejvické restaurace Country Life Petr Klíma. Seznámit se můžete s takovými dobrotami jako je špalda, červená pšenice, kamut, ...


Literatura

Zatímco jsi spala

zatimco jsi spala 200„Co znamená ne?“

...

Divadlo

Švandovo divadlo přináší mrazivý zážitek

zahrada perexKdyž slyšíte název Betonová zahrada a nečetli jste novelu Iana McEwana ani neviděli její filmovou verzi, asi máte mnoho představ, co se za trochu sterilním názvem skrývá. Přesně pro takové diváky bude nová inscenace mrazivým zážitkem. V Česku...

Film

Současnost a budoucnost jezera Kökenúr

altPražské kino Aero má za sebou úspěšně 6. ročník filmového festivalu FLIM-Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu. Pokud chcete jít za zábavou, která se skutečně vymyká mainstreamovým proudům, pak je to tato podívaná. A dokonc...