V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

V Holešově se chystá velká výstava Oldřicha Kulhánka

Tisk

kulhanek 200Průřez grafickou tvorbou významného českého grafika, tvůrce poštovních známek a bankovek Oldřicha Kulhánka nabídnou od června sklepní prostory New Drive Clubu holešovského zámku. Výstava se uskuteční u příležitosti autorových nedožitých 75. narozenin.

 


„Jedná se o grafiky přímo z pozůstalosti po Oldřichu Kulhánkovi a všechny jsou na prodej, tím je výstava jistě zajímavá nejen pro veřejnost, ale také pro sběratele a investory,“řekl k projektu ředitel MKS Holešov Pavel Chmelík.

V rámci výstavy budou také vystaveny kolekce z Kulhánkova díla, které jsou momentálně ve světě. Pro potřeby této výstavy budou jen zapůjčeny, ale jistě půjde o velmi zajímavé exponáty, které se tak vrátí do České republiky.

kulhanek kafka

Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 a stal se světoznámým umělcem. Jeho práce je zaměřena především na grafiku a kresbu. Profesionální dráha započala v 60. letech 20. století a jeho pozoruhodný talent přitahoval pozornost už od doby jeho nejranější etapy. Velký význam jeho práce dokládá řada ocenění, například  Europahaus, Vienna, Biennale Frechen, Biennale Ljubljana, The Grand Diploma for Graphic Art, Tuzla a další.

Celoživotním tvůrčím tématem Oldřicha Kulhánka byl jeho zájem o člověka a pojítkem tvorby pak neobyčejná schopnost detailní analýzy lidského těla jako odraz situací a událostí života. Veřejnost však jeho jméno spojuje především s tvorbou dopisních známek a bankovek.

„Naším cílem je každý rok představit tvorbu špičkového grafika. Příští rok by to měl být Jiří Anderle,“ dodal k této výstavě Pavel Chmelík.

kulhanek specialn dialog

Přesné datum vernisáže zatím není určeno, výstava s největší pravděpodobností začne na přelomu května a června 2015.


Oldřich Kulhánek – Grafické dílo
Zámek Holešov, New Drive Club
červen – září 2015

Zdroj foto: http://www.oldrichkulhanek.cz/
www.zamekholesov.cz


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Danielom, bývalým vedúcim redaktorom Dikobrazu o legendárnom karikaturistovi Jiří Winterovi Nepraktovi (1924-2011)

Neprakta perexV tomto roku si kultúrna verejnosť v Čechách pripomína nedožité deväťdesiate narodeniny výtvarníka, ilustrátora a karikaturistu Jiřího Wintera Nepraktu. Známy karikaturista bol vedúcou výtvarn...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Jsou Posedlí posedy. Znáte je?
ImagePět přátel posedlých posedy. Předloni vydali knihu plnou jejich fotografií, vloni  představili světu originální železný stojánek inspirovaný konstrukcí posedů a co připravují letos? Nechme se překvap...

Literatura

Antistresové omalovánky pro dospělé - Praha

praha200To jsem si zase jednou vzala úkol… Zachtělo se mi seznámit se s antistresovými omalovánkami, když je to teď takový hit. Jejich úkolem je uvolnění těla, duše i mysli. Současná doba je rychlá, život běží závratnou rychlostí, stále někam spěcháme, žijeme v...

Divadlo

Mezi námi děvčaty

Mezi nami devcaty 200V dubnu tohoto roku se na prknech Komorní Fidlovačky uskutečnila již stá repríza autorského debutu irské dramatičky a zároveň také herečky Elaine Murphyové. Slavnostní kulatou reprízu Little Gem si nenechala ujít ani samotná...

Film

Láska bez bariér - romantická komedie, kterou musíte vidět

laskabezbarier-perex-novyJocelyn (Franck Dubosc) je úspěšný a bohatý podnikatel a nenapravitelný sukničkář. Aby ženu okouzlil, používá osvědčené postupy: vytahuje se, přetvaruje se a především neustále lže. Když jej nová he...