Láká vás pěstovat si doma houby? Zjistěte, jak na to
Kultura21.cz

Láká vás pěstovat si doma houby? Zjistěte, jak na to

Pestovani hub 200Nejednoho milovníka hub jistě někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby si je pěstoval doma. A díky nakladatelství Kazda a knize Vše o pěstování hub se o tom můžete dozvědět více!

 

 

 

Kniha je rozdělena na tyto části: Základní informace – co je dobré vědět, kde se dozvíte více o houbách, Praxe – pěstování hub v domácích podmínkách, Nejlepší houby – pro pěstování doma a Další informace obsahující užitečné odkazy, tipy na další četbu a rejstřík. Webové odkazy využijí především ti, které kniha motivuje a budou si chtít například nějaké houbové sadby zakoupit, nebo se zkrátka dozvědět více.

Houby mohou růst v dřevěných špalcích, v balíkách slámy, ve slaměných peletách nebo substrátových směsích. Každý tento substrát má svá specifika a jsou k tomu potřebné jiné pomůcky. Vše je shrnuto v přehledné a velmi praktické tabulce, kterých je v knize více. Mě zaujalo pěstování v dřevěných špalcích a kolíčková sadba. Doufám tedy, že se mi podaří ji sehnat a příští rok budu sklízet. Byla jsem také zvědavá na pěstování na balkoně a terase, avšak tento způsob spočívá pouze ve dřevěných špalcích zapuštěných do zeminy v květináči, takže takové špalky raději umístím na zahradě.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Zjistěte vše o pěstování hub v domácích podmínkách

V části zaměřené na Nejlepší houby pro pěstování doma najdete, jak známé druhy (hlíva, žampiony, šiitake), tak i ty netradiční jako je například korálovec ježatý nebo líha rozpukaná. Stránky jsou navíc proloženy i recepty, kde mě nalákal ten na žampionové knedlíky vhodné jako příloha ke grilovaným pokrmům nebo jako menší vegetariánská svačinka.

Vše o pěstování hub je velmi praktická kniha plná fotografií a návodů. Tím pádem stačí jen nakoupit sadbu a začít, tak hurá do toho, než začnou mrazíky!

Folko Kullmann je autorem mnoha knih. Působí jako novinář a specializuje se na zahrádkářská témata. Sám už řadu let zahradničí, a to nejen na vlastní zahradě, ale také na balkoně a terase. Jako správný zahrádkář neustále zkouší něco nového a experimentuje s neobvyklými pěstebními metodami i rostlinami – houby nevyjímaje. O své bohaté zkušenosti se dělí se čtenáři svých publikací a odborných časopisů.

Pestovani hub titulka

Vše o pěstování hub
Návody a rady pro domácí pěstitele
Autor: Folko Kullmann
Překlad: Martin Sobkuljak
Žánr: hobby
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 96
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/vse-o-pestovani-hub/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Pale&coy a její městské lišky

PaleAndCoy perex.jpgPísničkářka Eliška Míkovcová, vystupující pod pseudonymem pale&coy, oslovila svou hudbou příznivce melancholické hudby, spojené s výraznými melodiemi a promyšlenými texty. Spolu s hudebníkem a moderátorem Radia 1 Zdeňkem Lichnovs...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Inspirujte se, co v létě vařit

letni kucharka 200Díky spolupráci FTV Prima, agentury Solootions a Euromedia Group přišla na svět svěží Letní kuchařka obsahující 60 zajímavých receptů.

...

Literatura

Černá díra vás chytí a nepustí

cerna dira 200V nakladatelství Metafora před pár dny vyšel druhý díl ze série Freya a Huldar od oblíbené islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir, tentokrát s názvem Černá díra.

 

...

Divadlo

Být za Husáka rebelujícím teenagerem nebylo vůbec lehké

200divRevolta jde obvykle ruku v ruce s mládím. Kdy jindy se má taky člověk plný ideálů a snů bouřit proti autoritám ve škole a doma, u kterých nenachází žádné pochopení. Studentka gymnázia Helena Součková, jejíž jedinou starostí kdysi dávno bylo, jestli jí ro...

Film

Vstup do Zóny jen na vlastní nebezpečí

Zona 200Když příznivec ruského režiséra Andreje Tarkovského uslyší nebo uzří slovo Zóna, okamžitě zastříhá ušima, zbystří pozornost a hledí zjistit, zda se tenhle výraz neváže k filmu Stalker (1979). V případě knihy Zóna, vydané nakladatelstvím Paseka, se sk...