Colette Baron Reid: Orákulum bohyní

Colette Baron Reid: Orákulum bohyní

Tisk

orakulum bohyni perexMáme před sebou jeden z velkých projektů americké autorky Colette Baron-Reid. Téma bohyní a vnitřních sil ženy. Příjemný tón je celkovým dojmem, který převažuje. A to nejen díky výtvarnému zpracování a textům o jednotlivých kartách, ale také úvodním slovem, ze kterého je znát, jak moc jí přirostly k srdci a s jakou láskou je opatrovala a vytvářela. Jak každou procítila. A na nás je nyní ten další úžasný úkol – procítit si je jako ona. A pak ještě jednou – po svém. Jedno lepší než druhé!!!

Colette dala kartám příjemný tón

„Doporučuji vám, abyste si vytvořila posvátné místo jak pro meditaci, tak pro práci s kartami. Vyberete si jakékoliv místo u vás doma a obklopte je krásnými předměty. Je skvělé, když se můžete čtení věnovat na stejném místě, vyhrazeném pro posvátnou práci.

Já své karty s oblibou obklopuji předměty, které mají zvláštní význam, například krystaly – konkrétně používám chryzokol pro jasnou komunikaci, selenit pro udržení čisté energie, hematit pro uzemnění a obsidián, abych viděla pravdu. Na své posvátném místě mám ještě ručně vyrobenou mluvící hůlku, sošku bohyně Lakšmí pro štěstí a boží záměr…“

Až pod tou příjemnou peřinou, která je tak hebká, že se hodí jak pro letní vykládání a letní pohodu při horkých letních nocích, tak pro zimní zachumlání se, je vrstva další, ta hlubší. Ke které jsem se dostávala až společně s dalšími a dalšími výklady.

IMG 20210421 103032

Jak naložit se svou vlastní energií?

Jak si vůbec představit to, co vám mohou tyto karty dát? Je to sebevědomí, důvěra v sebe, uvědomění si cenných částí své duše i těla, které byly zanedbávány? Jak naložit s tím, že máme možnost pohlédnout na sebe v celistvosti? V tom mohou tyto karty pomoci, protože s každou bohyní dostáváme spoustu praktických rad, jak v sobě nechat růst chuť žít právě to, co nám v kartách vyjde. Pokud s tím souzníte, už asi víte, kudy na to vše.

Vylaďující a inspirující interpretace – píše se na knížečce a s tím bych souhlasila.

Karty vylaďují, ale nedokáží to samy. A to jsem si tady uvědomila velmi jasně: jen navedou, ale vyladit už se musíme sami, nejlépe pak tím, že začneme konat.

Nádherná magická souhra je také s jinými typy karet, taroty, ale také jsem je s úspěchem využila u obecných výkladů na časová období nebo pro situace. Pěkně navádí k řešení. Ukazují a dolaďují to, co třeba u tarotu může zůstávat ve stínu.

O autorce: Collete Baron-Reid je světově uznávaná expertka na vykládací karty, vytvořila v tomto balíčku most mezi mystikou bohyní a pozemským životem. 52 karet pro vás… 52 různých přátelských výpovědí od vnitřních žen, které nosíme v sobě.

orakulum bohyni

Orákulum bohyní
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2021

Hodnocení: 100 %

www.synergiepublishing.com

 


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Tapír

  • Tapír 3-2023
    4. května vtrhne do vašich trafik stádo nových Tapírů! Tentokrát nás cesty zavedou na africké  Safari, a u nás doma oslavíme 100let...
  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
Banner

Hledat

Rozhovor

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

200 rozhovor1Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí po...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Čtěte také...

Veršovichry? Veršovánky

Versovanky perexViléma Kmuníčka možná znáte z jeho literárněvědné publikace Hledání Jana Weisse. Jako autor básní zaveden není, i když vlastním nákladem vydal několik titulů (Věnec, Dva věnce, Na slunce pamatuj, Hledání).

Z archivu...


Literatura

Arno Dahl „Až na vrchol hory“.

200itSpisovatel patří mezi nejpopulárnější švédské autory s řadou prestižních ocenění. Český čtenář s e s jeho knížkami mohl seznámit již v roce 2009, kdy ve vydavatelství Mladá fronta vyšlo jeho „Misterioso“, v následujícím roce pak „Zlá krev“a pro letošní rok j...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Kniha Zátopek je hlavně pro ty, kteří nemohou do kina

zatopek 200V nakladatelství Brána vyšla kniha Zátopek, kterou podle scénáře Davida Ondříčka, Alice Nellis a Jana P. Muchowa napsal Jiří W. Procházka.

 

...