20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014 je sice již minulostí, ale protože zde zástupci redakce Kultury21 objevili spoustu novinek a skvělých knižních titulů a navíc se potkali s kolegy různých nakladatelství, se kterými K21 spolupracuje, požádali jsme některé z nich o krátký rozhovor. Základní otázka zněla vždy víceméně stejně – co je zde, na veletrhu, vaším největším hitem, co návštěvníci nejvíce kupují a co z vaší produkce našim čtenářům doporučujete…
Další zastavení je u stánku 65. pole, kde jsme požádali ředitele tohoto nakladatelství, pana Tomáše Brandejse, aby nám vydávané tituly a produkci krátce představil.
Nakladatelství 65. pole vydává českou i překladovou beletrii, literaturu faktu, životopisy a knihy pro děti v několika různých edicích. Rád bych představil několik nových knih. Úplně nejnovější je kniha Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka z edice Za obzor, napsal ji Rudol Krautschneider, což je jeden z nejznámějších a nejlepších českých mořeplavců. Knížka popisuje tříletou plavbu kolem Antarktidy slovy starého barda, který zbrázdil všechna moře světa, píše o moři, které se mu stalo skutečným domovem. Krásně vypravená kniha v plátně skrývá uvnitř pírko z tučňáka opravdu dovezené z cest sem, zpátky.
Ředitel nakladatelství 65. pole Tomáš Brandejs
Z této edice bych rád zmínil Atlas odlehlých ostrovů od Judith Schalansky, knížku velice pěkně designově zpracovanou, která získala už několik cen v Německu, ve Francii i u nás. Je to atlas opravdu neodlehlejších míst světa, originálně pojednaný, který představuje malé tečky ve světových oceánech nesoucí pohádková jména.
Dále jsou to Ostrovy, na kterých ztroskotávám od Luciena Deprijcka nahlížející na ztroskotávání z nejrůznějších úhlů, zahrnující několik ostrovních epizod – opravdu krásná beletrie.
Naším největším bestsellerem je Kniha dobra a zla Tomáše Sedláčka, která se pořád velice dobře prodává a sklidila různá ocenění u nás i v zahraničí.
Nová knížka Viselec, Aj Wej-wej a jeho uvěznění od Barnabyho Martina, která je o nejznámějším čínském umělci současnosti Aj Wej-wejovi, velice odvážná knížka otevřeně pojednávající i o současném čínském režimu a situaci v Číně.
Co je během dnešního dne mezi vašimi zákazníky hitem?
Dnes je to Dům za mlhou od Ester a Milana Starých, kniha, do které se musí kreslit a kterou dotváří i samotný čtenář. Vhodná je pro děti i dospělé a přibalena je k ní sada tužek značky Koh-i- noor. Lidé do ní kreslí a zkouší si techniky různě tvrdými tužkami. Jedná se o originální grafické dílo, rozbíjející hranice výtvarných možností.
Asi to nebude příliš originální otázka, ale proč se jmenujete právě 65. pole?
Název 65. pole je odvozen od počtu šachovnicových polí a je to vlastně to další pole vedle šachovnice, které symbolizuje ono přesahující a nečekané.
Děkuji.
Audio verze rozhovoru:
www.65pole.cz
Zdroj foto: www.65pole.cz/clanky/153-65-pole-na-veletrhu-svet-knihy-2014
( 1 hlas )
< Předchozí | Další > |
---|