Pokud se vydaří kampaň na serveru Pointa, vyjde kniha Ženy z Bohnic inspirovaná skutečnými osudy duševně nemocných žen. Nabídne dvanáct hrdinek a jedno autentické svědectví o psychiatrické péči v Česku.
Autorka knihy Edna Nováková strávila pět měsíců v léčebně v Bohnicích, kde si prošla elektrošokovou terapií, spolykala tunu léčiv a zažila nekonečno hodin psycho sezení. Kniha Ženy z Bohnic těží z této tristní zkušenosti a líčí příběhy dvanácti žen, jež se také octly za hranou „normálního světa“. Nebere si servítky a ukazuje lehkost i tíži reality za mřížemi nemocnice.
V knize autorka píše třeba o paní Kanárek, která umí létat a trpí nešťastnou láskou ke svému kanárkovi. Nebo o Záchodové lejdy, místní legendě, co v Bohnicích tráví každé Vánoce. I o Pivařce, jež chlastá od svých dvanácti let. A také o Fajnovce, kterou pronásleduje mrtvý otec. A o ní a jejím dobrovolně vyelektrošokovaném mozku. A o dalších ženách, které se brodí všemi myslitelnými i nemyslitelnými sračkami.
Pro koho je kniha určena:
- Pro ty, kteří fandí literatuře inspirované skutečnými událostmi.
- Pro ty, kteří si libují v četbě dramatických příběhů a mají rádi nevšední, silné hrdinky.
- Pro ty, kteří si chtějí přečíst aktuální svědectví o psychiatrické péči v Česku.
- Pro ty, kteří se nebojí ponořit do temných zákoutí mysli.
- Pro ty, kteří zvládnou melancholii i cynismus.
Ženy z Bohnic nyní mají kampaň na serveru Pointa – když se peníze vyberou, bude dílo na světě. „Knihu o Bohnicích si zaslouží vydat, neboť nelahodí jen mému autorskému egu, ale dle mého přesvědčeni splňuje i nároky na “angažovanou literaturu”, která otevírá důležitá témata, není jen smyšleným plkáním, ale ukazuje reality a potřebu změny. Kniha nejen otevřeně mluví o duševním onemocnění, ale zároveň střízlivě popisuje dnešní psychiatrii,“ říká Edna Nováková.
Edna Nováková je podle svých slov blázen, magor, psychouš a její život krom elektrošoků v Bohnicích zahrnuje vztahové držkopády, bohémský život v polosquatu nebo těhotenství, které kompletně celé strávila v posteli. Vystudovala na UK v Praze sociální práci a udělala si i výcvik v krizové intervenci. Pracovala mimo jiné jako hajzlbába, manuální otrok v tiskárně, hlídačka dětí, osobní asistentka u dětí se zrakovým či mentálním postižením. Poté zakotvila v něčem, co by obecně nazvala jako „poradenství pro rodiny s problémy“. Momentálně Edna Nováková svou (ne)pozornost věnuje své malé dceři, píše blog a čte.
Knihu můžete podpořit zde: https://pointa.cz/project/ea5dfbd9-a37e-11ea-a5de-001dd8b72061
A více informací najdete tady:
https://www.facebook.com/ZenyzBohnic
https://www.facebook.com/edna.nova.395
< Předchozí | Další > |
---|