Kroměřížská malířka Radmila Vraníková vystavuje své půvabné obrazy v hulínské galerii

Kroměřížská malířka Radmila Vraníková vystavuje své půvabné obrazy v hulínské galerii

Tisk

vystava hulin200Barevné hrátky je název výstavy kroměřížské malířky Radmily Vraníkové, která probíhá v těchto dnech v Galerii Informačního centra v Hulíně. Autorka vsadila na působivé scenérie, které mají nenapodobitelné kouzlo a nevšední cit pro přesnost a detail. Prezentaci její výtvarné tvorby, kterou pořádá Městské kulturní středisko Hulín, potrvá do konce dubna.

 

Touha po kreslení ji směřovala na Fakultu VUT Brno. Po revoluci si založila vlastní ateliér, kde mimo jiné navrhovala i úpravy veřejných prostranství ve městě Hulíně, například regenerace panelových sídlišť, rekonstrukce náměstí a nyní probíhající revitalizace městského parku. V současné době působí na pozici městské architektury v Kroměříži.

Vedle své profesní činnosti se ve svém volném čase začala věnovat malbě. Její koníček ji přivedl k účasti na kurz Akademie výtvarných umění, a to pod vedením akademického malíře Romana Franty, dále se učila u akad. malířů Petra Lorenze a Jiřího Housky.

vystava hulin1

Ing. arch. Radmila Vraníková, Ph.D. je členkou Spolku přátel výtvarného umění v Kroměříži. Právě na kolektivních výstavách tohoto seskupení vystavovala nejen v Kroměříži, ale také v Otrokovicích, Holešově, Nitře a ve Znojmě. Právě v těchto dnech vystavuje na kolektivní výstavě Kroměřížský výtvarný salon 2023, kterou pořádá Spolek přátel výtvarných umění Kroměřížska v Domě kultury v Kroměříži.

Samostatné výstavy měla v roce 2020 v tovačovském zámku a loni v zámku Kolštejně. Výstava v Galerii Informačního centru v Hulíně je v pořadí její samostatnou výstavou. Tato výstava nese název Barevné hrátky a autorka se představuje půvabnými obrazy, u kterých můžeme obdivovat jejich nálady, osobitou barevnost, netuctové motivy a vůbec specifický styl. Navíc mám pocit, že svým obrazům dává něco navíc, myšlenku nebo náboj, který návštěvníka galerie upoutá, přitáhne a přinutí ho hledat hlubší smysl.

Prezentace tvorby Radmily Vraníkové v hulínské galerii na náměstí potrvá do konce dubna.

vystava hulin2

Zdroj foto: Robert Rohál


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Extrémní a tápající postavy v chytrém divadle, které občas bolí

200 tvarPřinášíme vám rozhovory se třemi členy souboru OLDstars, složeného ze studentů pražských uměleckých škol, kteří ztvárňují hlavní role v představení TVÁŘ V OHNI (Feuergesicht) Maria von Mayenburga – Annou Peřinovou (Olga), Jeníkem Tylem (Pavel) a Ma...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Interiér přísálí Klubu Starý Pivovar obohatila výstava obalů starých vinylových desek

foto vystava perex (2)Prostory prvního patra Klubu Starý pivovar v Kroměříži zdobí aktuálně výstava obalů gramofonových LP desek ze sbírky Vladimíra Beránka, externího spolupracovníka Domu kultury v Kroměříži. Za...


Literatura

Poválečné svědectví z Osvětimi

prezila jsem osvetim perexKrystyna Żywulská byla obyčejná žena. V očích některých lidí se však provinila tím, že byla Židovka. A právě tihle lidé se dostali k moci a odsoudili ji strastiplnému životu v táboře smrti v Osvětimi.

Divadlo

Touha po ženichovi jako nejlepší cesta do pekel

hratky s certemNedílnou součástí Mikulášovy družiny jsou čerti. Proto není divu, že pár dní před tím, než řinčení pekelných řetězů rozezvučí ulice, uvedlo Městské divadlo Zlín pohádku z pera Jana Drdy Hrátky s čertem

Film

Filmový ráj otevře své brány již po třicáté osmé

altO tom, že občas se může vyskytnout peklo na zemi, netřeba pochybovat. Zda je však na zemi ráj, nad tím by se musel nejeden zamyslet. Skalní filmový fanoušek to však rozhodně nebude, neboť ten o jednom filmovém ráji ví. Pravda, otvírá své brány jen na pár dní...