Kniha pro duši = Štěstí voní jako chleba

Kniha pro duši = Štěstí voní jako chleba

Tisk

stesti voni jako chleba200Začátek roku nám díky nakladatelství Cosmopolis přinesl další feel good knihu německé autorky Pauline Maiové – Štěstí voní jako chleba. Pokud prahnete po odpočinkové knize, která vás uklidní, přenese do krásného Skotska a díky které ucítíte vůni čerstvého chleba, tak neváhejte, našli jste ji!


Seznamte se s autorkou

Pauline Maiová (* 1987) vyrostla u Tegelerského jezera v Berlíně. Studovala literaturu a na cestách po jižní Francii a Itálii poznala srdečný způsob života lidí, kteří milují malebnou krajinu a lahodnou středomořskou kuchyni. Dnes žije autorka opět v Berlíně, ale stále má v sobě touhu po dálkách – stejně jako touhu podělit se se svými čtenáři o zvláštní atmosféru těchto vytoužených míst. Česky jste si mohli přečíst knihy Štěstí má barvu levandule (2021) a Štěstí hřeje jako slunce (2022).

Seznamte se s Milou

Mila je mladá dívka z německého Heidelbergu, kde pracuje v hotelu a je až po uši zamilovaná do krasavce Thea. Má zde své nejlepší kamarády, kteří společně tvoří romantický klub – zbožňují totiž vše, co se točí kolem lásky. Takže chápete, že Mila je beznadějná romantička a tudíž někdy hodně naivní. Třeba když se dozví, že Theo je zasnoubený, odmítá tomu uvěřit. Rozhodne si dát dovolenou. A pořádnou! Dovolenou od lásky.

Mila tedy odjíždí do Skotska, do malebné vesničky Applemore, aby si odpočinula, nabrala síly a zjistila, co vlastně od života chce. Zpočátku se však život ve vísce neodvíjí tak, jak by si představovala, počasí je totiž nevyzpytatelné, sousedé nerudní a taky tu nemají pořádný chleba! Časem však dokáže najít přátelé a zjišťuje, že vše není tak špatné, jak na první pohled vypadá. Začne péct poctivý křupavý chleba, takový, jak ho známe my, a tím si podmaní i ty největší bručouny. A kdo ví, třeba dojde i na nečekané nalezení lásky?

Kniha o síle lásky a přátelství s příchutí pečení

Pokud jste natrefili na knihy Julie Caplinové a zaujaly vás, pak vám jistě padnou do oka i příběhy Pauline Maiové. Jsou totiž podobné v tom, že přináší oddech, toulky po různých půvabných místech světa a romantiku. Jejich nevýhoda spočívá v tom, že pak máte pořád chuť na něco dobrého k jídlu. Líbilo se mi, že autorka v této knize dávala důraz na samotné pečení, tedy přípravu surovin i těsta. Všechny ingredience důkladně smísila a vytvořila dílko příjemné pro dlouhé večery nebo když potřebujete dodat dávku poklidu.

stesti voni jako chlebaNázev: Štěstí voní jako chleba

Autor: Pauline Maiová
Žánr: román pro ženy
Originální název: Liebe funkelt apfelgrün (2022)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 392
Hodnocení: 85 %

Odkaz na web: https://www.grada.cz/stesti-voni-jako-chleba-12298/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michal Šefara o knize Podsvětí
sefara1„Když se podíváte na pražské metro, uvidíte opravdu fascinující stavbu, skutečnou jeskyni města“ říká v našem rozhovoru Michal Šefara, autoru velice zajímavého fantastického thrilleru s názvem Podsvětí. Děj této knihy je zasazen do pražského metra. J...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

„Existují lidé, kteří čtou rádi, a pak lidé, kteří knihu nikdy neotevřou.“

astrid-lindgrenova 200Ponořte se do životního příběhu Astrid Lindgrenové, které pod značkou dětských knih Ella a Max vydalo nakladatelství Presco Group.

 

...

Literatura

Večná otázka ako prepojiť vedu a umenie

umeni 200Podarí sa niekedy dosiahnuť rovnováha medzi sférou umeleckou a vedeckou? Budú sa navzájom plne akceptovať a prelínať? V dejinách nachádzame tisícky pokusov o prepojenie týchto zdanlivo protichodných odvetví, avšak realita nám prináša ich každodenný st...

Divadlo

První rande v Městském divadle v Brně

první rande perexNe, to není nějaká schůzka v divadle. Tak se jmenuje muzikálová komedie Alana Zachary, Michaela Weinera a Augustina Winsberga, která měla světovou premiéru v USA v roce 2012.. Tento typ příběhu je opravdu v dnešní době víc jak akt...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...