Český Poetizer spouští globální digitální, ekologické nakladatelství

Český Poetizer spouští globální digitální, ekologické nakladatelství

poetizer 200Původem česká sociální síť Poetizer nabídne svým členům možnost vydat vlastní básně jako knihu nebo například na mikině. Jako první budou moci digitální, ekologické nakladatelství využít na americkém trhu. Knihy i zboží mohou nechat vyrobit pro sebe, díky napojení na sociální síť Poetizer a nově spuštěnému e-shopu je ale mohou přes Poetizer i prodávat. S propagací nakladatelství pomůže oficiální ambasador platformy básník Atticus, jeden z nejprodávanějších mladých básníků na světě.

„Na světě je stále více těch, kteří se chtějí živit psaním, ale mají to velmi těžké. Tradiční nakladatelství vydávají jen malý zlomek autorů, mají značně elitářský přístup. A i těm, kterým se poštěstí, je poskytnuta minimální propagace a jen procento z prodaných knih. Když jdou cestou vlastního nákladu, jsou na vše sami a mají i malou šanci na úspěch. Cílem digitální platformy Poetizer je umožnit publikaci úplně všem, a odvětví tak demokratizovat, stejně tak jako odstraňovat všechny bariéry, které básníkům stojí v cestě k vyššímu výdělku a celosvětovému úspěchu,“ říká Lukáš Sedláček, zakladatel a CEO startupu Poetizer.

Současně s digitálním nakladatelstvím spouští Poetizer také vlastní e-shop (shop.poetizer.com), obojí bude integrováno v rámci stávající sociální sítě pro poezii. Sbírky a zboží tak budou cíleně propagovány pomocí umělé inteligence jak v rámci e-shopu, tak sociální sítě.

Poetizer2

Základem všeho je udržitelnost

Výhodou nakladatelství Poetizer je i tisk přímo na přání. Veškeré knihy a produkty jsou zadány k výrobě až v okamžiku objednání, aby produkce knih a zboží nikdy neskončila na skladě nebo na skládce. Následně jsou vyrobeny a přepraveny co nejblíže místu doručení, aby se minimalizovala uhlíková stopa, doplňuje Lukáš Sedláček. „Naší ambicí je jít příkladem v ekologizaci nakladatelství. Důraz na udržitelnost je základem všeho, co děláme.”

poetizer 1

Trh USA se 40 miliony milovníků poezie

Trh v USA přišel na řadu jako první, je tu 40 milionů zájemců o poezii. „Naše digitální platforma je škálovatelná a můžeme snadno a rychle expandovat do jakékoliv země. Nejdříve se chceme soustředit na americký trh, kde máme již etablovanou komunitu. Je to zároveň největší trh z pohledu objemu prodaných knih,” uvádí Lukáš Sedláček.

Během pandemie se knihy staly největším skokanem v prodejích na americkém trhu, prodává se jich o neuvěřitelných 777 % více. Spolu s tím stále větší počet autorů raději zvolí cestu vlastního nákladu. Již v roce 2017 překročil počet knih vydávaných touto cestou počet knih vydaných přes tradiční nakladatelství. Vlastní náklad je zároveň globálně nejdynamičtěji rostoucí oblast s meziročním růstem 17 % v průmyslu, jehož hodnota je více než 130 miliard dolarů ročně.

Další trhy budou následovat v příštím roce. Přesto zůstává česká stopa. Při tvorbě sbírek si budou moci Američané vložit ilustrace od předních českých ilustrátorů.

Poetizer3

S propagací vydavatelství na básníky pomůže oficiální ambasador Poetizeru původem kanadský básník Atticus, jeden z nejpopulárnějších a nejprodávanějších mladých básníků na světě, jehož básnické sbírky již vyšly také v České republice. V rámci spolupráce s ním bude Atticus dále zveřejňovat exkluzivně na Poetizeru dosud nezveřejněné básně, vést básnické semináře a pořádat soutěže. Atticus zveřejňuje své básně na platformě pod názvem „Atticus Poetry“ a díky nově uvedené funkci chatu je s ním možné i konverzovat.

Poetizer je český technologický start-up, který nabízí autorům digitální platformu pro psaní, budování vztahů s čtenáři a publikování s využitím dat a s minimalizací dopadů na životní prostředí. Cílem Poetizeru je inovovat a demokratizovat knižní průmysl. Platforma má již více než 220 tisíc uživatelů ve 120 zemích světa, kteří na platformě publikují a sdílejí své originální básně. Dostupná je jako mobilní aplikace ke stažení zdarma pro Android a Apple, stejně jako přes webové rozhraní www.poetizer.com Poetizer založil a řídí Lukáš Sedláček, absolvent univerzity v Cambridge, který založil dříve v roce 2010 vzdělávací firmu ELAI (European Leadership & Academic Institute) a v roce 2015 Týden inovací ČR.Více informací:

https://www.facebook.com/poetizer/

https://www.poetizer.com/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Galerie anglických klobouků vznikla díky recesi

galerie anglickych klobouku nove hradyV areálu rokokového zámku Nové Hrady nedaleko Litomyšle je od letošního června pro návštěvníky v budově oranžerie otevřena unikátní Galerie anglických klobouků

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Jedinečný svět psích emocí: Pes je láska

psi emocePatříte-li mezi milovníky psů, určitě by ve vaší knihovničce neměla chybět kniha uznávaného odborníka na chování psů s názvem Jedinečný svět psích emocí, kterou vydalo nakladatelství Euromedia Group. Autor knihy, behaviorista Clive Wynne, se zabývá především vztahem psa a člověka a ...


Literatura

Žít americký sen je jiné než o něm snít

moje bejby amerika 200V nakladatelství Mladá fronta vyšla další kniha novinářky Jany LeBlanc a tentokrát se nejednalo o zápisník jako v minulých případech, ale o velmi osobní a zajímavý počin s názvem Moje bejby Amerika.

Divadlo

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti získalo další dvě nominace na prestižní cenu

Cena Ravenhilla 200Po nominacích na Ceny divadelní kritiky, ceny Divadelních novin a poté, co se Slovácké divadlo umístilo v desítce nejlepších českých divadel, se v Uherském Hradišti radují zase. Od čtvrtku 8. dubna se slováčtí divadelníci chlubí i ...

Film

Všichni to vědí!

vsichni-to-vedi perex
Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Moc se jí tam ale nechce. Ona a ostatní hosté mají mezi sebou hned několik nevyřízených záležitostí a svatba není zrovna ideální příležitostí na vyrovnávání...