Knihovrátek. Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

Knihovrátek. Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

knihovratek perexPolice s knihami se najdou asi v každé domácnosti. Nacházejí se na nich většinou tituly, které jsou pro jejich majitele srdcovkou a rádi se k nim vracejí, ale i takové, které byly přečteny pouze jednou a už se k nim nikdy nikdo nevrátil. Těchto knížek, které stojí nedotčeně na polici, je ale často velká škoda. Pravděpodobně vás to dosud nenapadlo, ale i vy možná máte doma takové, na které už někde čeká spousta zájemců. Takové knížky můžete nabídnout do KNIHOVRÁTKU [7] od Martinus.cz a kromě příjemného pocitu z jejich dalšího využití získáte také radost z nových knížek, které si za ně můžete vybrat zcela podle vašeho vkusu. 

SEZNAM NEJŽÁDANĚJŠÍCH VYPRODANÝCH KNIH V ČESKÉ REPUBLICE VÁS ZARUČENĚ PŘEKVAPÍ

V knihkupectví Martinus.cz zkoumali data vyhledávání v rámci svého e-shopu. Mezi deset titulů, o které má zájem nejvíce zákazníků, ale jsou bohužel vyprodané, se dostaly knihy, do kterých byste to možná ani neřekli.

Martinus.cz má řešení na to, jak vyměnit knížky, které již máte přečtené, za zbrusu nové příběhy. Je jím služba KNIHOVRÁTEK. Přečtené knížky můžete jednoduše vyměnit za POUKÁZKU NA NÁKUP V KNIHKUPECTVÍ MARTINUS.CZ. Nejenže potěšíte knihomoly, kteří je úpěnlivě shánějí, ale získáte i prostor a prostředky na knížky nové.

knihovratek

Mezi nejvyhledávanější nedostupné knihy patří New York Times bestseller NÁMI TO KONČÍ OD COLLEEN HOOVER. „_Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás_," popisuje své čtenářské zážitky Lenka. „_Děj ubíhal velmi rychle, a ne jednou jsem měla v očích slzy. Postavy mě překvapovaly ale to, co mi vyrazilo dech byla jejich síla. Doporučuji opravdu každému." _Tento poněkud dobrodružný titul si zamilují všichni příznivci bezmezné romantiky a příběhů o lásce, která až hory přenáší.

TO NEJLEPŠÍ Z BELETRIE

Ať už vás zajímá moderní literatura či jste spíš na nestárnoucí klasiku, v tomto seznamu najdete vše. PAN KAPLAN MÁ STÁLE TŘÍDU RÁD OD SPISOVATELE LEA ROSTENA je jednou z nejoblíbenějších knih 20. století, a to především díky nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám.

Napínavá PAVUČINA SNŮ od STEPHENA KINGA se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih již 20 let od doby jejího vydání. Další knihou je titul KOCOUR BOB OD JAMESE BOWENA, která čtenářům přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem, díky kterému se autor dostane ze závislosti na drogách.

Poslední beletrií na tomto seznamu je pak ATLAS MRAKŮ OD DAVIDA MITCHELLA, který vás vtáhne do mimořádného sci-fi příběhu o nebezpečí lidské touhy po moci i jejích možných důsledcích.

CO NA PRÁZDNINOVÉ ČTENÍ PRO MALÉ RATOLESTI?

Na seznamu nejžádanějších děl jsou i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od držitelky Printz Award E. LOCKHART s názvem OSTROV LHÁŘŮ. „_Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow," _takto hodnotí knihu čtenářka Adéla.

Nechybí tu ani klasika RYCHLÉ ŠÍPY od legendárního spisovatele, JAROSLAVA FOGLARA. Přečtěte si historky statečných chlapců, kteří nemají nikdy dlouhou chvíli a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou poutavě psané, pěkně nakreslené a jsou plné pozitivních a morálních příkladů, ale i humoru.

A seznam dětské literatury uzavírá oblíbená fantasy pohádka KORALINA od spisovatele NEILA GAIMANA. V hlavní roli je neohrožená Koralina, která se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum zcela odlišného světa, kde psi nejí nic jiného, než čokoládu a kočky umí mluvit. Co se v mládí naučíš...

Na seznamu nesmí chybět ani jeden z titulů odborně-naučné literatury, kterým je TEORIE A PRAXE FIREMNÍCH FINANCÍ OD R. A. BREALEYHO, S. C. MYERSE A F. ALLENA. Autoři na základě svých zkušeností vysvětlují, jak manažeři používají finanční teorii k řešení praktických problémů a proč firmy a jejich management jednají tak, jak jednají.

PRO MILOVNÍKY KAPELY QUEEN

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie FREDDIE MERCURY OD PETERA FREESTONA A DAVIDA EVANSE. Tento titul popisuje zdrcující příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd. Tato krásná kniha, která vám poodhalí Freddieho život, je skvělou volbou pro všechny milovníky skupiny Queen.

Podívejte se tedy po svých policích a zvažte, zda tam neleží nějaké knížky, které by našly své využití v jiných domácnostech. Celý postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na webu Martinus.cz v sekci Knihovrátek.


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda

Tapír

  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Dana Kalinová: Dobrá duše pražského veletrhu Svět knihy

svet knihyO rozhovor jsme požádali paní Danu Kalinovou, dámu, která je už dlouhých devatenáct let duší pražského veletrhu Svět knihy. S ředitelkou této úspěšné akce jsme si povídali právě o zmiňovaném svátku všech českých ...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Navštivte rodný domek Josefa Jungmanna

exkurze  pamatnik Josefa Jungmana Hudlice 9.6.2017 001Patří mezi naše osobnosti, i když od jeho smrti uplynulo 170 let. Narodil se 16. 7. 1773 a zemřel ve věku 74 let (17. 11. 184...

Z archivu...


Literatura

MYSL JE MOCNÝ LÉKAŘ

mysllekar perexExistuje vědecký důkaz o tom, že se člověk může uzdravit sám? Známe rčení „ve zdravém těle, zdraví duch“ ale indicko americký filozof Sri Chinmoy říká „ veselá mysl vždy byla dokonalým průvodcem zdravého těla“. A o rozkolu mezi myslí, těl...

Divadlo

Zlínské divadlo přináší další komedii od Francise Vebera

draha legrace 200Francis Veber je proslulý francouzský scenárista, producent, režisér, filmař a divadelník známý například díky filmu Drž hubu! nebo filmu a divadelní hře Blbec k večeři. Zřejmě právě díky jejímu úspěchu se v Městském divadle pustili do...

Film

Také k nám pronikla kultura Made in Japan

janponsko perexJaponsko přitahuje svou exotičností, odlišným či spíše možná paralelním vnímáním snad všeho, nač si vzpomeneme - a jeho kultura fascinuje svou někdy obtížně uchopitelnou svébytností. Evropský či americký uživatel není konfrontován jen s li...