Medicinské karty: Je vám blízké téma symboliky zvířat?

Medicinské karty: Je vám blízké téma symboliky zvířat?

Tisk

medicinske-karty

Pokud je vám blízké téma symboliky zvířat, pak budete spokojeni s Medicinskými kartami, se kterými se ponoříte do světa zvířecího smýšlení, cítění a vnímání. Do symboliky, kterou nese každé zvíře. Symboliky, kterou se zabývají snad všechny starobylé přírodní národy.

Ze síly zvířat se můžeme učit, odtud pochází i tzv. „totemové zvíře“ či jinak řečeno „silové zvíře“, jednoduše řečeno podpora, kterou každý máme a dostáváme ve chvíli, kdy o to požádáme. A nemusí to být jen zvíře, které máme rádi. Šamané říkali, že je to takové zvíře, které za vámi přichází ve snu, nebo jen tak, napadne vás… a v tu chvíli pro vás má nějaké sdělení.

Pustit k sobě Medicinské karty znamená ponořit se do klidu a hluboké moudrosti, která je hlubší než to, co se dá běžně z jakýchkoliv jiných karet vyčíst. Proto to nejsou dle mého názoru karty vhodné na úplně obyčejné výklady, ale pro chvíle, kdy potřebujete s nutností a vděčností zároveň získat informace ze svého nitra, od své duše, od svého osudu...

Ta chvíle, kdy k sobě člověk povolává silové zvíře, aby mu poradilo, jak dál…je pro každého z nás nesmírně důležitá. 

Které zvíře je to vaše?

Zajímavým způsobem výkladu je hloubání nad zvířetem v knížce, které máte rádi. I k síle tohoto zvířete tíhneme. Všímat si pak můžeme i zvířat, která nás nově zaujímají v běžném životě, která potkáváme na svých cestách životem nebo třeba v televizi. Vypadá to, že to není náhoda.

Noříme se tak hravým způsobem do hloubky své duše a zkoumáme, jak na nás zvířecí energie působí.

Pro někoho je hlubokým fascinujícím jevem.

Jiného nechává zvířecí symbolika chladným.

Já chápu obě strany, protože tyto stavy se mi střídají. Jsou chvíle, kdy ráda ke zvířatům přijdu. Ale většinu času využívám výklady jiné. A proto jsem zastáncem toho, že Medicinské karty jsou tu jen pro vzácné chvíle.

To si vás pak zavolají…

medicinske-karty

O Medicinských kartách: Jamie Sams, David Carson, ilustrace Angela Verneke: Umožní nám poznat starou magickou sílu zvířat a pomoci nalézt rovnováhu na naší životní cestě. Zdroj uzdravení a síly a pochopení složitých životních situací.

Vydalo nakladatelství Synergie, 2021, www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

O výstavách v Asii i exotickém jídle s Tomášem Řízkem

rizek deti perexVýtvarník Tomáš Řízek se vloni na podzim téměř odstěhoval do Asie. Vystavoval tam své obrazy a ilustrace, podnikl několik výtvarných dílen a přenášek. Tak jsme se ho zeptali, jak jeho asijské putování dopadlo. 

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Hrad Zvířetice bude centrem multikulturního dění

altVe dnech 22. - 24. června 2012 se rozvíří prach kolem zvířetické věže v tanečním rytmu. Po dva dny bude zřícenina hradu Zvířetice u Bakova nad Jizerou hostit hudebně divadelní a vizuální festival Zvířetice open air festival 2012


Literatura

Femme fatale C. G. Junga: Sabina Spielreinová
ImageS krásnou, charismatickou a nadprůměrně inteligentní ruskou Židovkou s masochistickými sklony Sabinou Spielreinovou (1885 – 1942) se život nikdy příliš nemazlil. Její nelehký osud popisuje beletristicky, velmi živě...

Divadlo

Na jeviště Městského divadla s ladnou grácií šelmy vtrhl Tracyho tygr

200divV sobotu 9. listopadu 2013 se v komorním prostředí Studia Z ve zlínském Městském divadle uskutečnila již čtvrtá premiéra této divadelní sezóny. Dlouho dopředu vyprodaný sál se zatajeným dechem sledoval peripetie Thomase Tracyho a jeho tygra. Tato dvojka...

Film

Zlodějka knih, The Book Thief, by Brian Percival s oslnivou Sophie Nélisse v hlavní roli

zlodejka perexOslnivá Sophie Nélisse v hlavní roli Liesel Memingerové, dívky, která neměla to štěstí, aby prožila plnohodnotné dětství. Tehdy její rodině udělala čáru přes rozpočet druhá světová válka a holocaust. Při pohledu na úvod filmu si člověk chtě n...