Jak se dělá ZOO podle Petra Fejka, 350 stran poutavého čtení

Jak se dělá ZOO podle Petra Fejka, 350 stran poutavého čtení

Tisk

jak-se-dela-zoo 1Bývalý dlouholetý ředitel ZOO Praha Petr Fejk napsal knihu o svých zážitcích a zkušenostech v čele této populární instituce. Kniha je jiná, než běžná produkce tohoto žánru. Nejde v ní jen o veselé historky se zvířaty. Je to přímý, nezkreslený pohled do útrob zoo a boje za její kvalitu, včetně odvrácených stránek provozu a chovu zvířat v zajetí.

Petr Fejk byl ředitelem ZOO Praha v letech 1997 – 2009 a za jeho působení se stará, šedivá zoologická zahrada vyloupla do krásy. Ve své knize píše o těžkých začátcích, o zachraňování zvířat při povodni roku 2002 a o velkém úsilí mnoha lidí vybudovat novou zahradu. 

jak-se-dela-zoo 8 9 2001 - Otevírání nových pavilonů Goril a Žiraf 15

8. 9. 2001 - Otevírání nových pavilonů goril a žiraf

Koho zajímá příběh muže, který změnil pražskou ZOO k nepoznání a navzdory povodni ji dovedl mezi nejlepší zoologické zahrady světa, přečte knihu Jak se dělá ZOO jedním dechem.

jak-se-dela-zoo černá-

Kniha, kterou vydal autor vlastním nákladem, není k dostání v běžné knižní distribuci, ale pouze na e-shopu www.petrfejk.cz. 350 stran poutavého čtení má pevnou vazbu a obsahuje ilustrace špičkového výtvarníka Tomáše Hřivnáče.

jak-se-dela-zoo petr-fejk-2

www.petrfejk.cz/jak-se-dela-zoo-kniha 

Zdroj foto: archiv P. Fejka (Petr Fejk se slonem (c) David Port MAFRA)


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Lukáš Kovanda: „Ekonomie? Především věda o lidech a jejich rozhodování!“

Kovanda foto200Popularizátoři ekonomie a světa financí úspěšně bourají mýtus, že tato oblast je nuda a „suchařina“. K oblíbeným autorům patří Lukáš Kovanda. Jeho stravitelné a svižné texty se dobře čtou v kavárnách nebo při cestování ve...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

31. ročník Plavecké soutěž měst proběhne ve středu 5. října v 35 bazénech po celé ČR

plavec perex(TZ – 4. 10. 2022, Praha) Již zítra, 5. října 2022, rozčeří hladinu 35 bazénů naší republiky účastníci Plavecké soutěže měst. Do organizace této akce, kterou pořádá Česká asociace Sport pro všechny za podpory České unie sportu, projektu Tipsport –...


Literatura

Obecné dějiny ničení knih

obecne dejiny niceni knih 200Nejsem zdaleka první, kdo se vyjadřuje ke knize Fernanda Báeze Obecné dějiny ničení knih. Přečetla jsem si ji s velkým zájmem. Knihy čtu velmi ráda a ztrátu kterékoliv ze svých oblíbených (vě...

Divadlo

Dušek se vrací na místo činu - Lávka Open Air Chocerady bude 21. – 27. června

lavka open air 200Již podruhé si budou moci vychutnat návštěvníci legendární divadelní představení Jaroslava Duška Čtyři dohody, Pátá dohoda a Vizita v rámci Lávka Open Air Chocerady. Vstupenky k dostání v síti Ticketportal.

...

Film

Petr Jákl povyprávěl, jak bylo na festivalu v Karlových Varech

Kopie souboru Petr Ja╠ükl 1 (2)Producent a režisér velkofilmu Jan Žižka Petr Jákl dorazil do Karlových Varů na filmový festival s tajným plánem, který mu vyšel. Nakonec se přeci jen odchýlil od původní varianty, protože občas neumí...