Vykládací karty Poselství draků ukazují hloubku archetypů

Vykládací karty Poselství draků ukazují hloubku archetypů

Tisk

bmid poselstvi-draku-aQD-502390 (2)Jste milovníci dračího tématu? Nebo nejste? Skoro na tom nezáleží, protože tyto dračí karty nás zavedou opravdu do hloubky archetypů draka. Vůbec jsem nevěděla, že jsou draci vodní, vzdušní, zemští nebo ohniví. Každý z nich pak představuje nejen v těchto kartách, ale i v různých zejména východních kulturách, nějakou symboliku. Archeptyp. Moudrost. Volání duše. Něco, co v nás probouzí myšlenky, které za jistých okolností mohou velmi dobře posloužit návodně.

Karty pro meditaci nebo přímé odpovědi

Jak kdy, některé karty jsou velmi návodné a v podstatě ihned trefí hřebíček na hlavičku…

„… možná tě příliš pohlcuje pocit přehnané zodpovědnosti…“

Nebo jsou více meditativní…

„… povolej k sobě energii draka Merlina, jeho energie ti pomůže vnímat…“

… přičemž v tu chvíli už z textu víte, co zhruba drak Merlin představuje, v tomto případě to je zvýšená pozornost a vnímavost k tomu, co se kolem vás děje, protože patrně se kolem děje něco návodného. Je nám ukazována cesta.

Krásné ilustrace a barevná příručka

Karty jsou nádherné. Ilustrátor Tiras Verey je úžasný autor fantasy obrázků a na těchto kartách a dračím tématu opravdu dostal velkou příležitost. Dodal obrazům švih, pohyb a ostrou energii, kterou je zajímavé porovnávat s tím, co se píše v knížečce. Vyhrál si s detaily; ocasy, křídly, různorodé, šupiny či až dojem srsti a výrazy ve tváři draků. Zářiví, ohniví a majestátní.

Příručka je barevná, což dodává celé karetní sadě opravdu krásnou důstojnost.

O autorech: Text napsala Caroline Mitchell, tlumočnice dračích poselství a průvodkyní, tarotovou mágyní, pracuje s reiki a posledních patnáct let se nejvíce věnuje zkoumání dračích energií.

Ilustrace karet vytvořil Tiras Verey, vystudovaný grafik a mísil v nich mnoho uměleckých metod a technik, od realistického portrétu tužkou po digitální fantasy umění.

bmid poselstvi-draku-aQD-502390

Autor: Caroline Mitchell

Illustrátor: Tiras Verey

Přeložila: Eva Samih

Vydalo nakladatelství Synergie, 2022, www.synergiepublishing.com

Hodnocení: 98 %


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Každá žena na hlavě nosí neviditelnou korunku, říká Miss Czech Republic Karolína Kopíncová

karolina kopincova6 (2)Když zahlédnete Miss Czech Republic 2020, Karolínu Kopíncovou, máte pocit, že vidíte spanilou princeznu. Tato nádherná tmavooká hnědovláska svým půvabem bere každému dech, a to bez nadsázky. J...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Jarní tip: vernisáž fotografií v bytě

dekor200I doma můžete žít kulturně. Stačí pěkná dekorace. Anna Sládková z Domašína u Vlašimi si umí poradit. Její výrobky jsou jednoduché, přičemž materiál vyjde lacino, jsou vkusné a mohou sloužit jako inspirace pro ostatní. O své know how se s námi podělila....

Z archivu...


Literatura

Povinná četba z Toronta

opustis li mne nezahynes skvorecky salivarova hvizdalaKnižní rozhovory Karla Hvížďaly se Zdenou Salivarovou a Josefem Škvoreckým nedávno vyšly pod názvem  Opustíš-li mne, nezahyneš

Divadlo

Svět je naruby – jsem sluha anebo pán? A není to vlastně fuk?

harlekyn je mrtvy perexNa jednom parkovišti jednoho nákupního centra se před očima diváků rozvíjí příběh commedie dell'arte… a známy darebák Harlekýn se pouští do souboje dobra se zlem.

...

Film

MILENCI Z OPAČNÝCH STRAN VÁLKY

spojenci200Robert Zemeckis má na svém kontě mnohem zdařilejší tituly (upozorním aspoň na Forresta Gumpa), nežli jsou nyní uvádění SPOJENCI. Snadno postřehneme, že v dramatické konstrukci povrchní, klišovitý příběh, sepsaný scenáristou Stevenem Knightem, nedo...