Maminky samoživitelky pomoc vždy ocení
Banner

Maminky samoživitelky pomoc vždy ocení

Respondeo perexV rámci programu Pomoc rodinám s dětmi na území okresu Mladá Boleslav pomáhá nezisková organizace Respondeo, z. s. tam, kde je opravdu potřeba. Často se jedná o maminky, které zůstaly na péči o děti samy. S jakými příběhy se sociální pracovnice setkávají, a jak můžou rodinám pomoci? Tady jsou některé z příběhů klientek Respondea.

Když nastane puberta
Od té doby, kdy je ve Filipových pěti letech opustil jeho otec, žije Mirka se svým synem už 10 let sama. Filip je nyní ve složitém věku, je mu patnáct let a Mirčina rodičovská autorita se ukazuje jako nedostatečná. Záhy se objevují první potíže. Filip začal nejprve chodit za školu a protože si ani jeden neuměli v nastalé situaci poradit, Filipovo problémové chování se dále stupňovalo. Vše vyvrcholilo různými krádežemi, v jejichž důsledku byl na 3 roky umístěn do ústavní výchovy.


Přes veškeré útrapy si Mirka ze všeho nejvíc přála, aby mohli být se synem opět spolu doma, a tak se obrátila na Respondeo. S pomocí pracovnice Respondea se za necelý rok podařilo připravit podmínky pro návrat Filipa domů a ukončit jeho nařízenou ústavní výchovu. Nyní je studentem střední školy a jeho chování je na dobré úrovni. Dle Filipových vlastních slov by se do ústavní péče už nikdy vrátit nechtěl a je moc rád, že se mohl vrátit domů.

Respondeo 1

Čtyři děti a pomoc žádná
Když Petra zůstala na čtyři děti úplně sama, nebyla to jednoduchá situace. Otec dětí od nich před rokem odešel a nejevil žádný zájem dále se podílet na jejich výchově ani výživě. Petra byla nejdříve zoufalá, ale poté jí na OSPODu navrhli spolupráci s Respondeem. Pracovnice Respondea Petře pomohla sepsat návrh na rozvod, stanovit výživné na všechny děti a zajistit sociální dávky pro matku. Petře už nyní chodí peníze pravidelně, díky tomu se nedostává do finanční tísně a je schopná zajistit dětem vše, co potřebují.

„Tyto dva příběhy jsou jen špičkou ledovce. Za dobu působení Respondea jsme podobných, bohužel, poznali již stovky. Vždy nás nejvíce potěší, když víme, že se nějaké rodině, které jsme pomáhali, daří i po delší době samostatného fungování dobře,“ říká Mgr. Irena Kešnerová, koordinátorka projektu.

Respondeo 2

O projektu Pomoc rodinám s dětmi v okrese Mladá Boleslav
Posláním projektu je poskytnout odbornou pomoc a podporu rodičům na území okresu Mladá Boleslav při vytváření bezpečného rodinného prostředí, které umožňuje dítěti setrvat v jeho biologické rodině.


Projekt je realizován kontinuálně každoročně od dubna 2015. Od dubna 2018 byl rozšířen i na území Mnichova Hradiště a okolí.


Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Zdroj foto: www.respondeo.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

NEZAPOMÍNEJME DĚTEM VYPRÁVĚT - Rozhovor se Spolkem Storytelling

Storytelling200Spolek Storytelling se věnuje vyprávění příběhů už několik let. Vypráví na nejrůznějších akcích, ve školách, knihovnách, na festivalech, v divadlech i kavárnách. Učí také zájemce na seminářích, jak poutavě a zajímavě vyprávět, ať už dětem ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Kdo má rád

kdomarad 200V sobotu 11. června se uskutečnil již šestý ročník benefičního koncertu Kdo má rád, na Martinském mlýně v Hrádku u Pečína u Trhových Svinů, který byl doprovázen  hvězdami. Benefičnímu koncertu předcházel tradičně dětský den a připravené pr...


Literatura

Krásní a stateční Buddhovi bojovníci za osvobození Tibetu

buddhovi bojovnici dunhamVětšině z nás se při zmínce o Tibetu vybaví usměvavá tvář Jeho Svatosti dalajlamy žijícího v exilu a šířícího myšlenku nenásilí. I on však velmi obdivuje tibetské bojovníky za svobodu, jejichž příběh nám vypráví Mi...

Divadlo

Třeskutý duel vlašáku a mungo klíčků v Divadle Kalich

zenazapultemperexKoloniály se smíšeným zbožím nejsou jen tak obyčejné obchody. Nejen za pultem, ale také před pultem mezi regály s různorodým artiklem se denně odehrávají podivuhodné lidské i potravinové příběhy. Proto není divu, ...

Film

Rosemary má děťátko – hororová klasika, která nezklame
ImageKam až sahá láska matky k dítěti? Je pro něj schopna obětovat i svůj život? Klasika mezi filmovými horory s příznačným názvem Rosemary má děťátko vychází začátkem února na DVD.

...