Chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů i zkoušek, říká zpěvačka Kateřina Bartoňová

Chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů i zkoušek, říká zpěvačka Kateřina Bartoňová

Tisk

katka200Příznivci zlínsko-otrokovické rockové skupiny GAIA už nějakou dobu vědí, že už tam nezpívá jen jedna, ale hned dvě zpěvačky. Tomu se říká luxus, zvláště, když obě „subrety“ spolu vycházejí, skvěle jim to zpívá a do vlasů si zatím nevjely. Naopak její hudební cítění ladí, což přihrává i body kapele. Tou novou zajímavou zpěvačkou je Kateřina Bartoňová, která předtím zpívala melodický metal.


Stala ses součástí skupiny GAIA, se kterou pravidelně hostuješ. Jak a proč k tomu došlo?

To, jak k tomu došlo, je velmi zajímavé a netradiční. Když před časem GAIA natáčela klip ke skladbě LeukoCity, oslovil mě kapelník Vladan, jestli bych Barču a Lenku do klipu jako vizážistka nenalíčila a neučesala. A protože jsem měla zrovna volno, souhlasila jsem. Když jsem pak holky líčila, přišla řeč i na kapelu, kde jsem roky působila, a když pak Barča pronesla, že bychom si mohly spolu někdy zazpívat, což jsme dodržely a už je z toho hostování a pěkná spolupráce.

I když ve skupině GAIA zpívá Bára Havelková, je vidět, že jste se neuvěřitelně shodly. Do vlasů jste si ještě nevjely?

S Barčou?? V žádném případě (smích). Od žačátku jsme si sedly, což jsem velmi ráda. Barča je stejně jako já střelec, a jelikož jsme obě správně střelené, rozumíme si. Ona je skvělá a myslím, že ta energie, co teď v kapele je, pramení i z toho, že je mezi námi dvěma pohoda. Myslím si, že to vzájemné porozumění je vidět nejen ve zpěvu, ale třeba i ve video upoutávkách, které s kapelou točíme.

katka foto 1

Skupina GAIA není první skupinou, kde jsi začala zpívat. Co bylo předtím v tvém hudebním životě?

To opravdu není, zpívám již pár let a za svoji největší hudební etapu považuji působení v kapele Imortela, která hraje melodický metal. Byla jsem s tehdejšími členy u jejího založení, hráli jsme vlastní skladby a já si skládala nejen zpěvové linky, ale i texty. Natočili jsme čtyři studiové desky, několik videoklipů a odehráli spoustu koncertů. Takže ano, nějaké zkušennosti z minula bych měla (smích).

Jaký byl tvůj tehdejší repertoár?

Jak už jsem řekla, hráli jsme melodický metal s vlastní tvorbou, což je styl, který je přesně moje krevní skupina. Metal a rocková muzika jsou mi velmi blízké a jsem ráda, že v GAIA mám možnost se zapojit právě do skladeb, které mají rockový nádech a patří mezi svižnější. Myslím, že právě v tom je to zajímavé, ten kontrast, který vytváříme s Barčou, kdy ona je jemná s čistým hlasem a já to trošku přitvrdím.

katka foto2

Trošku? Dobře. Co tvé hudební začátky. Kdy tě to táhlo k muzice a ke zpěvu? Jakou muziku jsi poslouchala kdysi a jakou posloucháš dnes?

Mé hudební začátky jsou ještě zajímavější, než to, jak jsem se dostala k hostování v GAIA. Bylo mi sladkých čtrnáct let a chodila jsem na kytaru k jednomu učiteli, který učil na DDM Sluníčko… Ano, asi už tušíš, že to nebyl nikdo jiný než současný kapelník Vladan. Veselé je na tom i to, že on si mě po těch letech ale vůbec nepamatoval, takže jsem mu tuto svou první hudební etapu musela připomenout. Kytaru jsem ale záhy opustila a se zpěvem jsem začala poměrně pozdě, bylo mi kolem sedmnácti. Zpočátku jsem působila v kapele Zahrada pro Tomáše, což byla místní otrokovická kapela. Později jsme se rozhodli pro změnu sestavy, stylu a hlavně názvu, a tak vznikla Imortela. Chtěli jsme hrát vlastní skladby a hlavně styl, který nás v té době nejvíc ovlivnil, což byl právě melodický metal.

 Učinkování v kapele děláš ve volném čase? Co děláš jako profesi?

Ano, muziku dělám ve svém volném čase, původní profesí jsem zdravotní sestra a pracuji v oční ambulanci. Kromě muziky je mou velkou vášní i líčení a péče o krásu žen, což dělám taky ve volném čase. V podstatě je to moje druhé zaměstnání, ale právě díky tomu jsem se nakonec do kapely GAIA dostala.

katka foto3

Jaké jsou tvé další plány s hudbou a zpíváním? Koncerty, nahrávky, klipy nebo písničky, které bys ráda natočila?

V muzice teď před sebou žádný konkrétní cíl nemám, chci být užitečná tam, kde jsem a jsem ráda, že můžu opět zažívat atmosféru koncertů stejně jako zkoušení s kapelou, které mě taky moc baví. Jsem ráda, že kluci i Barča jsou nejen super muzikanti, ale je to hlavně bezva parta, co nezkazí žádnou srandu. Je mi s nimi moc dobře.

Sestřih z letošního koncertu ze Zelenáčovy šopy, kde hostovala Kateřina Bartoňová

Zdroj foto: archiv


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Rozhovor s Miroslavem Vaňurou o knize a televizním pořadu Legendy kriminalistiky

2817Miroslav Vaňura má za sebou práci na mnoha televizních pořadech. Jmenujme alespoň Na vlastní oči, 112 v ohrožení života nebo Legendy kriminalistiky. A právě poslední jmenovaný seriál věnují se známým vrahům a jejich obětem se dočkal v...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Je to crazy a mělo to být crazy, říká Vlady Gryc o svém novém klipu Tchýně

vlady perexJe to pár dnů, co představil zpěvák a textař Vlady Gryc svůj první videoklip s písničkou Tchýně. Zatímco hudba je dílem Hellmuta Sickela, postavu příšerné tchýně si ve zmíněném klipu střihla šansoniérka a muzikálová herečka Renata Drössler. I...


Literatura

Klidnou vodou pohne Vír od Frode Granhuse

Vir 200Pod podivně znějícím severským jménem Frode Granhus člověk netuší, co si představit. Ale lakonicky znějící název knihy Vír je  mrazivý norský detektivní román, a i proto byste mu měli dát šanci a  začíst se. Naprosto vás ...

Divadlo

Setkání 2013 Stretnutie: Ve Zlíně se zrodí divadelní Československo

setkani200Pomyslné plnoletosti letos dosáhne festival Setkání/ Stretnutie, který se bude konat nejen v Městském divadle Zlín ve dnech 23. až 25. května. Určen je nejen pro studenty divadelních oborů a divadelníky, ale i pro š...

Film

Závodničtí Rivalové rozduní nejen váš DVD přehrávač

rivalove perexV loňském roce vzniklo poměrně dost filmů, které jednoznačně velebili běžní diváci, fanoušci i odborníci. Jedním z nich je také drama z prostředí Formule 1 s názvem Rivalové. To se sice v osca...