Prodej tašek s designem Lukáše Macháčka podpoří LGBTQ+ komunitu
Banner

Prodej tašek s designem Lukáše Macháčka podpoří LGBTQ+ komunitu

Tisk

LGBTQ perexČerven patří tradičně oslavě diverzity a rovnosti LGBTQ+ komunity. Na podporu měsíce hrdosti – Pride month – vytvořil talentovaný český designér a módní návrhář Lukáš Macháček design pro látkové tašky s mottem ALL DRESSED IN LOVE. Výtěžek z jejich prodeje poputuje na podporu organizací zaměřených na osvětu, pomoc a práva LGBTQ+ komunity. Charitativní tašky jsou od začátku června k zakoupení na Informačním centru štěrboholské Fashion Arena Prague Outlet, která celou aktivitu iniciovala.

Projekt na podporu LGBTQ+ komunity připravila evropská síť outletových center VIA Outlets, jejíž součástí je i pražská Fashion Arena Prague Outlet. Každé z jedenácti outletových center po celé Evropě si vybralo svého designéra, kterému svěřilo vytvoření originálního grafického návrhu Pride bag. Všechny zrealizované návrhy jsou pak až do 7.7. k vidění ve všech jedenácti evropských outletových centrech VIA Outlets v rámci unikátní pride výstavy.

Pražská Fashion Aréna si vybrala Lukáše Macháčka, který se do vizuálu tašky nebál použít velmi osobní prvek vyzývající k bezpečnému chování s ohledem na ochranu sebe i svých sexuálních partnerů. „Zvolil jsem pro toto poselství stylový černý kondom s nápisem ALL DRESSED IN LOVE, který odkazuje na několik atributů spojených s duhovou komunitou. Zaprvé je oblečení důležitým faktorem pro vyjádření osobnosti, zadruhé je metaforou pro používání kondomů a zatřetí odkazuje na znělku kultovního filmu Sex ve městě. Součástí grafiky je fotka mojí ruky s tetováním LOVE & HOPE,“ vysvětluje designér Lukáš Macháček.

LGBTQ

Limitovaná edice látkových tašek vyzývajících k bezpečnému sexuálnímu chování je v prodeji od 6. června do 7. července pouze v Informačním centru štěrboholské Fashion Arena Prague Outlet. Tašku z limitované edice 500 kusů si budou moci zákazníci zakoupit za 399 Kč. Výtěžek z prodeje podpoří organizaci ILGA (Mezinárodní asociace pro práva LGBTQ+) a Dům světla České společnosti AIDS pomoc, což je charitativní organizace věnující se osvětě a pomoci lidem žijícím s HIV/AIDS a jejich blízkým. Hrdým nošením tašky na veřejnosti může kdokoli přispět k významnému posunu ve prospěch zdraví a osvěty LGBT+ komunity.

V poslední době si nejen umělci, ale také zaměstnavatelé začínají uvědomovat, že rozmanité pracovní týmy přináší firmám přidanou hodnotu v podobě neotřelých nápadů a různých pohledů na věc.

Pozitivní vliv smíšených pracovních skupin na produktivitu a kreativitu týmů potvrzují mnohé vědecké výzkumy. Díky diverzitě a jedinečnosti členů týmu mohou vznikat inovativní produkty, služby a řešení, ze kterých prosperuje celá společnost.

Jednou z uvědomělých firem je nejnavštěvovanější české outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet. „Věřím, že díky diverzitě našich zaměstnanců dokážeme lépe porozumět našim zákazníkům. K příležitosti duhového měsíce jsme spojili své síly s odvážným českým designérem Lukášem Macháčkem a představujeme limitovanou edici tašek Pride bag. Nejde jen o tento projekt, v našem outletovém centru podporujeme diverzitu společnosti a rovnost všech lidí dlouhodobě. Vytváříme prostor pro dialog a zaměstnáváme lidi bez ohledu na pohlaví, orientaci nebo genderovou identitu,“ říká Lenka Čapková, ředitelka outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

