Na hrad za Korunkou a za korunku

Na hrad za Korunkou a za korunku

Tisk

na hrad korunka200Hrad Malenovice se 18. června 2022 stane místem plným kultury. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně spolu s dalšími partnery připravilo komponovaný program, jehož cílem je podpora projektu Korunka pomáhá.

 

 

 

Myšlenka na celou akci se zrodila před několika měsíci při setkání ředitele Filharmonie Bohuslava Martinů Josefa Němého s ředitele muzea Pavlem Hrubcem. „Oba jsme cítili, že nazrál čas, abychom naši spolupráci přesunuli od nejrůznějších plánů ke skutečné akci,“ vysvětluje Pavel Hrubec. „Doba post-covidová spolu s přízrakem války na Ukrajině a dramatickou inflací a nejistotou si vysloveně říkala o něco dobrého a hezkého, co bychom postavili na druhou misku vah.“

Původně kulturní akce tak získala charitativní podtext a ke spolupráci byla přizvána Korunka Luhačovice, jejíž projekt Korunka pomáhá výtěžek z akce podpoří. Muzeum nabídlo prostory hradu, kde by se akce mohla uskutečnit, hudebníci z filharmonie přislíbili svá vystoupení. Oslovena byla i 11. základní škola ve Zlíně – Malenovicích s rozšířenou hudební výukou. Její dětský přípravný sbor a sbory Carmina Bona a Čamlíci se také připojily k chystané akci. K tomuto hudebnímu základu se připojila i Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti s myšlenkou vystavit při této příležitosti v prostorách hradu výtvarné práce svých žáků. Díla vzniklá ve volnočasových aktivitách budou sloužit také jako poděkování za případný finanční dar poskytnutý Korunce Luhačovice.

Ta je v tuto chvíli připravena na 18. června 2022 v čase od 10 do 15 hodin. Vzhledem k tomu, že muzeum umožnilo návštěvníkům vstup za pouhou jednu korunu, dostala akce název NA HRAD ZA KORUNK(O)U s podtitulem Dobrými činy proti zlým časům. „Se všemi partnery jsme se shodli, že výtěžek z akce poputuje tady u nás na podporu těch, kdo se v důsledku nějaké tragédie, nemoci či války ocitl v tíživé životní situaci, kterou sami nedokáží zvládnout,“ doplňuje ředitel muzea Pavel Hrubec.

Akci poskytla záštitu radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová: „Mám radost, když se spojují kulturní instituce různého zaměření do společných projektů. A pokud se spojují s cílem pomoci potřebným, pak mám radost o to větší. Přála bych pořadatelům, aby v co největší míře naplnili záměr akce a ukázali tak, že dobrý skutek má pořád smysl.“

PROGRAM

moderují Tereza Preiningerová a Markéta Pavlištíková

zbrojnice hradu:
10.00–15. 00 benefiční výstava výtvarných prací žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti vzniklá při jejich volnočasových aktivitách

nádvoří hradu:
10.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
10.00–10.20 W. A. Mozart: Malá noční hudba (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
10.30–10.45 přípravný pěvecký sbor (1. a 2. třída) (sbormistryně: Klára Bartoníková, korepetice: Dana Kozárková)
11.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
11.00–11.20 populární melodie hudby 20. století: Beatles, Elvis Presley, John Newman, Andrew Lloyd Webber, Ástor Piazzola, Leonard Bernstein ad. (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
11.30–11.45 přípravný pěvecký sbor (1. a 2. třída) (sbormistryně: Klára Bartoníková, korepetice: Dana Kozárková) a sbor Carmina bona (sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: David Skopal)
13.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
13.00–13.20 W. A. Mozart: Malá noční hudba (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
13.30–13.45 Dětské pěvecké sbory Carmina bona (sbormistryně: Dana Kozárková, korepetice: David Skopal) a Čamlíci (sbormistryně: Andrea Hobzová, korepetice: Lucie Juříčková)
14.00 fanfáry v podání žesťového souboru Filharmonie Bohuslava Martinů
14.00–14.20 populární melodie 20. století: Beatles, Elvis Presley, John Newman, Andrew Lloyd Webber, Ástor Piazzola, Leonard Bernstein ad. (Smyčcové kvarteto FBM pod vedením koncertního mistra FBM Pavla Mikesky)
14.30–14.45 Dětský pěvecký sbor Čamlíci (sbormistryně: Andrea Hobzová, korepetice: Lucie Juříčková)

zoologická expozice:
10.00–15.00 lektorský program pro děti

vstupné: od 1 Kč

Výtěžek ze vstupného věnují všichni spolupořadatelé na charitativní projekt KORUNKA POMÁHÁ, určené na podporu těch, kdo se v důsledku tragédie, nemoci či války ocitli v tíživé životní situaci.

V den konání akce budou zpřístupněny expozice Zvířata na Zemi a člověk, Hostince našich pradědečků a Na hradě nebydleli jen rytíři a také výstava Jantar ze Študlova. Běžné komentované prohlídky hradu a hájenky se nebudou konat.

na hrad korunka

Více informací: https://www.muzeum-zlin.cz/na-hrad-za-korunk-o-u


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Smyslem života je tvořit něco krásného, říká hlavní protagonistka kapely Vesna

vesnaDívčí kapela s pohanským názvem Vesna, která se skládá z pětice nádherných žen, vznikla jako projekt zakladatelky a textařky Patricie Fuxové. Současné seskupení tvoří Patricie, Bára, Oly...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Permanentní tetování pomáhá onkologicky nemocným pacientům

klaudia 200Co je permanentní make-up? „Tetování permanentního make-upu je dvoufázový proces, nejdříve se provádí aplikace a následně korekce v rozmezí 4 – 6 týdnů. Permanent je oblíbená trendy metoda současné dekorativní kosmetiky, která se nejčastěji prová...


Literatura

Jak se zbavit kil – stálé téma dne

kni 200Hubneme a hubneme a hubneme. K tomu nás nabádá tisk, rozhlas i televize. Chodí nám nevyžádané e-maily na zaručeně dokonalé prostředky, které nám zajistí lepou postavu. Úspěšní jsou přece jen ti štíhlí – kdo nezvládá vlastní váhu, nezvládá...

Divadlo

I nadšencům patří prkna

zenitba tyjatr200Divadlo Tyjátr vzniklo v pěti lidech v roce 2002 pod Otrokovickou besedou. Nyní početnější parta nadšenců do divadla a hraní je zaměřena především na pohádky a komedie a nebrání se ani různým akcím města Otrokovice. Ve ...

Film

Bláznivá komedie aneb Což takhle dát si špenát

altKomedie Což takhle dát si špenát vznikla v roce 1977 a od té doby patří mezi nejlepší filmy, které se u nás vůbec kdy podařilo natočit. Velmi vhodně navržené hlavní postavy, které se dostávají vinou stroje na omlazování do rů...