31. ročník Plavecké soutěž měst proběhne ve středu 5. října v 35 bazénech po celé ČR

31. ročník Plavecké soutěž měst proběhne ve středu 5. října v 35 bazénech po celé ČR

Tisk

plavec perex(TZ – 4. 10. 2022, Praha) Již zítra, 5. října 2022, rozčeří hladinu 35 bazénů naší republiky účastníci Plavecké soutěže měst. Do organizace této akce, kterou pořádá Česká asociace Sport pro všechny za podpory České unie sportu, projektu Tipsport – Sportuj s námi, se zapojily plavecké kluby, sportovní areály, aquaparky, školy i samotná města. Touto cestou společně propagujeme kondiční plavání jako snadno přístupnou a zdraví prospěšnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se může kdokoliv bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost.


Patronkou je již třetím rokem plavkyně Petra Weber, česká reprezentantka a rekordmanka, dvojnásobná mistryně Evropy 2012, účastnice OH 2012, mistryně Evropy Masters 2018 ve světovém rekordu a držitelka tří vítězných titulů z letošního evropského šampionátu Masters v Římě. Duchovním otcem soutěže je sportovní reportér pan Aleš Procházka.

weber chocova 4

Plavecká soutěž měst je pravidelně pořádána od roku 1992, letos se tedy jedná již o 31. ročník. Za dobu své existence se stala nedílnou součástí propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity. Oslovuje zájemce všeho věku - od předškoláků až po seniory. Účastníci dostávají možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů. Otestují si tak svoji aktuální formu, mohou porovnat své výkony s ostatními a zároveň se na chvíli promění v jednoho z reprezentantů svého města.

PLAV SOUTĚŽ MĚST 2022 banner

Soutěží se ve třech kategoriích, A – město do 20.000 obyvatel, B – město do 50.000 obyvatel a C – město nad 50.000 obyvatel. Letos se přihlásila tato města: Hořice, Rumburk, Kravaře, Beroun, Volary, Uherský Brod, Lovosice, Jilemnice Náchod, Hlinsko, Nové Město na Moravě, Litovel, Rychnov nad Kněžnou, Litomyšl, Neratovice, Česká Ves, Skuteč, Kuřim, Orlová, Kutná Hora, Teplice, Bohumín, Chrudim, Kopřivnice, Česká Lípa, Vsetín, Hodonín, Pardubice, Hradec Králové, Liberec, Frýdek Místek (2 bazény), Most a Praha (PS Podolí).

Kdokoliv tedy přijde ve středu 5. října 2022 do přihlášených bazénů, může se připojit a podpořit tak své město získanými body. Řada provozovatelů navíc poskytuje v tento den účastníkům akce zvýhodněné vstupné či jiné bonusy, pro samotné plavce jsou připraveny drobné odměny.

Akci pořádá Česká asociace Sport pro všechny za podpory České unie sportu (ČUS), projektu Tipsport – Sportuj s námi.

psm

Česká asociace Sport pro všechny (ČASPV) je nezisková organizace, která prostřednictvím své činnosti plošně propaguje prospěšnost organizovaných pohybových aktivit – sportu pro všechny.

V průběhu Plavecké soutěže měst a dalších akcí se snažíme o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí a šíříme myšlenku prospěšnosti třídění a recyklace. Konkrétně s projektem Sport pro všechny a životní prostředí (SforAE), který je zaměřen na osvětu týkající se možnosti separace hliníkových nápojových obalů a jejich dalšího využití. Tento projekt je spolufinancován programem Erasmus+ Sport. Více na www.caspv.cz


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Alžběta Bartošová – Mladá talentovaná Slovenka, která si užívá Prahu.

bart200Herečka Alžběta Bartošová nyní hraje v divadle Kalich v představení Horečka sobotní noci a nově od září v Atlantidě.

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

ČESKÉ KORUNOVAČNÍ KLENOTY V ÚSTECKÉM MUZEU

korunovacni klenoty2 perexKorunovace, to byl vždy zážitek na celý život jak pro korunované hlavy, tak i pro prostý lid. Jednak korunovace nebyla každý den a tak se hovořilo se o ni dlouho předem a ještě déle po jejím ukončení. Pro tuto jedi...


Literatura

Asterix 38: Vercingetorixova dcera

asterix vercingetorixova dcera 200V říjnu vydalo nakladatelství Egmont již 38. díl ze série Asterixova dobrodružství, pojmenovaný Vercingetorixova dcera. Tradičně se můžete těšit na vtipné dialogy, situační humor i příjemně laděnou...

Divadlo

Líza Ďulínková se vrací na jeviště MdB – a opět to bude betálný!

my fair lady 200„Lady ze Zelňáku bude hitem“, „Mošův tah s My Fair Lady se zdařil na výbornou“ nebo „Stanislav Moša se už zařadil mezi naše přední muzikálové režiséry a v Lady to opět stvrzuje přesnou mírou nadhledu i dokonalým vedením herců k bezešvému p...

Film

Brzobohatý, Ruml a Tobrman jako tuláci ve swingové pohádce Adély Zejfartové a jejího orchestru Sunny Swing

swingova pohadka 200Během letošního adventu spatří světlo světa nová česká pohádka. Nebude to však klasická tele-vizní pohádka, ale swingová pohádka. V hlavních rolích krátkého hudebního filmu k písni Jen se s písničkou smát uvidíte zpěvačku a h...