Zelenina pro nedočkavé: Nejrychlejší úroda

Zelenina pro nedočkavé: Nejrychlejší úroda

nejrychlejsi uroda200V květnu vydalo nakladatelství Esence příručku německé autorky Ortrud Griebové Nejrychlejší úroda. Rady a tipy pro zahrádkáře pro snadné pěstování a rychlou sklizeň se hodí vždycky!

 Z obsahu

Tato brožovaná knížečka s klopami je plná barevných fotek, obrázků a nákresů a je velmi přehledně rozřazena do kapitol. Hlavní dělení je takové: Základy pěstování, Nejrychlejší listová zelenina, Hlízy a kořeny, Plodová zelenina, Bylinky jako partneři zeleniny. Nechybí rady tipu Udělej si sám, praktické Portréty rostlin a na závěr i Top 10 – nejrychlejší zelenina nebo Vše přehledně – výsev, výsadba, sklizeň; samozřejmostí je Rejstřík.

Co se týká salátů, na zoubek se podíváme listovým salátům, velmi oblíbené rukole a jejímu sekundantovi polníčku, salátové čekance, ne tak známé batolce a šruše a samozřejmě špenátu. Co se týká hlíz a kořenů, zde se autorka zaměřila na ředkvičky, vodnice, kedlubny, řepu a karotky a mrkve. Z plodové zeleniny se více dozvíme o keříčkových fazolích, hrachu, okurkách, cuketách a rajčatech. Potěšila mě sekce bylinek, kde jsme se mohli více dozvědět o řeřiše, kerblíku, kopru, pažitce, listovém celeru, petrželi, bazalce.

Co se mi líbí

Velmi kladně hodnotím rady před samotnou přípravou výsevu, tedy že bychom měli popřemýšlet nad vodou, světlem a teplem ale i půdou a měli bychom si promyslet, kam kterou plodinu zasadíme (a dostáváme tip třeba na praktické vyvýšené záhony). Líbí se mi, že autorka se věnovala i modernímu fenoménu a superpotravině ve formě microgreens. Také mě potěšilo zařazení bylinek, kde se sice ve zkratce, ale dostatečně dovídáme informace o stanovišti, výsevu a sklizni.

Zahrádkáři, pozor!

Nejrychlejší úroda je příjemnou knihou rad pro zahrádkáře, jaks e co nejrychleji a nejefektivněji dočkat sklizně oblíbených plodin. Potěší začínající zahrádkáře, ale spoustu cenných rad se dočkají i zkušení harcovníci na poli pěstování, proto vřele doporučuji všem, co se rádi hrabou v zemi!

nejrychlejsi uroda

Název: Nejrychlejší úroda
Autor: Ortrud Griebová
Původní název: Die schnellest im Beet
Žánr: zahrada, pěstování
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 112
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/nejrychlejsi-uroda/kniha/14670/

( 0 hlasů )


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Písně jsou venku, mám místo na nové!

jonasova 200Adélka Jonášová je skvělá holka a složila písničku pro mého hyperaktivního psa Jonáše. Má novou desku a pěje ve třech s mámou Pavlínou Jíšovou a partnerem Reném Součkem, autorem frýdecko-místecké hymny Fajne-Mjesto.

...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Akademie Medicíny souvislostí otevírá další ročník studia

Michaela SimkovaLékařka celostní medicíny a propagátorka přirozeného stravování a léčby pomocí tradiční čínské medicíny MUDr. Michaela Šimková srdečně zve zájemce o studium na Akademii Medicíny souvislostí, která i pro letošní rok 2019 otevírá své brány pr...


Literatura

Duel – jako seznamovat se s jednotlivými figurkami na šachovnici

duel 200Arnaldur Indridason připravil pro čtenáře kriminální případ, který kromě samotného vyšetřování nabízí i vhled do historie, ať už Islandu v první polovině dvacátého století, ale připomíná i slavný šachový duel z roku 1972, kdy proti sobě usedli Bobby Fis...

Divadlo

Nora aneb Domeček pro panenky

nora D21 200V úterý 18. prosince se v Divadle D21 uskutečnila velkolepá premiéra klasické severské hry Nora (taktéž známé pod názvem Domeček pro panenky). Kultura21 vám přinesla pozvánku i rozhovor s režisé...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...