Colette Baron Reid: Orákulum bohyní

Colette Baron Reid: Orákulum bohyní

orakulum bohyni perexMáme před sebou jeden z velkých projektů americké autorky Colette Baron-Reid. Téma bohyní a vnitřních sil ženy. Příjemný tón je celkovým dojmem, který převažuje. A to nejen díky výtvarnému zpracování a textům o jednotlivých kartách, ale také úvodním slovem, ze kterého je znát, jak moc jí přirostly k srdci a s jakou láskou je opatrovala a vytvářela. Jak každou procítila. A na nás je nyní ten další úžasný úkol – procítit si je jako ona. A pak ještě jednou – po svém. Jedno lepší než druhé!!!

Colette dala kartám příjemný tón

„Doporučuji vám, abyste si vytvořila posvátné místo jak pro meditaci, tak pro práci s kartami. Vyberete si jakékoliv místo u vás doma a obklopte je krásnými předměty. Je skvělé, když se můžete čtení věnovat na stejném místě, vyhrazeném pro posvátnou práci.

Já své karty s oblibou obklopuji předměty, které mají zvláštní význam, například krystaly – konkrétně používám chryzokol pro jasnou komunikaci, selenit pro udržení čisté energie, hematit pro uzemnění a obsidián, abych viděla pravdu. Na své posvátném místě mám ještě ručně vyrobenou mluvící hůlku, sošku bohyně Lakšmí pro štěstí a boží záměr…“

Až pod tou příjemnou peřinou, která je tak hebká, že se hodí jak pro letní vykládání a letní pohodu při horkých letních nocích, tak pro zimní zachumlání se, je vrstva další, ta hlubší. Ke které jsem se dostávala až společně s dalšími a dalšími výklady.

IMG 20210421 103032

Jak naložit se svou vlastní energií?

Jak si vůbec představit to, co vám mohou tyto karty dát? Je to sebevědomí, důvěra v sebe, uvědomění si cenných částí své duše i těla, které byly zanedbávány? Jak naložit s tím, že máme možnost pohlédnout na sebe v celistvosti? V tom mohou tyto karty pomoci, protože s každou bohyní dostáváme spoustu praktických rad, jak v sobě nechat růst chuť žít právě to, co nám v kartách vyjde. Pokud s tím souzníte, už asi víte, kudy na to vše.

Vylaďující a inspirující interpretace – píše se na knížečce a s tím bych souhlasila.

Karty vylaďují, ale nedokáží to samy. A to jsem si tady uvědomila velmi jasně: jen navedou, ale vyladit už se musíme sami, nejlépe pak tím, že začneme konat.

Nádherná magická souhra je také s jinými typy karet, taroty, ale také jsem je s úspěchem využila u obecných výkladů na časová období nebo pro situace. Pěkně navádí k řešení. Ukazují a dolaďují to, co třeba u tarotu může zůstávat ve stínu.

O autorce: Collete Baron-Reid je světově uznávaná expertka na vykládací karty, vytvořila v tomto balíčku most mezi mystikou bohyní a pozemským životem. 52 karet pro vás… 52 různých přátelských výpovědí od vnitřních žen, které nosíme v sobě.

orakulum bohyni

Orákulum bohyní
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2021

Hodnocení: 100 %

www.synergiepublishing.com

 


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Tapír


Rozhovor

Rozhovor s Monikou Váňovou

200rozS uměleckou fotografkou Monikou Váňovou jsem se před časem seznámila na kurzech tvůrčího psaní a velmi brzy jsem pochopila, že tato křehká blondýnka má nejen výrazně tvůrčího ducha, ale že si také dokáže tvrdě jít za svými sny a dovést je až k realizaci...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Mělnické medvídkování aneb jak se žije plyšákům

Medvidci 200V Regionálním muzeu Mělník si až do 23. srpna můžete prohlédnout desítky plyšových medvědů. Jsou ze sbírky pražské milovnice hraček Evy Šímové, která se jejich shromažďováním zabývá několik let. Návštěvníci m...

Z archivu...


Literatura

Na život a na smrt

world of warcraft 200Dlouhé zimní večery strávené se superhrami od nejlepšího herního vydavatele na trhu, Blizzard. Tak si pamatuju svoje dětská léta. Jednou z těch her byla i pecka, kde jste mohli za hnusné zelené nestvůry – orky...

Divadlo

Muzikál Bat out of Hell

bat out of hell2Když jsme se rozhodli pro rodinný poznávací pobyt v Londýně, bylo nám hned jasné, že bychom měli navštívit taky nějaký muzikál. Výběr představení na londýnském West Endu je opravdu velký, a tak rozhodování nebylo...

Film

Hobit – neočekávaná cesta aneb Kdy už s ním konečně skončíme?

hobit neocekavaa cesta jackson tolkienDo našich kin přichází americký film, „Hobit: Neočekávaná cesta“. Je prvním dílem trilogie režiséra Petera Jacksona, natočené podle fantasy románu britského spisovatel...