V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

kulhanek 200Průřez grafickou tvorbou významného českého grafika, tvůrce poštovních známek a bankovek Oldřicha Kulhánka nabídnou od června sklepní prostory New Drive Clubu holešovského zámku. Výstava se uskuteční u příležitosti autorových nedožitých 75. narozenin.

 


„Jedná se o grafiky přímo z pozůstalosti po Oldřichu Kulhánkovi a všechny jsou na prodej, tím je výstava jistě zajímavá nejen pro veřejnost, ale také pro sběratele a investory,“řekl k projektu ředitel MKS Holešov Pavel Chmelík.

V rámci výstavy budou také vystaveny kolekce z Kulhánkova díla, které jsou momentálně ve světě. Pro potřeby této výstavy budou jen zapůjčeny, ale jistě půjde o velmi zajímavé exponáty, které se tak vrátí do České republiky.

kulhanek kafka

Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 a stal se světoznámým umělcem. Jeho práce je zaměřena především na grafiku a kresbu. Profesionální dráha započala v 60. letech 20. století a jeho pozoruhodný talent přitahoval pozornost už od doby jeho nejranější etapy. Velký význam jeho práce dokládá řada ocenění, například  Europahaus, Vienna, Biennale Frechen, Biennale Ljubljana, The Grand Diploma for Graphic Art, Tuzla a další.

Celoživotním tvůrčím tématem Oldřicha Kulhánka byl jeho zájem o člověka a pojítkem tvorby pak neobyčejná schopnost detailní analýzy lidského těla jako odraz situací a událostí života. Veřejnost však jeho jméno spojuje především s tvorbou dopisních známek a bankovek.

„Naším cílem je každý rok představit tvorbu špičkového grafika. Příští rok by to měl být Jiří Anderle,“ dodal k této výstavě Pavel Chmelík.

kulhanek specialn dialog

Přesné datum vernisáže zatím není určeno, výstava s největší pravděpodobností začne na přelomu května a června 2015.


Oldřich Kulhánek – Grafické dílo
Zámek Holešov, New Drive Club
červen – září 2015

Zdroj foto: http://www.oldrichkulhanek.cz/
www.zamekholesov.cz


 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Rozhovor

Bylo mi třináct, když mě Helena Vondráčková okouzlila Miláčkem, vzpomíná Robert Rohál

robert perexZatímco před dvěma lety mu vyšly tři knihy Legendy česko-slovenské populární hudby, Hvězdy odvedle a Životní příběh Ivety Bartošové, pro letošek Robert Rohál připravil faktografickou knihu o Heleně Vondráčkové. Výpravnou publikaci, která vych...

Hledat

Z archivu...

Čtěte také...

Kulturní tip z Divadla Viola: Výstava obrazů Dimitrije Kadrnožky

kadrnozka kvetiny perexS  novou divadelní sezónou se do legendární Violy na Národní třídě v centru Prahy vrací výtvarné umění. Útulný foyer od 3. září do 5. října zdobí výstava Dimitrij Kadrnožka: Obrazy.

...

Literatura

V rouše beránčím aneb když se zlo dědí

v-rouse-berancim 200Vydavatelství Bookmedia se opět pustilo do beletrie a vydalo finskou detektivku V rouše beránčím od Simo Hiltunena.

 

...

Divadlo

Sunset Boulevard, šperk ostravské muzikálové sezóny se blíží

sunset 200Velkolepý muzikál a především nádhernou hudbu - to slibuje česká premiéra muzikálového titulu Sunset Boulevard. Dramatický příběh s prvky hořké komedie, který začíná smrtí jedné postavy a končí šílenstvím druhé, režíruje na scéně Národního divadla mo...

Film

Zázraky v České televizi

ct1  perexZázraky se dějí. O tom jsou přesvědčeni autoři podzimního schématu České televize, který se na obrazovkách představí divákům již s prvními zářijovými dny. Zazářit by tak měly vedle stálic především novinky hrané tvorby, kde se dle slov autorů uro...