Zpěvačka Michaela Linková se v Knihovně na Vinohradech představila jako spisovatelka

Zpěvačka Michaela Linková se v Knihovně na Vinohradech představila jako spisovatelka

Tisk

beseda200Neobyčejný život zajímavého muže, který si prošel vším, nabídla beseda se zpěvačkou Michaela Linková. I když s ní moderátorka Bohdana Vlková probrala její hudební kariéru a zpěvačka zazpívala dvě písně s vlastním kytarovým doprovodem, gró pořadu, který proběhl ve čtvrtek 23. března v 17 hodin v Knihovně na Vinohradech, se točil kolem Michaeliny knihy Kam se poděl Bůh.

 

Autentický příběh Františka Krause, který napsala a který na této besedě odvyprávěla právě Michaela Linková, přičemž Bohdana Vlková přečetla několik ukázek z knihy, je natolik silný, že diváky přibil k židlím.

beseda foto1

Kniha Kam se poděl Bůh (vydalo nakladatelství Olympia) vypráví příběh Františka Krause, který pro svůj židovský původ prošel za druhé světové války peklem koncentračních táborů, po osvobození odešel bojovat do Izraele, za což byl v 50. letech vězněn. Všechny hrůzy osudu přežil jen díky štěstí i své vůli žít, ale také díky pomoci přátel i díky lásce žen, které jeho životem procházely.

I když vlastní beseda trvala hodinu a půl, další dvě hodiny se jen neformálně povídalo, navíc nechybělo ani „mňamkózní“ občerstvení. Mezi zajímavými hosty byli například hudební skladatel Vítězslav Hádl, herec Petr Franěk, fotograf a překladatel japonské beletrie Jan Levora nebo někdejší slavná operní pěvkyně Libuše Márová.

beseda foto2

Už dlouho jsem nezažil tak příjemnou besedu, jejíž téma sice bylo nosné a velmi silné, musím ocenit i chytrou dramaturgii a vůbec způsob, jakým byl protagonistkami podán. Navíc se těším na další besedy, které Knihovna na Vinohradech připravuje poměrně pravidelně. Jednou z nich bude i povídání s Janem Levorou, překladatelem japonských románů.

beseda foto3

Zdroj foto: archiv

https://knv.cz/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

dagmar200Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Sušice láká na jarní přehlídku udržitelné módy a design market

susice show plakat - kopieMódní přehlídka udržitelné módy, celodenní market plný českého designu a charitativní bazar pro Nadační fond Be Charity, to jsou hlavní lákadla akce s názvem Sušice Móda a Řemeslo, kterou pořádá Agentura Verona ve sp...


Literatura

Kde se touláš Bernadetto - kniha z 21. století

kde-se toulas perexNetradiční a překvapivá forma běžného vyprávění typu „ich“ je umocněna velkým množstvím e-mailů, faxových zpráv, vzkazů či dopisů, které si mezi sebou navzájem vyměňují jednotliví aktéři příběhu. Ten se odvíjí jak v přítomném, tak...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Festival Všemi směry očima manažerky Marie Pokorné

altBěhem minulého týdne jste mohli zaznamenat článek o chystaném netradičním publicistickém festivalu Všemi směry, který se uskuteční 12. dubna v pražském Rock Café. Pozvání přijalo mnoho odborníků z oboru, ...