Jaké jsou Ženy zločinu?

Jaké jsou Ženy zločinu?

Tisk

Zeny zlocinu200Kniha Ženy zločinu má podtitul Smrtelně nebezpečné ženy a jejich krvavé stopy v historii a její autorkou je Lucie Bechynková.

 

 

 

Lucie Bechynková v úvodu vysvětluje, že se v knize snažila najít rovnováhu mezi temnou a světlou stránkou zločinu. Ukazuje tak jak příběhy žen, které spáchaly zločiny, tak ženy „bojující“ na druhé straně, tedy například dozorkyně, soudní znalkyně nebo kriminalistky. S nimi vede rozhovor a představuje tak čtenářům nejen zákoutí jejich práce.

Na stránkách knihy je tak představeno jen šest žen: poslední žena popravená ve Velké Británii Ruth Rllis, travička Anna Píčová, ďáblova dcera Sharon Carr, řezníkova žena Emilie Bučková, Františka Volejníková vraždící sekerou a Lorena Bobbit, u které není jasné, zda je obětí nebo agresorem. Jednotlivé příběhy jsou poměrně krátké, nejdou vůbec do hloubky a jde tak jen o letmé seznámení s danými ženami. V paměti mi nejvíce utkvěla Lorena Bobbit, tedy především její muž John a absurdita celého případu.

„Kriminalistická technička vzpomíná, že zatímco se hlídka vydala hledat penis, ona dostala echo, že žena odhodila nůž do koše na ulici u nehtového salonu. Protože byl den, kdy se vyvážely popelnice i koše, pokusila se popelářskou službu předběhnout. Naštěstí stihla na místo dorazit před popeláři a nůž najít.“ (str. 183)

Samotnou mě to překvapilo, ale mnohem více než informace o ženách zločinu mě zaujaly a bavily číst výše zmíněné rozhovory. Líbilo se mi, jak se Lucie Bechynková ptala, a hlavně jsem se díky této části knihy dozvěděla spoustu zajímavého a pro mě nového. Například jsem vůbec netušila, jaké jsou možnosti vězněných, co se týče setkání s rodinou a konkrétně, že je možné věznici na několik hodin opustit. Když jsem však pročítala ohlasy na tuto knihu, bylo to tak půl na půl – zatímco někomu rozhovory vadily a rušily ho při čtení, ostatním se líbily jako mně.

Ženy zločinu jsou poměrně krátkou knihou, kterou nejen milovníci true crime přelouskají během krátké chvíle. Já ji sice na jednu stranu hodnotím jako jednu z mnoha, ale přečetla jsem si ji se zájmem.

Lucie Bechynková je nejen moderátorka, ale také velká milovnice zločinu. V jeho pasivní podobě, samozřejmě. Aby mohla využít svoji vášeň, rozhodla se příběhy šířit dál a s kamarádkou Bárou založila podcast Opravdové zločiny. Její další cesta tak logicky vedla k napsání stejnojmenné knihy o zločinu. Sama s oblibou říká: „Zůstaňte na svobodě a naživu!“

Zeny zlocinu

Ženy zločinu
Autor: Lucie Bechynková
Žánr: non-fiction, edice Skutečné zločiny
Nakladatelství: CPRESS (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 200
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/86636638/zeny-zlocinu/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Přes překážky ke hvězdám

vojtech senkyr 200Vojtěch Šenkýř je začínajícím zpěvákem na české hudební scéně, který se dostal do povědomí diváků nejen díky známé hudební soutěži SuperStar. Vojtěch je velice usměvavý, charismatický a pohodový týp...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Bezlepkově a vegetariánsky z dostupných surovin

vyziva 200O bezlepkové dietě, vegetariánské a veganské stravě se v poslední době hodně mluví a píše. Specializované blogy, webové stránky, poradenství a samozřejmě kuchařky. Na český trh se dostávají překladové knihy, ale na pultech najdete i ty, které vzn...

Z archivu...


Literatura

„Svět opravdu potřebuje spoustu radosti“

Radost200Německé spisovatelce a novinářce Angele Köckritzové v nakladatelství Kazda vyšla kniha Radost s podtitulem O objevování lehkosti.

 

...

Divadlo

„Herec by měl mít intuici a potřebu něco sdělit“ říká Klára Cibulková

švandovo divadlo cibulkova (3)Krysy jsou všude! Tak by se dalo ve zkratce shrnout ústřední téma hry Krysař, v jehož ukázce, v rámci dne otevřených dveří ve Švandově divadle, ztvárnila roli krysího vymí...

Film

Kdo si přečte vysoce odborné filmové časopisy?

casop200Mnohé odborné časopisy, které si potrpí na přízvisko "vědecké", se honosí tím, že jsou recenzované. Nemyslí se tím, že by se na ně psaly recenze (jako je třeba tato), nýbrž že sama redakce si nechává recenzovat nabídnuté texty, aby se si tak nechala ...