Nepostradatelná příručka pro všechny, kteří se chtějí dobře orientovat v účetnictví

Nepostradatelná příručka pro všechny, kteří se chtějí dobře orientovat v účetnictví

Tisk

ucetnictvi pro uplne zacatecniky perexV nakladatelství Grada vyšlo aktualizované zpracování příručky Účetnictví pro úplné začátečníky s účetními předpisy pro rok 2024. Dále obsahuje základní informace o účetnictví včetně vysvětlení jeho významu a funkce, přehled všeobecných účetních zásad, účetních metod a terminologie. Autor tohoto komplexního průvodce účetnictvím Pavel Novotný, s dlouholetou praxi v oboru, zpracoval skvělý nástroj pro snadnou orientaci v problematice účetnictví. 

Úvodní kapitoly obsahují základní informace o účetnictví, metodické postupy a účetní terminologii. Jsou základem k dobrému pochopení uvedených účetních případů, se kterými se účetní denně setkává při své práci.

K osvojení nabytých znalostí slouží celá řada praktických příkladů. Stejný význam mají kontrolní otázky, zařazené v závěru každé kapitoly.

Poslední kapitoly se věnují uzávěrkovým operacím a správnému sestavení účetní závěrky včetně následných povinností.

Opora pro začátečníky i pro účetní s praxí

Publikace tak poskytuje skutečnou pomoc nejen úplnému začátečníkovi, ale i studentovi či absolventovi rekvalifikačního kurzu. Je psána srozumitelně a logicky. Účetním v praxi pak poslouží k zopakování účetních souvislostí. Od knížek tohoto charakteru se zpravidla neočekává, že se stanou bestsellerem. Nicméně každý, kdo se v účetní sféře pohybuje, po nich rád a ve vlastním zájmu sáhne, aby byl – vzhledem k průběžným, byť drobným změnám - stále v obraze. Vždyť například Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, který známe dodnes, měl za dobu své platnosti 36 novel! I to je důvodem, proč se již několik let pracuje na reformě účetnictví. Podotýkám, že ani kapitola věnovaná novele platné od 1. 1. 2024, v této publikaci nechybí.

Autor nejpovolanější

Pavel Novotný vystudoval VŠE v Praze a absolvoval postgraduální studium se zaměřením na ekonomické informace v řízení podniku. Ze své dlouholeté každodenní práce získal bohaté praktické zkušenosti v oblasti účetnictví, financování a výpočetní techniky. V roce 1993 složil auditorské zkoušky a od zapsání v seznamu auditorů KA ČR pracuje jako auditor. Je držitelem certifikátu bilanční účetní. Dále působí jako lektor, především ve Svazu účetních, pro vzdělávací agentury a na Vysoké školy ekonomie a managementu, jehož absolventi dosahují tituly BBA a MBA. V současné době je členem lektorského týmu pro novou účetní legislativu, která je připravována v souladu se vstupem naší republiky do Evropské unie. Jako člen metodické komise Svazu účetních se podílí na jeho metodické práci a dílčím způsobem se též prezentuje publikační činností. Je autorem publikací Účetní asistent, Přechod do podvojného účetnictví podnikatele, Organizace, vedení a účtování pokladny a spoluautorem publikace Odložená a splatná daň z příjmů.

ucetnictvi pro uplne zacatecniky

Účetnictví pro úplné začátečníky 2024
Autor: Pavel Novotný
Datum vydání: 19. 1. 2024
Žánr: naučná literatura, právo, daně a účetnictví
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 223

Hodnocení: 100 %

www.grada.cz/ucetnictvi-pro-uplne-zacatecniky-2024-14270/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jan Kunze (KOFE-IN): "Dnes v muzice ve velké míře rozhodují peníze a mnohem méně talent a usilovná práce"

jan kunze 200Opavská kapela KOFE-IN není na české hudební scéně žádným nováčkem. Má za sebou už dvě alba. První s názvem Osobní vesmír z roku 2009 obsahoval pilotní singl Sebe mi dej. Druhým počinem kapely...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

TeamGym - moderní sport, který spojuje prvky gymnastiky a akrobacie. Přijeďte se podívat 11. listopadu do Trutnova

teamgym perexTeamGym je moderní gymnastickou disciplínou, využívající prvků sportovní gymnastiky a akrobacie. Kořeny TeamGymu sahají do skandinávských zemí první poloviny 20. století. Zde se později utvořily i první soutěže TeamGymu. Odtud výraz "severský...


Literatura

Underground: Revoluce je tady

underground revoluce 200Před rokem nám František Kotleta u dvorního nakladatelství Epocha naservíroval futuristický příběh z Prahy Underground a letos v červenci na něj navázal druhým dílem Underground: Revoluce. Svět budoucnosti v nepříliš mal...

Divadlo

Svět je naruby – jsem sluha anebo pán? A není to vlastně fuk?

harlekyn je mrtvy perexNa jednom parkovišti jednoho nákupního centra se před očima diváků rozvíjí příběh commedie dell'arte… a známy darebák Harlekýn se pouští do souboje dobra se zlem.

...

Film

Iránské filmy se vracejí

iransky film white baloon 200Spočítali bychom na prstech jedné ruky, kolik děl z Iránu země uvedla Česká televize (jinde bychom je očekávali marně), kolik se jich dostalo do tuzemských kin - nejnověji