Další týden, další nové audioknihy!

Další týden, další nové audioknihy!

audioteka hypnotizer200Starý týden sice ještě neskončil, ale už nyní pro vás máme souhrn toho, co chystá Audiotéka.cz. Především vychází očekávaný Lars Kepler a jeho thriller Hypnotizér. Těšit se můžete i na hlas Vojty Dyka v povídkách Jaroslava Haška a na mnoho dalšího.

 

 

Audioknihou týdne, jež si můžete pořídit za poloviční cenu, je klasika na poli českého humoristického románu – Muži v offidu Karla Poláčka. Na nahrávce plné nejen židovských anekdot účinkují Rudolf Deyl, Karel Höger, Lubomír Lipský a další.

audioteka muzi-v-offsidu

Očekávané i neočekávané novinky

Pokud se chcete bát, sáhněte po audioknize Hypnotizér – severské detektivce autorské dvojice skrývající se pod pseudonymem Lars Kepler. Tento celosvětový bestseller přináší případ komisaře Joona Linna, který potřebuje k vyšetřování služby psychiatra Erika, čímž se roztáčí nečekaný koloběh událostí. Audioknihu namluvil Pavel Rímský.

audioteka hypnotizer

Na vážnější notu hraje skutečný příběh, který sepsal John St. Greene, Mámin seznam. Tento seznam obsahuje pokyny mámy, která když věděla, že se nemůže vyléčit z rakoviny, chtěla dát dětem a manželovi pokyny, jak pokračovat v životě bez její přítomnosti. Jedná se o knihu velmi dojemnou, prostou, věcnou, ale i nadějeplnou. Recenzi si můžete přečíst na našem webu. Audioknize vdechl život David Novotný.

audioteka mamin-seznam

Mnohem lehčí téma zpracovává další novinková audiokniha Povídky o zvířatech. Jedná se o jeden z mnoha povídkových souborů Jaroslava Haška, otce Švejka a také milovníka zvířat. O různých rozmarech a příhodách z redakce Světa zvířat si můžete poslechnout od mladého Vojtěcha Dyka.

audioteka povidky-o-zviratech

Ve slavné romantické humoresce Fanfán Tulipán uslyšíte mnoho talentovaných umělců: Viktora Preisse, Svatopluka Beneše Otakara Brouska, Vlastimila Fišara, Janu Hlaváčovovou, Rudolfa Hrušínského, Miloše Kopeckého, Lubomíra Lipského a další. Dobrodružný příběh mladého Fanfána, který bojuje s osudem, tak dostane úplně jiný rozměr.

audioteka fanfan-tulipan

Milovníkům kabaretních vystoupení je určena audiokniha Ozvěny malých scén 1. Ta je plná různých scének či písní, například dvojice Jana Buriana a Jiřího Dědečka či Jana Borna s Jaroslavem Duškem. Ti bývají srovnávání s tvorbou Voskovce a Wericha. Brněnský kabaret pak zastupuje Šimek-Opluštil-Unzeitig. V dohledné době bude realizována i druhá část ozvěn - Ozvěny malých scén 2.

audioteka ozveny-malych-scen-1

Pusťte dětem pohádky

Luděk Munzar převyprávěl pohádku od Oty Hofmana Lucie a zázraky o holčičce z dětského domova, která by moc chtěla maminku nebo o tom, co se stane, když obživne plyšový pes. Naopak o kočičkách je audiokniha Pestrý život jedné kočky od Rudolfa Čechury, jež namluvil Petr Nárožný. Legendární Jiřina Bohdalová byla požádána spisovatelem Pavlem Šrutem, aby vdechla život jeho Pavoučku Pájovi. Příběhy mrňouska a nešiky jsou protkány zapamatovatelnými písničkami a brzy se dočkají i večerníčku.

audioteka pavoucek-paja

Konec výmluvám – učte se v autě

Dlouho jste se chtěli naučit anglicky nebo německy, ale nenašli jste na to čas? Pokud jezdíte autem, je tu pro vás velmi praktické řešení. Jsou ním audioknihy Angličtina nejen do auta a Němčina nejen do auta. Obě jsou poslechovou učebnicí, která obsahuje nejzákladnější a nejpoužívanější fráze pro mírně pokročilé. Celkem je připraveno šestnáct témat, která obsahují pět cvičení – první je zaměřeno na správnou výslovnost, druhé na porozumění, třetí na upevnění znalostí slovíček. Čtvrté cvičení pracuje se slovními spojeními a v pátém jde už o samotné použití slovíček v praxi.

audioteka nemcina-nejen-do-auta

Zdroj informací a foto: audioteka.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Kuly z Desmod by si na zábavě klidně zazpíval své písně!

desmod kuly 200Festivalová sezóna pomalu končí a my přinášíme rozhovor s Máriem „Kully“ Kollárem ze slovenských Desmod. Jaké byly letošní koncerty, jak vzpomíná na začátky kariéry a co si myslí o moderních technologiiích...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Obliba audioknih stále stoupá. Nejprodávanější byla ta o Šlachtovi

audioknihy 200

Přestože je v poslední době dobrých zpráv jako šafránu, jednu pozitivní hlásí vydavatelé audioknih. I přes nelehkou situaci v roce 2020 vykázal audioknižní trh v České republice meziroční nárůst o zhruba 12,4 % a udržel si tak někol...


Literatura

Pobertův plánek spolu s kouzelnou hůlkou!

HP 01Fanouškům Harryho Pottera jistě není třeba Pobertův plánek představovat. Jde o jedinečnou mapu Bradavic, která znázorňuje pohyby každého člověka na hradě. A nyní, díky nakladatelství Albatros, ji můžete vlastnit také!

 <...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...