LGBTQ2

V červnu se po celém světě konají různé akce proti diskriminaci a nespravedlnosti. V každé zemi, kde je zastoupena síť outletových center VIA Outlets, se oslavuje Pride month ve spojení s výtvarnou tvorbou místních umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost. Generální ředitel společnosti VIA Outlets Otto Ambagtsheer doplňuje mezinárodní rozměr aktivity: „Iniciativa BE PROUD, BE YOU je připomínkou, že je třeba být vždy sám sebou, a být hrdý na to, kým jste. Pride month je nejen oslavou, ale také upozorňuje na pokrok, který je stále potřebný k vytvoření světa, kde nikdo nebude pronásledován, utlačován ani diskriminován kvůli své sexuální orientaci nebo genderové identitě.“

Ačkoliv v posledních desetiletích došlo k významným pokrokům v boji za práva LGBTQ+, komunita se stále potýká s diskriminací a omezením svých práv po celém světě včetně sousedního Polska nebo Maďarska. Ve všech případech má diskriminace negativní dopad na kvalitu života členů znevýhodněných skupin. ,

Rovná práva LGBTQ+ komunity celosvětově prosazuje Mezinárodní asociace ILGA, která zastřešuje přes 700 organizací v 54 státech světa. Výkonná ředitelka ILGA-Europe Evelyne Paradise popisuje prospěšnost Pride projektů: „Přestože v oblasti práv leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů a intersexuálů došlo k velkému pokroku, situace LGBTI komunit v celé Evropě zůstává křehká a jejich práva jsou přímo napadána nejen v zemích, kde se rozmáhají nenávistné projevy, ale i tam, kde panuje všeobecné přesvědčení, že LGBTI lidé jsou postupně přijímáni. Abychom zajistili, že v současné situaci bude pokračovat skutečný pokrok směrem k rovnosti, potřebujeme podporu odhodlaných spojenců napříč sektory. Proto jsme rádi, že můžeme spolupracovat s prodejnami VIA Outlets na získávání životně důležitých finančních prostředků a zvyšování povědomí a přinášet poselství o přijetí a inkluzi do jejich center v celém regionu."

LGBTQ1

„Těší nás, že se společnost VIA Outlets rozhodla podporovat diversitu a rovnost a přispět v rámci této akce také na činnost Domu světla České společnosti AIDS pomoc, která se už 33 let v ČR stará o lidi žijící s HIV a jejich blízké. Rovnost je totiž velmi důležitá také pro lidi žijící s HIV, kteří jsou ve společnosti, a někdy i ve vlastních rodinách, stáje ještě diskriminováni a stigmatizováni,“ říká Jiří Pavlát, ředitel České společnosti AIDS pomoc a dodává: „HIV je stále vážné a zatím nevyléčitelné onemocnění, ale pokud se podchytí včas a začne se s léčbou, HIV pozitivní člověk může prožít plnohodnotný život, jako lidé bez HIV, dožít se spokojeného stáří. Při správné léčbě hladina HIV viru v krvi pacienta klesá na nezjistitelnou úroveň (nezjistitelný = neinfekční (N=N), Undetectable = Untransmittablea (U=U)) a člověk se stává neinfekční pro své okolí, což znamená, že nemůže nakazit svého sexuální partnera, může založit rodinu a mít zdravé děti.  

www.fashion-arena.cz 


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Rád píšu povídky,“ svěřil se nám Martin Benek, finalista naší literární soutěže

martin benek novy zivotNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V září jsme odta...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

BLÍŽÍ SE MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL V KARLOVÝCH VARECH

KFF perexLetošní jubilejní 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu bude probíhat od 3. do 11. Července 2015. Filmové nadšence čeká maraton po pečlivě vybraných filmových projekcích, které nasbíraly ceny ve světě na filmový...


Literatura

Antonia a její dcery

Antonia a její dceryAutorka knihy Tisíc dnů v Toskánsku (2005) Marlena de Blasi tentokrát popsiuje silný příběh Antonie a další osudy žen následujících čtyř generací. Nechybí podmanivé...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede hru Na první pohled, brilantní soudní monodrama i naléhavý příspěvek v debatě o znásilnění

na prvni pohled200Advokátka vyhozená ze sedla. Švandovo divadlo uvede hru Na první pohled, brilantní soudní monodrama i naléhavý příspěvek v debatě o znásilnění. 

...

Film

Mezi vlky – zima je zpátky!
ImageParta vrtařů z aljašské ropné rafinérie se po několikatýdenní šichtě vrací letadlem zpátky domů. Cestou je ale zasáhne sněhová bouře a těch pár, co mělo to štěstí a havárii přežilo, se pokouší přežít ještě jednou, tentokrát mezi vlky...