V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

Tisk

kulhanek 200Průřez grafickou tvorbou významného českého grafika, tvůrce poštovních známek a bankovek Oldřicha Kulhánka nabídnou od června sklepní prostory New Drive Clubu holešovského zámku. Výstava se uskuteční u příležitosti autorových nedožitých 75. narozenin.

 


„Jedná se o grafiky přímo z pozůstalosti po Oldřichu Kulhánkovi a všechny jsou na prodej, tím je výstava jistě zajímavá nejen pro veřejnost, ale také pro sběratele a investory,“řekl k projektu ředitel MKS Holešov Pavel Chmelík.

V rámci výstavy budou také vystaveny kolekce z Kulhánkova díla, které jsou momentálně ve světě. Pro potřeby této výstavy budou jen zapůjčeny, ale jistě půjde o velmi zajímavé exponáty, které se tak vrátí do České republiky.

kulhanek kafka

Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 a stal se světoznámým umělcem. Jeho práce je zaměřena především na grafiku a kresbu. Profesionální dráha započala v 60. letech 20. století a jeho pozoruhodný talent přitahoval pozornost už od doby jeho nejranější etapy. Velký význam jeho práce dokládá řada ocenění, například  Europahaus, Vienna, Biennale Frechen, Biennale Ljubljana, The Grand Diploma for Graphic Art, Tuzla a další.

Celoživotním tvůrčím tématem Oldřicha Kulhánka byl jeho zájem o člověka a pojítkem tvorby pak neobyčejná schopnost detailní analýzy lidského těla jako odraz situací a událostí života. Veřejnost však jeho jméno spojuje především s tvorbou dopisních známek a bankovek.

„Naším cílem je každý rok představit tvorbu špičkového grafika. Příští rok by to měl být Jiří Anderle,“ dodal k této výstavě Pavel Chmelík.

kulhanek specialn dialog

Přesné datum vernisáže zatím není určeno, výstava s největší pravděpodobností začne na přelomu května a června 2015.


Oldřich Kulhánek – Grafické dílo
Zámek Holešov, New Drive Club
červen – září 2015

Zdroj foto: http://www.oldrichkulhanek.cz/
www.zamekholesov.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tvorba Karla Gotta mě přivedla k hudbě jako takové, říká zpěvák Josef Bouda

Gott revival 200Už devět let vystupuje v Česku i na Slovensku hudební formace Karel Gott revival Morava, jejímž frontmanem je Josef Bouda, jemuž nechybí znělý hlas, šarm a charizma. Po řadě koncertů v tuzemsku a na Slovensku čeká kapelu, která má základn...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Claude Monet: malíř světelné atmosféry (přednáška: PhDr. Jana Jebavá)

monet 200Claude Oscar Monet (14. listopadu 1840 v Paříži – 5. prosince 1926 v Giverny) byl francouzský impresionistický malíř a grafik. Zakladatel a „otec impresionismu“ neustále objevoval světlo a okamžik, což je patrné v každém z jeho obrazů. Vnesl do umění ...


Literatura

Jedinečný výlet do Norska v excelentním debutu D. B. Millera

Norsko v noci 200Nakladatelství Kniha Zlín již dlouhá léta představuje ve své ediční řadě Fleet jedinečné romány, jejichž autoři patří mezi stálice světové literatury. Do této edice se nyní zařazuje i americký romanopisec Derek B. Miller se svým výjim...

Divadlo

Nemusí to znamenat nic, ale mohlo by!
ImageKlidné vody vyšetřovací stanice rozčeří krátký telefonát oznamující záhadnou vraždu u Betlémáku. Parta z kriminálky Aneňák jde do akce! Divadlo Na zábradlí uvedlo poblázněnou krimi-komedii autora Egona Tobiáše...

Film

I ten nejmenší zvuk vás může zabít

Tiche misto perexLee (John Krasinski) a Evelyn (Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Zatím jsou všichni naživu. Jejich nejstarší dcera je neslyšící, a proto byla pro ně znalost znakové řeči absolutní nutností. A právě to jim možná zachránilo...