Městské divadlo Mladá Boleslav uvede premiéru mystické komedie Hotel mezi dvěma světy

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede premiéru mystické komedie Hotel mezi dvěma světy

Tisk

premiera200Hru francouzsko-belgického autora Erica - Emmanuela Schmitta Hotel mezi dvěma světy uvede v pátek 21. dubna Městské divadlo Mladá Boleslav. Inscenaci, která se hraje v překladu Michala Lázňovského, režíruje Petr Mikeska.

 

Už třetí premiéra letošní sezóny promění naši velkou scénu v luxusní hotel. Vše je zde dokonalé. Až na to, že si na důvod, proč tu jste, nemůžete vzpomenout. Místní tajemný doktor S. vám záhadu nikterak neobjasní, spíše naopak. Ale nevadí – je to celkem sympaťák a navíc velmi pohledná žena. Není na co čekat – chyťte život za pačesy a prožijte osudovou lásku dřív, než vám ujede výtah.

premiera foto1

Hra francouzsko-belgického autora Erica – Emmanuela Schmitta bude v mladoboleslavském divadle uvedená jako vůbec první z jeho děl. Tento současný autor jich má na kontě přitom pěknou řádku a jeho hry se hrají ve více než padesáti zemích světa. V Čechách je z jeho her zpravidla nejčastěji uváděna inscenace Oskar a růžová paní, která také posbírala řadu ocenění.

Mimochodem, laureát Molièrovy ceny za rok 1994 Éric-Emmanuel Schmitt je jedním z nejhranějších francouzských dramatiků.

Mystickou komedii Hotel mezi dvěma světy si mladoboleslavští diváci budou moct poprvé užít v premiéře na velké scéně dne 21. dubna od 19 hodin v režii Petra Mikesky.

premiera foto2

V roli Juliena Portala se diváci mohou těšit na Petra Prokeše, v dalších rolích pak na Lucii Matouškovou, Karolinu Frydeckou, Romana Teprta, Magdalenu Jirounkovou a obsazení doplní hosté Luděk Jiřík, Jaroslav Janovský a Otakar Jílek.

Nejbližší termíny inscenace Hotel mezi dvěma světy v Městském divadle Mladá Boleslav:

Pátek 21. dubna 2023 v 19:00 hodin
Pondělí 24. dubna 2023 v 19:00 hodin
Středa 3. května 2023 v 19:00 hodin
Pátek 12. května 2023 v 19:00 hodin
Čtvrtek 18. května 2023 v 19:00 hodin
Čtvrtek 1. června 2023 v 19:00 hodin

premiera foto3

Zdroj foto: Martina Dvořák Venigerová

Více informací www.mdmb.cz


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Recyklované pohádky naučí novou generaci recyklaci

200 rozDo Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět je zapojeno téměř 3100 škol z celé České republiky, které vedou své svěřence k šetrnějšímu přístupu k okolí. Jedním z jejich projektů jsou Recyklované pohádky, které nám podrobně představila ředitelka paní Ilona Johno...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvádí legendární hru bratří Mrštíků Rok na vsi

rok na vsi200V režii Zdeňka Bartoše a v dramatizaci Miroslava Krobota uvádí už od letošního prosince Městské divadlo v Mladé Boleslavi hru bratří Mrštíků Rok na vsi. V inscenační úpravě režiséra a Kristýny Čepkové se představení prakticky celý soubor. Kr...


Literatura

Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

svedkyne 200Všechny milovnice románů pro ženy od světoznámé Sandry Brown si mohly do kalendáře poznačit srpen, kdy v nakladatelství Ikar vyšel její román Svědkyně. Bude se jistě řadit mezi velmi čtené knihy, jelikož od vydání originálu už uplynulo 26 let a ...

Divadlo

Záhada Jablůňkov witch

altČarodějnici, která stojí za ztrácením dětí, nemají jen v Blair. Jedna jí podobná řádí i ve vesnici Jablůňkov. Tu z Blair “jen” mapovali studenti s kamerou v ruce, proti čarodějnici od Jablůňkova byl nasazen detektiv Lupa. Její záhadu rozpl...

Film

Rychle, zběsile a tentokrát i smutně

Rychle a zbesile 200Šílenci na kolech jsou zpět. Již sedmý díl populární série Rychle a zběsile vstoupí zanedlouho do českých kin. Stojí za návštěvu nebo jen přežívá díky předchozím dílům?

 

...