Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení

Záchvaty hokejového šílenství 2: Pavelcův kotník a švýcarské zjevení

hokej Pavelec brankar 200Vypadá to, že scénář probíhajícího světového šampionátu v ledním hokeji sepsal někdo jako Stieg Larsson nebo Olle Lönnaeus. Na turnaji, který se hraje ve Švédsku a Finsku, je něco jinak, než se čekalo. Jestli za to může zprvu záhadné zranění českého brankáře Ondřeje Pavelce nebo kouzelníci v šatně švýcarského národního mužstva, to se ukáže během několika dalších dnů.

Český fanoušek, který si myslel, že první polovina turnaje bude snadnou rozcvičkou před zápasy, v nichž půjde do tuhého, se nestačí divit. „Naši“ totiž v prvních třech zápasech odešli z ledu dvakrát poraženi. Po povinném vítězství nad Běloruskem (2:0), přišla prohra s domácími Švédy (1:2) a poté se Švýcarskem (2:5). Kdo z nás to čekal?

Ani v jednom z těchto utkání nemohl chytat brankář Ondřej Pavelec, předpokládaná opora a budoucí hrdina celého mistrovství. Nejdřív se spekulovalo o jeho zranění, až se objevila informace, že za všechno může kotník. Možná je to nesportovní, ale nabízí se možnost svalit všechnu vinu na tuto část brankářova těla. Jen si představte titulek na prvních stranách nejčtenějších deníků: „Čechy vyřadil Pavelcův kotník!“. Ne, ne, ne… Snad nebude tak zle. Pavelec je prý v pořádku a ve čtvrtém zápolení nastoupí. Nic nekončí, jede se dál.

Nezbývá, než zapomenout na pobyt v přírodě a jiné radovánky, k nimž chvílemi vyzývá počasí, a rychle mobilizovat pozornost. Každé další utkání, k němuž nastoupí český národní tým, je totiž veledůležité. Jen vítězství a zase vítězství udržuje naději na postup do čtvrtfinále, z něhož vede cesta k cenným kovům.

hokej Pavelec brankar

Teď ve čtvrtek (9.5.) se Češi postaví proti Dánům a o den později (10.5.) si mohou spravit chuť v utkání se Slovinskem. V neděli je na programu sváteční zápas s Kanadou a na závěr bojů ve skupině si to český tým rozdá s Nory (14.5.). Hrací systém turnaje je jasný: nutno skončit nejhůře na čtvrtém místě, které zaručuje postup.

Šok sportovním prognostikům způsobili Švýcaři. Tým většinově poskládaný z hráčů švýcarské ligy, tedy bez hvězd ze zámořské NHL a ruské KHL, šlape jako pověstné hodinky. Tohle zázračné mužstvo si postupně poradilo se Švédskem (3:2), Kanadou (3:2 na nájezdy) a - jak už bylo zmíněno – také s Českem (5:2). Rozpolcený fanoušek sice Švýcarům drží palce pro další vítězství, ale zároveň si přeje, aby třeba klopýtli v zápasech s papírově slabšími soupeři (Norsko, Bělorusko…).

No, já bych doporučoval neklopýtat a dotáhnout to k vítězství ve skupině. Vede mě k tomu jednoduchá představa: český tým nakonec skončí ve skupině čtvrtý a se Švýcarskem se potká ve čtvrtfinále. A právě v tomto utkání si helvetští borci vyberou špatný den… Je tedy dobré (zatím) fandit také Švýcarům a doufat v další zázraky.

Jestli se tak stane, to si za pár dní řekneme někde v restauraci nebo na náměstí před velkoplošnou obrazovkou. Tedy – pokud tam taky přijdete.

Co jsme o hokejovém MS 2013 psali těsně před jeho zahájením? Přečtěte si ZDE!

Zdroj zveřejněné fotografie: www.facebook.com/OndrejPavelec


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Tapír

  • Jsme na internetu
    Rok 2021 je pro Tapíra zlomový. Tištěný svět už nám nestačí. Abychom s vámi mohli být častěji, založili jsme pro...
  • Tapír 1/2021
    Od 7. ledna vychází nové číslo Tapíra. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Miroslavem Adamcem – Neznámé planety očima kreslířů...
  • Monika Tobischová v rozhlase
    Naše kreslířka, Monika Tobischová, poskytla ve čtvrtek 10.12.2020 rozhovor v Českém rozhlase K. Vary. Poslechněte si rozhovor ze záznamu. ROZHOVOR...

Rozhovor

6. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

6 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

V litoměřickém muzeu bují léčivé rostliny

leciveRostliny perexAž do 25. května si v Oblastním muzeu v Litoměřicích můžete prohlédnout výstavu s názvem Léčivé rostliny a jejich dvojníci. Už z názvu vyplývá, že expozice návštěvníky seznamuje s...

Z archivu...


Literatura

Lekce řízení auta od závodního jezdce

jak200Dostalo se mi do rukou velmi zajímavé čtení: lekce jízdy od závodního jezdce Bena Collinse, přezdívaného The Stig díky pořadu Top Gear, kde se osm let objevoval. Zastupoval představitele Jamese Bonda při nejtěžších honičkách v posledních filmech. A tenhl...

Divadlo

„Dělat si srandu z blbců, na tom není nic špatného“

blbec k veceri 200Inscenace Blbec k večeři má podtitul gurmánská komedie na cizí účet a v minulé sezóně ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Režie se ujala Hana Mikolášková a život ji vdechli především Marek Příkazký a Josef Koller.

...

Film

Nadčasové drama Dvanáct rozhněvaných mužů konečně na DVD a Blu-ray


muzi IIITroufnu si tvrdit, že většina našich čtenářů nebyla v roce 1957 vůbec na světě, a pokud ano, byla asi hodně malá a spoustu věcí vůbec nevnímala. Jednou z nich byl například film Dvanáct rozhněvaných mužů, který vypráví o porotě, která debatuje o...