Pestrá paleta nápadů a atraktivní podívaná v Čajkaréně: Republiková přehlídka ČASPV pohybových skladeb přilákala stovky účastníků

Pestrá paleta nápadů a atraktivní podívaná v Čajkaréně: Republiková přehlídka ČASPV pohybových skladeb přilákala stovky účastníků

Tisk

RPPSOL perexVe sportovní hale Gymnázia Čajkovského v Olomouci proběhla v sobotu 25. května Republiková přehlídka ČASPV pohybových skladeb OPEN, pořádaná Komisí hudebně pohybových forem Metodické rady České asociace Sport pro všechny pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje, Ing. Josefa Suchánka. Akce, určená nejen členům ČASPV, ale i široké veřejnosti, přilákala stovky nadšenců pohybu a tance.

Přehlídka byla slavnostně zahájena nástupem všech účastníků ve 12:00 a nabídla pestrý program plný inspirativních vystoupení. Celkem se představilo 25 různých skladeb, které zahrnovaly témata od klasických příběhů jako "Peter Pan" a "PINOCCHIO" po energické show jako "Daddy Cool", "Afrika", "Vikingové, " či "GANGSTER LADIES." Každé vystoupení kombinovalo pohyb s hudbou a ukazovalo kreativitu a dovednosti účastníků napříč všemi věkovými kategoriemi. Celkový počet vystupujících dosáhl úctyhodného čísla 351.

cgf-logoMW male

 

Tato akce, která se konala za podpory České gymnastické federace, byla součástí celoevropské kampaně zaměřené na propagaci sportu a tělesných aktivit „NowWeMove,“ pořádané Mezinárodní asociací pro sport a kulturu (ISCA) v rámci projektu MOVE Week, který probíhá od 27. května do 2. června. Motto letošních akcí ČASPV "Táhneme za jeden provaz" zrcadlily i názvy některých prezentovaných skladeb jako "My to zvládnem!," "Nie si sám," a "Nevzdávej se!," které podtrhovaly silnou jednotu a podporu mezi přítomnými.

RPPSOL 1a

Mezi účastníky byly také dvě skupiny ze Slovenska, což dodalo přehlídce mezinárodní rozměr a obohatilo ji o nové nápady a styly. Vystoupení sklidila vřelou podporu publika, které ocenilo jak jejich kreativitu, tak technickou úroveň.

RPPSOL 2a

Velký aplaus sklidila skladba Reprezentační skupiny ČASPV s názvem "Na moři i na pláži," kterou vytvořili autoři Alena Přehnilová, Radka Hrubá a Miroslav Zítko. Toto pětiminutové vystoupení nadchlo diváky svou dynamikou a kreativitou, kombinující prvky gymnastiky a tance s tématikou mořských dobrodružství. Reprezentační skupina ČASPV svým precizním provedením a energií dokázala vtáhnout publikum do děje a vytvořit nezapomenutelný zážitek, který byl odměněn bouřlivým potleskem.

RPPSOL 4a

Přehlídka byla zakončena slavnostním nástupem všech skupin, které si odnesly nejen ocenění za své výkony, ale i nezapomenutelné zážitky a pocit sounáležitosti. Akce byla ukázkou toho, jak sport a pohyb mohou spojovat lidi a inspirovat k aktivnímu a zdravému životnímu stylu.

logo-olomouckeho-krajecaspv logo cervene tmave

www.caspv.cz 


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Letní rozhovor s Ivonou Březinovou

01 Ivona v tÌlku Monika V·Úov· studio M101„Pro mě bývá léto obdobím, kdy vykazuji zvýšenou psací aktivitu,“ říká Ivona Březinová.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Devatenácté VyšeHrátky začínají už za dva týdny

vysehratky perexV termínu od 1. do 4. září 2022 se na pražském Vyšehradě uskuteční 19. ročník festivalu pro děti a jejich rodiče jménem VyšeHrátky. Během prodlouženého víkendu budou v prostorách Knížecí a královské akropole probíhat divadelní představen...


Literatura

Šrámkova Sobotka očima Reného Nekudy, lektora dílny tvůrčího psaní (ve zkratce)

Jananas sramkova sobotkaPrvní týden v červenci patřila, patří a věřme, že i patřit bude Sobotka Festivalu českého jazyka řeči a literatury. Na několika ročnících jsem byla (ještě jako zaměstnanec nakladatelství Albatros a posléze Amulet),...

Divadlo

Zlín kráčí Za kulturou krok za krokem

krok 200Za kulturou krok za krokem je název unikátní losovací akce, která sdružuje podnikatele s podobným zájmem a hlavně dělá radost. Firmy si navzájem přeposílají své klienty a dělají radost těm stávajícím. My vám v tomto článku představíme, co nabízí Městsk...

Film

Nazareth schválili rockument a může do kin!

nazareth rockument 200Rockový dokument, který vám dá nahlédnout do tajů a šíleností, které musí muzikanti cestující napříč zeměmi absolvovat. Režisér Miloslav Šmídmajer se již po třetí v životě rozhodnul o výlet do života slavnýc...