V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka
Kultura21.cz

V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

kulhanek 200Průřez grafickou tvorbou významného českého grafika, tvůrce poštovních známek a bankovek Oldřicha Kulhánka nabídnou od června sklepní prostory New Drive Clubu holešovského zámku. Výstava se uskuteční u příležitosti autorových nedožitých 75. narozenin.

 


„Jedná se o grafiky přímo z pozůstalosti po Oldřichu Kulhánkovi a všechny jsou na prodej, tím je výstava jistě zajímavá nejen pro veřejnost, ale také pro sběratele a investory,“řekl k projektu ředitel MKS Holešov Pavel Chmelík.

V rámci výstavy budou také vystaveny kolekce z Kulhánkova díla, které jsou momentálně ve světě. Pro potřeby této výstavy budou jen zapůjčeny, ale jistě půjde o velmi zajímavé exponáty, které se tak vrátí do České republiky.

kulhanek kafka

Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 a stal se světoznámým umělcem. Jeho práce je zaměřena především na grafiku a kresbu. Profesionální dráha započala v 60. letech 20. století a jeho pozoruhodný talent přitahoval pozornost už od doby jeho nejranější etapy. Velký význam jeho práce dokládá řada ocenění, například  Europahaus, Vienna, Biennale Frechen, Biennale Ljubljana, The Grand Diploma for Graphic Art, Tuzla a další.

Celoživotním tvůrčím tématem Oldřicha Kulhánka byl jeho zájem o člověka a pojítkem tvorby pak neobyčejná schopnost detailní analýzy lidského těla jako odraz situací a událostí života. Veřejnost však jeho jméno spojuje především s tvorbou dopisních známek a bankovek.

„Naším cílem je každý rok představit tvorbu špičkového grafika. Příští rok by to měl být Jiří Anderle,“ dodal k této výstavě Pavel Chmelík.

kulhanek specialn dialog

Přesné datum vernisáže zatím není určeno, výstava s největší pravděpodobností začne na přelomu května a června 2015.


Oldřich Kulhánek – Grafické dílo
Zámek Holešov, New Drive Club
červen – září 2015

Zdroj foto: http://www.oldrichkulhanek.cz/
www.zamekholesov.cz


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Radka Fišarová: Obdivuji svobodné matky

fisarova perexPatří k našim nejvyhledávanějším muzikálovým herečkám, stala se první tuzemskou Evitou a už několik let se těší přezdívce česká Edith Piaf, neboť písně slavné šansoniérky interpretuje opravdu skvěle, jak se můžete přesvědčit na jejích koncer...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Čtěte také...

Vernisáž v Galerii GOAP – rozšíření expozice Andyho Warhola

DSC 0930Ve čtvrtek 22.3.2018 v Galerii GOAP na Staroměstském náměstí v Praze proběhla vernisáž , která rozšiřuje stálou expozici s tvorbou Andyho Warhola o unikátní exponáty.

...

Literatura

Do Číny z pohodlí vašeho gauče

couchsurfing v cine 200Nakladatelství Kazda přineslo na český trh další knihu novináře a nadšeného cestovatele Stephana Ortha Couchsurfing v Číně.

 

...

Divadlo

Mariina volba. Dramatik Milan Uhde představil svou verzi biblického příběhu

Mariina volba foto perexVážený náš dramatik, kdysi zakázán režimem, pak vyzdvižen na politický piedestal, jenž s pochopením všech, kteří ho znají, opustil, aby se dál věnoval tomu, co umí a miluje. Dramatické tvorbě. Takového ho známe, tak...

Film

Válka, slzy, terapie. Recenze filmu Chlapi nepláčou

CP200Druhé nejvyšší ocenění, Zvláštní cenu poroty, si z festivalu ve Varech letos odvezl film Chlapi nepláčou. Dobře napsaný, suverénně zrežírovaný a také výtečně zahraný snímek, nahlížející z nečekaného úhlu na stále bolavé následky „jugoslávské války“, na festiv...