Hlasohled zve na online výpravu s izraelským divadelním režisérem

Hlasohled zve na online výpravu s izraelským divadelním režisérem

Tisk

guy biran 200Nezisková organizace Hlasohled spolu s izraelským divadelním režisérem a profesorem Guyem Biranem zve na semi-online interaktivní workshop Vidět zvukoměsto. Účastníci site specific prohlídky vyrazí do ulic svého města a zároveň budou přes Zoom na svém mobilním telefonu v kontaktu s ostatními zúčastněnými. Čeká je improvizace se zvukovými a obrazovými vjemy a podněty kolem nich. Unikátní projekt proběhne 18. až 20. května v odpoledních hodinách zdarma pro limitovaný počet osmi účastníků.

Interaktivní putování městem už takto Guy Biran uspořádal se studenty uměleckých oborů na řadě univerzit, mimo jiné v Jeruzalémě a v Amsterdamu, kde vyučuje divadelní tvorbu. Výkonný ředitel izraelského divadla Hazira Performance Art Arena se zkušenostmi z prostředí scénických umění a jazzová zpěvačka, hlasová lektorka a zakladatelka spolku Hlasohled, Ridina Ahmedová, spojili své znalosti výuky k vytvoření ojedinělé verze Biranova původního výukového online konceptu. Větší pozornost tak bude kladena na zvukové podněty a možnosti jejich reflexe pomocí vokální improvizace.

„Na účastníky čeká intenzivní zažitek - budou společně s ostatními budou pozorovat dění okolo sebe a sdílet přítomný okamžik s ostatními. Dostane se jim nového úhlu pohledu na místa, která znají. Společná výzva je povede k tomu, aby vše vnímali otevřenými a zbystřenými smysly a každodenní obrazy a zvuky okolo nich se spojí do společné poskládané mozaiky, do kaleidoskopu řádu v chaosu, kde roli hraje jak náhoda, tak i naše schopnost dívat se, poslouchat a zaznamenávat. ” říká Guy Biran o online skupinovém cvičení. 

guy biran 1

Spolek Hlasohled více než patnáct let pořádá akce a vzdělávací akce pro českou amatérskou i profesionální pěveckou komunitu. V termínu 17.-24. července se bude konat například letní workshop afrických polyfonií se zpěvačkou Anitou Daulne z Konga, poluzakladatelkou vokální skupiny Zap Mama, která byla nominována na ceny Grammy. V podzimních měsících plánuje Hlasohled tradiční akci Zpěvomat nebo mezinárodní konferenci na téma Hlas jako nástroj sociální změny, hlas jako nástroj propojující komunitu. Termíny budou pořadateli upřesněny.

“I v čase kulturního lockwdownu hledá Hlasohled způsoby, jak vytvářet prostor pro umění. Ubíjející čekání na rozvolnění zpestříme mezinárodním projektem, který proběhne v souladu s předpisy a zároveň přináší svěží vzduch, tvůrčí inspiraci a setkání”, říká Ridina Ahmedová.

Na workshop Vidět zvukoměsto doporučují pořadatelé chytrý telefon s větším objemem mobilních internetových dat, sluchátka s mikrofonem a powerbanku. Na seminář se mohou zájemci přihlásit odkudkoliv. Prohlídka bude komentována v angličtině, v případě potřeby tlumočena do češtiny. Unikátní počin bude probíhat zdarma ve dnech 18. až 20. května vždy mezi 16.30 až 19.30.

Více informací:

Facebooková událost - https://www.facebook.com/events/2917859065134386
Web spolku Hlasohled - http://bit.ly/VidetZvukomestoHlasweb


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Support Lesbiens: „Jsme tu přece pro fandy a ti musí slyšet na koncertech pecky“

support lesbiens 200Pohodlně se usaďte a přečtěte si rozhovor s jednou z hvězd festivalu Holešovská Regata, se skupinou Support Lesbiens. Za ni odpovídala stálice Hynek Toman, jež se nezalekl rozpa...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Startují přihlášky do prestižního ocenění v udržitelnosti. Ceny SDGs letos přináší zásadní novinky

ceny sdgs 200Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s partnery symbolicky na Den Země spouští již šestý ročník Cen SDGs, které představují unikátní ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje (tzv. SDGs) od OSN v Česku. Letošní ročník přinese ce...

Z archivu...


Literatura

Komiksový Deadpool čeří pocity v Drákulově výzvě

deadpool200Šílenou a spletitou směsici barev, postaviček, akce, hlášek a kulturních odkazů – to vše můžete očekávat od nového grafického románu Deadpool – Drákulova výzva, který nám přináší komiksové nakladatelství Crew. Zapomeňte na film, sáhněte po komiks...

Divadlo

Zdenek Merta a Kamil Střihavka se potkají u klavíru v Městském divadle Brno

Merta200Zdenek Merta není jen známý a úspěšný skladatel a klavírista, ale také zpěvák, showman, vtipný společník a zábavný vypravěč. Diváci Městského divadla Brno jej velmi dobře znají i jako zdatného moderátora neobvyklé divadelně-hudební talk show Zdenek ...

Film

Jediné velkoformátové české kino IMAX slaví 10 let promítání Statistiky odhalily překvapení: Avatar nebyl jeho nejnavštěvovanějším filmem

imax200Jediné velkoformátové kino IMAX v České republice slaví kulaté narozeniny. V březnu uplyne 10 let od jeho otevření. Vůbec první veřejná česká projekce na obřím plátně proběhla ve čtvrtek 20. března 2003, zahajovacím filmem provozu kina IMAX