Hlasohled zve na online výpravu s izraelským divadelním režisérem

Hlasohled zve na online výpravu s izraelským divadelním režisérem

Tisk

guy biran 200Nezisková organizace Hlasohled spolu s izraelským divadelním režisérem a profesorem Guyem Biranem zve na semi-online interaktivní workshop Vidět zvukoměsto. Účastníci site specific prohlídky vyrazí do ulic svého města a zároveň budou přes Zoom na svém mobilním telefonu v kontaktu s ostatními zúčastněnými. Čeká je improvizace se zvukovými a obrazovými vjemy a podněty kolem nich. Unikátní projekt proběhne 18. až 20. května v odpoledních hodinách zdarma pro limitovaný počet osmi účastníků.

Interaktivní putování městem už takto Guy Biran uspořádal se studenty uměleckých oborů na řadě univerzit, mimo jiné v Jeruzalémě a v Amsterdamu, kde vyučuje divadelní tvorbu. Výkonný ředitel izraelského divadla Hazira Performance Art Arena se zkušenostmi z prostředí scénických umění a jazzová zpěvačka, hlasová lektorka a zakladatelka spolku Hlasohled, Ridina Ahmedová, spojili své znalosti výuky k vytvoření ojedinělé verze Biranova původního výukového online konceptu. Větší pozornost tak bude kladena na zvukové podněty a možnosti jejich reflexe pomocí vokální improvizace.

„Na účastníky čeká intenzivní zažitek - budou společně s ostatními budou pozorovat dění okolo sebe a sdílet přítomný okamžik s ostatními. Dostane se jim nového úhlu pohledu na místa, která znají. Společná výzva je povede k tomu, aby vše vnímali otevřenými a zbystřenými smysly a každodenní obrazy a zvuky okolo nich se spojí do společné poskládané mozaiky, do kaleidoskopu řádu v chaosu, kde roli hraje jak náhoda, tak i naše schopnost dívat se, poslouchat a zaznamenávat. ” říká Guy Biran o online skupinovém cvičení. 

guy biran 1

Spolek Hlasohled více než patnáct let pořádá akce a vzdělávací akce pro českou amatérskou i profesionální pěveckou komunitu. V termínu 17.-24. července se bude konat například letní workshop afrických polyfonií se zpěvačkou Anitou Daulne z Konga, poluzakladatelkou vokální skupiny Zap Mama, která byla nominována na ceny Grammy. V podzimních měsících plánuje Hlasohled tradiční akci Zpěvomat nebo mezinárodní konferenci na téma Hlas jako nástroj sociální změny, hlas jako nástroj propojující komunitu. Termíny budou pořadateli upřesněny.

“I v čase kulturního lockwdownu hledá Hlasohled způsoby, jak vytvářet prostor pro umění. Ubíjející čekání na rozvolnění zpestříme mezinárodním projektem, který proběhne v souladu s předpisy a zároveň přináší svěží vzduch, tvůrčí inspiraci a setkání”, říká Ridina Ahmedová.

Na workshop Vidět zvukoměsto doporučují pořadatelé chytrý telefon s větším objemem mobilních internetových dat, sluchátka s mikrofonem a powerbanku. Na seminář se mohou zájemci přihlásit odkudkoliv. Prohlídka bude komentována v angličtině, v případě potřeby tlumočena do češtiny. Unikátní počin bude probíhat zdarma ve dnech 18. až 20. května vždy mezi 16.30 až 19.30.

Více informací:

Facebooková událost - https://www.facebook.com/events/2917859065134386
Web spolku Hlasohled - http://bit.ly/VidetZvukomestoHlasweb


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Hedvika

hed 200Třiašedesátiletá hrdinka Hedvika se pár měsíců po smrti svého manžela Vladimíra dozvídá tajemství, které její muž skrýval celý život nejen před ní, ale i před celou rodinou a přáteli. Po vyřízení dědictví přestává truchlit a její poklidný život se díky rad...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Alfa a omega: fenomenální zakončení série Zámek a klíč

zamek 200Nakladatelství Comics Centrum vydalo v dubnu hned dva díly Zámku a klíče, pětku Časohrátky a závěrečný svazek s poněkud zlověstným názvem Alfa a omega. Dočkáme se nervy drásající zakončení, kde nebude nouze o zvraty, napětí a nepředstavitelné šílenosti s klíči.

...

Z archivu...


Literatura

Vina – útlá kniha se silným obsahem

vina 200Kniha Vina německého právníka a spisovatele má na obálce větu „Odhalit pachatele bývá snazší než najít viníka.“, která je jejím velmi silným shrnutím.

 

...

Divadlo

Zábava aneb chi-chi, cha-cha, che-che

ypsilonka 200Začali jsme slovy dnes již jistě klasické pohádky. V té se snažili princeznu rozveselit učením smíchu. A smích, to má být přece zábava. A zábavu a její smysl si vzali na paškál v divadle Ypsilon prostřednictvím jednoaktového absurdního dram...

Film

Do kin přichází francouzské drama Pokoj zázraků

Pokoj zázrakůKoncem roku byste si neměli nechat ujít filmovou novinku s názvem Pokoj zázraků, která se na plátna českých kin dostane 28. prosince. Tento původem francouzský snímek, plný emocí a osudových momentů, vás pohltí svým vyprávěním o nezlomné síle mateřské lásky. Pokoj záz...