Detektivka se mísí s romancí: Odražená střela
Banner

Detektivka se mísí s romancí: Odražená střela

Tisk

odrazena strela200O oblibě autorky Sandry Brown u nás svědčí fakt, že román Odražená střela se v lednu dočkal druhého vydání. Prim klade na detektivní linku, která není přímočará, ba nabízí hned několik zajímavých zákrut, romantický příběh ale rozhodně není vyřazen na druhou kolej; naopak, vzniká a rozvíjí se přirozeně.

 


Královna romancí

Sandra Brownová, úspěšná americká spisovatelka, se narodila 12. března 1948 v texaském městě Waco. Vystudovala angličtinu a literaturu, vystřídala řadu profesí: živila se jako herečka, manažerka, modelka a televizní reportérka. K psaní ji přivedla náhoda, ale po úspěchu, který jí vzápětí přinesly první romány, se definitivně rozhodla pro literární dráhu a dnes její dílo zahrnuje desítky bestsellerů. Žije na ranči v Texasu, věnuje se psaní a cestování. Dávno si získala oblibu i u českých čtenářů.

Vražda jako začátek milostného příběhu?

Nacházíme se ve starobylé Georgii ve státě Savannah, kde se jedné noci odehraje v luxusní čtvrti vloupání s fatálním koncem. Policie je povolána do domu respektovaného soudce Lairda, kde jeho okouzlující manželka Elise překvapila zloděje a v sebeobraně ho zastřelila. Jenže, stalo se to opravdu tak?

K vyšetřování je povolán detektiv z oddělení vražd Duncan Hatcher, vyznamenaný hrdina s titulem z kriminologie, spolu s parťačkou DeeDee Bowdenovou. Je jim naznačeno, aby vyšetřovali diskrétně a v tichosti, neboť Cato Laird je uznávaný a společensky významný muž a případ je přece jasný jako facka…

Hatcherovi se líčení osudné noci nezdá a začne tedy pátrat na vlastní pěst a nachází zajímavou spojitost mezi Lairdovými a jedním zlodějíčkem. Poté ho dokonce vyhledá samotná Elise, ale snaží se mu pomoci nebo ho zmanipulovat? Detektiv je na vážkách, jelikož si moc dobře uvědomuje, že ho tato půvabná a tajemná žena naprosto okouzlila a přitahuje ho. Vyšetřování se dále komplikuje tím, že se do toho zamotává i velký grázl, po kterém Hatcher už delší dobu jde. Napětí houstne a do toho Elise záhadně zmizí…

Vyšetřování, napětí a jako přídavek romantika!

Tato čtivá knížka se čte jedním dechem a je velmi jednoduché podlehnout jejímu kouzlu – máme tady opravdu unikátní a zajímavé postavy, kterým prostě musíte fandit, okolí Savannah a zamotaný příběh, jenž vůbec není tak přímočarý, jak se nám snaží hned na začátku namluvit. Sandra Brown ví, co dělá a nejde říct jinak, že tento příběh je hodně povedený!

 odrazena strela

Název: Odražená střela
Autor: Sandra Brown
Žánr: román, krimi
Originální název: Ricochet (2006)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 408
Hodnocení: 80 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/odrazena-strela/kniha/15514/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Praha + pobočka Dittrichova

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Pozor, letní čtení! Radka Třeštíková – Osm

Osm perexNakladatelství Motto v červnu vypustilo do světa novinku Radky Třeštíkové Osm. Tedy přesně včas, aby ženy, dámy, paní měly o dovolené co číst. Čeká nás vztahový román s detektivní zápletkou. Těšíte se?

...

Literatura

Zajímavé čtení z dvacátých let

cesta k jednoduchosti200Nakladatelství Rosier vydalo Cestu k jednoduchosti, což je soubor příspěvků Mileny Jesenské do ženských rubrik v roce 1926, jak jej sestavila sama autorka.

 

...

Divadlo

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvádí legendární hru bratří Mrštíků Rok na vsi

rok na vsi200V režii Zdeňka Bartoše a v dramatizaci Miroslava Krobota uvádí už od letošního prosince Městské divadlo v Mladé Boleslavi hru bratří Mrštíků Rok na vsi. V inscenační úpravě režiséra a Kristýny Čepkové se představení prakticky celý soubor. Kr...

Film

Festival Film a architektura 2023 nabídne dosud nejbohatší filmový výběr, speciální doprovodný program i výjimečná místa promítání

filmarchitektura 200Mezinárodní festival Film a architektura představí ve dnech 29. 9. – 4. 10. 2023 v Praze, Brně a v dalších 26 městech po celé České republice i na Slovensku téměř čtyřicítku dokumentárních i hraných snímků s tématem architektury, t...