Sheri Winston: Anatomie vzrušení ženy
Kultura21.cz

Sheri Winston: Anatomie vzrušení ženy

anatomie

Sexuální koučka Sheri Winston napsala knihu Anatomie vzrušení ženy, kterou vydalo nakladatelství Synergie. Jak tuto publikaci hodnotí naše redaktorka Renata Petříčková?

Chtě nechtě musím dát autorce v mnohém za pravdu. Kdo opravdu ví, jak jeho tělo funguje v tak základní záležitosti jako je sex a vzrušení? I když nechám stranou nějaké duchovní vhledy, jako je právě naše vnitřní tvořivost a setkání s božstvím, nedá se upřít, že dobře fungující sexuální zdraví je přínosem pro všechny ostatní oblasti, a to jak fyzického, tak duševního zdraví. Chtě nechtě je to naše zdravá součást a velmi důležitá v mnoha ohledech. Proto jsem ráda, že autorka na ženskou polovinu lidského zkoumání v slastných vodách hledí očima ryze pozitivníma. Ano, částečně se dotýká toho, co je špatně, co špatně děláme, co je pro nás traumatické, ale rozhodně tu nenajdete rýpání se v traumatech a léčení. Což může být paradoxně někdy VELMI LÉČIVÉ.

Tady totiž jde o ZDRAVOU SEXUALITU. Nepokřivenou, neposkvrněnou. Naši. Vnitřní. Opravdovou.

Ať už ji takovou máte, nebo jste dospěli k tomu, že právě takovýto čistý list papíru bude nejlepším startem (či tou nejlepší terapií), gratuluji! Tohle je šťavnatá encyklopedie anatomie vzrušení ženského těla, ženské energie a všech orgánů kolem. Souvislost s páteří, pánevním dnem, kostmi, to všechno je tak fascinující, že se vám pak bude zdát, že vzrušující je i pohnout kyčlemi při chůzi jinak, než jste zvyklí.

Ostatně, kniha mi velmi pomohla i ve chvíli, kdy jsem sama řešila s fyzioterapeutkou pánevní dno, protože jsem díky ilustracím pochopila, jak je strukturováno. A to teprve budete koukat, jak je všechno v těle propojené.

Akční psaní, úžasné úkoly, probuzení zcela nového světa, tak znovu objeveného a hlavně obrázky, které nás dovedou k chápání mnohem snadněji než tisíc slov – jen těžko lze tuto knihu nějak charakterizovat jednoduše, tak si vypůjčím slova samotné autorky. A doporučím ji:

„Když nevíme, z čeho se to skládá, tak na to nemůžeme umět pořádně ani správně hrát. A stejně tak to neumí ani naši partneři. Samozřejmě je to nemůžeme učit, když samy nevíme, jak se to dělá.

Je to, jako bychom se pokoušely hrát na klavír a vytvářet krásnou hudbu, ale znaly bychom jen čtvrtinu kláves. I když nám většina kláves chybí, pořád ještě můžeme hrát docela hezky, ale rozsah máme dost omezený. Když objevíme celou síť struktur a pochopíme, jak ten propojený systém dohromady funguje, je to, jako když teď najednou víme, kde jsou všechny klávesy (a taky nožní pedály!). Jakmile se naučíme, jak hrát na celý nástroj, můžeme dělat mnohem bohatší a hlubší muziku…“

O autorce:

Sheri Winston je sexuální koučka a terapeutka, jejíž kurzy a workshopy pro muže a ženy jsou vyhlášené tím, že jsou zábavné a pohodové co do formy, a bezvadné co do obsahu. Tento jedinečný přístup se nazývá holistická sexualita a vychází z autorčiných zkušeností ženské sestry, porodní asistentky a registrované zdravotní sestry. Je lektorkou porodních kurzů, masérkou a léčitelkou. www.intimateartscenter.com

anatomie

Autorka: Sheri Winston

Originál: Woman´s Anatomy of Arousal

Překladatel: Lenka Fořtová

Rok vydání: 2021

 Hodnocení: 100 % (za přístup, čtivý text a obrázky - čtivá encyklopedie budící emoce a vycházející ze zdraví)

https://www.knizniklub.cz/knihy/564023-anatomie-vzruseni-zeny-tajne-mapy-k-hluboko-ulozene-rozkosi.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Velký rozhovor se skupinou Rybičky 48!

rybicky 48 200Kutnohorská tříčlenná skupina Rybičky 48 strávila část zimy na Bali a hlavně nedávno vydala desku Tohle je rock´n´roll vy buzny! Tento rozhovor je nejen o desce a stárnutí hudebníků, ale také o blížící se fe...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Zelenina z ekozahrady už na vás čeká!

Zelenina z ekozahradyNakladatelství Smart Press vydalo 2. dotisk rozsáhlé publikace Zelenina z ekozahrady od manželů Svobodových, kt...


Literatura

Kdo by neměl za sebou nějaký ten partnerský přešlap

partnerske preslapy 200Partnerské přešlapy s podtitulem Šílené historky ze života je název nové knihy Kláry Sýkorové. Pokud se potřebujete zasmát, tak si ji nenechte ujít.

 

...

Divadlo

Dvě nominace na Ceny Thálie pro soubor opereta/muzikál Národní divadlo moravskoslezské

thalie 200Soubor opereta/muzikál v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě získal dvě užší nominace na Ceny Thálie za rok 2014. Dvěma nominovanými umělci jsou Hana Fialová za roli francouzské šansoniérky Edith Piaf v inscenaci maďarské spisovatelky a scená...

Film

Je to jen vítr aneb když hon na Romy nekončí

je to jen vitrPříběh filmu ´Je to jen vítr´ je založen na skutečném případu otřesných rasových útoků na místní romskou komunitu, který si před čtyřmi lety v Maďarsku vyžádal šest mrtvých včetně dvou malých dětí, a na zprávách, kt...