Knihovrátek. Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

Knihovrátek. Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

Tisk

knihovratek perexPolice s knihami se najdou asi v každé domácnosti. Nacházejí se na nich většinou tituly, které jsou pro jejich majitele srdcovkou a rádi se k nim vracejí, ale i takové, které byly přečteny pouze jednou a už se k nim nikdy nikdo nevrátil. Těchto knížek, které stojí nedotčeně na polici, je ale často velká škoda. Pravděpodobně vás to dosud nenapadlo, ale i vy možná máte doma takové, na které už někde čeká spousta zájemců. Takové knížky můžete nabídnout do KNIHOVRÁTKU [7] od Martinus.cz a kromě příjemného pocitu z jejich dalšího využití získáte také radost z nových knížek, které si za ně můžete vybrat zcela podle vašeho vkusu. 

SEZNAM NEJŽÁDANĚJŠÍCH VYPRODANÝCH KNIH V ČESKÉ REPUBLICE VÁS ZARUČENĚ PŘEKVAPÍ

V knihkupectví Martinus.cz zkoumali data vyhledávání v rámci svého e-shopu. Mezi deset titulů, o které má zájem nejvíce zákazníků, ale jsou bohužel vyprodané, se dostaly knihy, do kterých byste to možná ani neřekli.

Martinus.cz má řešení na to, jak vyměnit knížky, které již máte přečtené, za zbrusu nové příběhy. Je jím služba KNIHOVRÁTEK. Přečtené knížky můžete jednoduše vyměnit za POUKÁZKU NA NÁKUP V KNIHKUPECTVÍ MARTINUS.CZ. Nejenže potěšíte knihomoly, kteří je úpěnlivě shánějí, ale získáte i prostor a prostředky na knížky nové.

knihovratek

Mezi nejvyhledávanější nedostupné knihy patří New York Times bestseller NÁMI TO KONČÍ OD COLLEEN HOOVER. „_Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás_," popisuje své čtenářské zážitky Lenka. „_Děj ubíhal velmi rychle, a ne jednou jsem měla v očích slzy. Postavy mě překvapovaly ale to, co mi vyrazilo dech byla jejich síla. Doporučuji opravdu každému." _Tento poněkud dobrodružný titul si zamilují všichni příznivci bezmezné romantiky a příběhů o lásce, která až hory přenáší.

TO NEJLEPŠÍ Z BELETRIE

Ať už vás zajímá moderní literatura či jste spíš na nestárnoucí klasiku, v tomto seznamu najdete vše. PAN KAPLAN MÁ STÁLE TŘÍDU RÁD OD SPISOVATELE LEA ROSTENA je jednou z nejoblíbenějších knih 20. století, a to především díky nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám.

Napínavá PAVUČINA SNŮ od STEPHENA KINGA se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih již 20 let od doby jejího vydání. Další knihou je titul KOCOUR BOB OD JAMESE BOWENA, která čtenářům přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem, díky kterému se autor dostane ze závislosti na drogách.

Poslední beletrií na tomto seznamu je pak ATLAS MRAKŮ OD DAVIDA MITCHELLA, který vás vtáhne do mimořádného sci-fi příběhu o nebezpečí lidské touhy po moci i jejích možných důsledcích.

CO NA PRÁZDNINOVÉ ČTENÍ PRO MALÉ RATOLESTI?

Na seznamu nejžádanějších děl jsou i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od držitelky Printz Award E. LOCKHART s názvem OSTROV LHÁŘŮ. „_Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow," _takto hodnotí knihu čtenářka Adéla.

Nechybí tu ani klasika RYCHLÉ ŠÍPY od legendárního spisovatele, JAROSLAVA FOGLARA. Přečtěte si historky statečných chlapců, kteří nemají nikdy dlouhou chvíli a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou poutavě psané, pěkně nakreslené a jsou plné pozitivních a morálních příkladů, ale i humoru.

A seznam dětské literatury uzavírá oblíbená fantasy pohádka KORALINA od spisovatele NEILA GAIMANA. V hlavní roli je neohrožená Koralina, která se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum zcela odlišného světa, kde psi nejí nic jiného, než čokoládu a kočky umí mluvit. Co se v mládí naučíš...

Na seznamu nesmí chybět ani jeden z titulů odborně-naučné literatury, kterým je TEORIE A PRAXE FIREMNÍCH FINANCÍ OD R. A. BREALEYHO, S. C. MYERSE A F. ALLENA. Autoři na základě svých zkušeností vysvětlují, jak manažeři používají finanční teorii k řešení praktických problémů a proč firmy a jejich management jednají tak, jak jednají.

PRO MILOVNÍKY KAPELY QUEEN

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie FREDDIE MERCURY OD PETERA FREESTONA A DAVIDA EVANSE. Tento titul popisuje zdrcující příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd. Tato krásná kniha, která vám poodhalí Freddieho život, je skvělou volbou pro všechny milovníky skupiny Queen.

Podívejte se tedy po svých policích a zvažte, zda tam neleží nějaké knížky, které by našly své využití v jiných domácnostech. Celý postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na webu Martinus.cz v sekci Knihovrátek.


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Yael: „S Tinou sa mi spolupracovalo výborne. Je proste frajerka“

jael 200Slovenský rapper YAEL s exotickými kořeny vydává svoje první EP s názvem BAY B. Co nám o něm prozradil a jaké má další plány?

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Objeven nový ptačí druh. Díky českému ornitologovi

kejvaci perexCesty vědeckého poznání se někdy ubírají křivolakými cestičkami. Přesně tak k nám doputoval následující popis i vyobrazení dosud neznámého druhu ptáka, Kejváka atlantského, zřejmě z pozůstalosti (?) dosud neznámého českého ornitologa. 

...

Z archivu...


Literatura

RECENZE: Harry Potter a Prokleté dítě

harry potter200Již několik měsíců fanoušci Harryho Pottera netrpělivě očekávali další díl ze série knih o chlapci, který zůstal naživu. Já k nim samozřejmě patřila také, a jaké jsou moje dojmy?
...

Divadlo

Cirkus Cirkör, Cahin Caha a Cirk La Putyka připravují pro Letní Letnou společný projekt Lacrimae

Unikátní představení, které se jindy a jinde nebude již opakovat, připravují pouze pro letošní Letní Letnou tři přední evropské soubory z oblasti nového cirkusu – Cahin Caha z Francie, Cirkus Cirkör ze Švédska a <...

Film

Můj týden s Marilyn: na chvíli se dotknout hvězdy
ImageJedna z největších hollywoodských ikon všech dob Marilyn Monroe právě prožívá vrchol své slávy, když poprvé vstupuje na britskou půdu, aby zde natočila film Princ a tanečnice. Jeho režisérem i hlavním představitele...