Ostravská Zoo vydala časopis o slonech, jeho koupí přispějete na výzkum sloních nemocí

Ostravská Zoo vydala časopis o slonech, jeho koupí přispějete na výzkum sloních nemocí

Tisk

Sloni 200Sloni jsou spolu s žirafami a zebrami suverénně nejoblíbenějšími zvířaty chovanými v Zoo. To, že krasavci s dlouhým chobotem nosí štěstí, je v Česku všeobecně známo. Na největší suchozemské savce si potrpí zvláště v ostravské zoologické zahradě. Před několika měsíci tam dokonce vyhlásili veřejnou sbírku na výzkum sloních nemocí. Tu by měl teď podpořit i nový časopis, jenž spatřil světlo světa teprve před několika dny.


Časopis nese název Sloni a slůňata v Zoo Ostrava a vydán byl jednorázově. Čtenářům představí celou historii chovu slonů v Ostravě, včetně současné sloní rodiny. Tiskovina plná fotografií mimo jiné obsahuje také zajímavosti ze života slonů a informace o problematice odchovu mláďat. Pro děti jsou v časopise připravené zábavné kvízy, omalovánky a hry.

Sloni 1


Pokud byste tiskovinu rádi vlastnili, není nic jednoduššího, než si ji zakoupit, a to buď u vchodu do Zoo anebo objednáním na dobírku. Cena za kus je 35 Kč (+85 Kč poštovné a balné). Výtěžek z prodeje časopisu poputuje na konto veřejné sbírky na podporu výzkumu sloních nemocí.

Sloni 2


Sbírku vyhlásila ostravská Zoo v dubnu roku 2014. Impulzem k tomu byla (zatím stále bezejmenná) sloní samička, která se v Ostravě narodila dva měsíce předtím a od počátku života měla problémy s příjmem potravy. Přestože aktuálně váží přes 300 kilogramů (což je váha odpovídající jejímu stáří) mateřského mléka se nikdy nenapila a je živena náhražkou.  Šance, že se v takovém případě slůně dožije dospělosti, je podle odborníků velmi malá. Sloní holce to ovšem nijak nevadí a má se čile k světu. Je zvídavá a evidentně odhodlaná to všem  takříkajíc „natřít.“  Ředitel Zoo sice zatím ustoupil od jejího pojmenování (z důvodu očekávání brzké smrti), zdejší pracovníci ale malé bojovnici přezdívají Prďolka.  Slůně je třetím mládětem svého druhu, které se v Ostravě narodilo.

www.zoo-ostrava.cz


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Režisér Tomáš Krupa: „Dúfam, že nikdy nebudem musieť stáť ja alebo niekto z môjho okolia pred takouto voľbou.“

tomas krupa 200Slovenský režisér Tomáš Krupa si pred niekoľkými dňami odniesol ocenenie v rámci udeľovania cien Slnko sieti za najlepší dokumentárny film za rok 2019. Nim je film Dokonalá smrť, ktorý vznikol v slovensko-česko-francúzsko-nemecko-rakúskej ...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Cestujeme s rockovou kapelou

altFestivalová sezóna je v plném proudu a mnozí z nás vyrazili, nebo se teprve chystají, na nějaký ten letní festival, s cílem poddat se pohodě a nicnedělání. Česko-slovenské festivaly obrážejí také nejrůznější kapely z celého světa. Podívejte se čím!


Literatura

Vyprávění o nesmyslném a zbytečném utrpení

Na zapadni fronte klid perexV roce 1914 vypukla první světová válka a jedna generace kluků opustila školní lavice, aby s vlajícími prapory, nadšením a vojenskou hudbou táhli do války. Měli určitou představu, jak to bude probíhat, a ...

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Karlovarský filmový festival již po jedenapadesáté

karlove vary 200Na začátku července (přesně mezi 1. až 9. červencem 2016) se uskuteční v pořadí již jedenapadesátý Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Bohatý program, z něhož si každý zájemce dosyta vybere, co mu zachutná, je poskládán do řady s...