Jaké jsou Ženy zločinu?

Jaké jsou Ženy zločinu?

Tisk

Zeny zlocinu200Kniha Ženy zločinu má podtitul Smrtelně nebezpečné ženy a jejich krvavé stopy v historii a její autorkou je Lucie Bechynková.

 

 

 

Lucie Bechynková v úvodu vysvětluje, že se v knize snažila najít rovnováhu mezi temnou a světlou stránkou zločinu. Ukazuje tak jak příběhy žen, které spáchaly zločiny, tak ženy „bojující“ na druhé straně, tedy například dozorkyně, soudní znalkyně nebo kriminalistky. S nimi vede rozhovor a představuje tak čtenářům nejen zákoutí jejich práce.

Na stránkách knihy je tak představeno jen šest žen: poslední žena popravená ve Velké Británii Ruth Rllis, travička Anna Píčová, ďáblova dcera Sharon Carr, řezníkova žena Emilie Bučková, Františka Volejníková vraždící sekerou a Lorena Bobbit, u které není jasné, zda je obětí nebo agresorem. Jednotlivé příběhy jsou poměrně krátké, nejdou vůbec do hloubky a jde tak jen o letmé seznámení s danými ženami. V paměti mi nejvíce utkvěla Lorena Bobbit, tedy především její muž John a absurdita celého případu.

„Kriminalistická technička vzpomíná, že zatímco se hlídka vydala hledat penis, ona dostala echo, že žena odhodila nůž do koše na ulici u nehtového salonu. Protože byl den, kdy se vyvážely popelnice i koše, pokusila se popelářskou službu předběhnout. Naštěstí stihla na místo dorazit před popeláři a nůž najít.“ (str. 183)

Samotnou mě to překvapilo, ale mnohem více než informace o ženách zločinu mě zaujaly a bavily číst výše zmíněné rozhovory. Líbilo se mi, jak se Lucie Bechynková ptala, a hlavně jsem se díky této části knihy dozvěděla spoustu zajímavého a pro mě nového. Například jsem vůbec netušila, jaké jsou možnosti vězněných, co se týče setkání s rodinou a konkrétně, že je možné věznici na několik hodin opustit. Když jsem však pročítala ohlasy na tuto knihu, bylo to tak půl na půl – zatímco někomu rozhovory vadily a rušily ho při čtení, ostatním se líbily jako mně.

Ženy zločinu jsou poměrně krátkou knihou, kterou nejen milovníci true crime přelouskají během krátké chvíle. Já ji sice na jednu stranu hodnotím jako jednu z mnoha, ale přečetla jsem si ji se zájmem.

Lucie Bechynková je nejen moderátorka, ale také velká milovnice zločinu. V jeho pasivní podobě, samozřejmě. Aby mohla využít svoji vášeň, rozhodla se příběhy šířit dál a s kamarádkou Bárou založila podcast Opravdové zločiny. Její další cesta tak logicky vedla k napsání stejnojmenné knihy o zločinu. Sama s oblibou říká: „Zůstaňte na svobodě a naživu!“

Zeny zlocinu

Ženy zločinu
Autor: Lucie Bechynková
Žánr: non-fiction, edice Skutečné zločiny
Nakladatelství: CPRESS (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 200
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/86636638/zeny-zlocinu/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Tapír

  • TAPÍR 4/2024
    Léto je tady a s ním i nové prosluněné číslo Tapíra! V tématech pro toto vydání se vydáme na prázdniny...
  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Zazpíváme na podporu léčby rakoviny, pomůžete?“ ptá se Hynek Tomm

Koncert200Hynka Tomma zná veřejnost jako romantického tenora s láskou k hudbě a zpěvu. Teď ale nosí v srdci bolest z odchodu milované maminky. Slávu utlumila ztráta, ale život musí jít dál. Hynek se rozhodl pomáhat lidem, kteří trpí nemocí, která mu sebrala ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Háčkované čtverce pro každého kreativce. Zkuste tvořit rukama, nebudete litovat

ctvercePNakladatelství Grada vydalo publikaci nazvanou Háčkované čtverce, autorkou je Sarah Callard. To, co kniha nabízí, není ani tak samotný text, jako spíše množství barevných fotografií znázorňujících skvělé tipy na háčkované čt...

Z archivu...


Literatura

My Little Pony: Příběh podle filmu

My little pony200Nakladatelství Egmont Publishing ve společnosti Albatros Media přináší zejména nejmenším čtenářkám nový příběh oblíbených animovaných postaviček televizního seriálu My Little Pony.

 

Divadlo

Komorní opera Hudební fakulty JAMU uvede komediální operu Albert Herring

herring 200V tuzemsku nejuváděnější operu britského skladatele Benjamina Brittena nastudovali studenti Hudební fakulty JAMU. Komorní opera brněnské umělecké akademie nabídne novou inscenaci díla Albert Herring ve dvou premiérách 20. a 21. listopadu v 19 ...

Film

Helsinská romance Karaoke blues vstupuje do českých kin

karaokeFinský režisér Aki Kaurismäki je ojedinělou postavou na poli světové kinematografie. Jeho filmy oplývající poetikou zaplivaných putyk, rozbitých půllitrů a dělnických čtvrtí dokázaly okouzlit diváky po celém světě. Se svým nejnovějším snímkem se však vydal žánrově pro něj n...